SRDCOVKA Z RÚBANE

Víno je pre mňa synonymom pohody, výborného jedla a zároveň sa mi spája so začiatkom vzťahu s mojím manželom. Veľmi dobre a do posledného detailu si pamätám naše druhé rande (mimochodom, to nasledovalo hneď na ďalší deň po prvom našom úspešnom stretnutí). Dominik chcel zapôsobiť a tak prichystal výborné jedlo a k nemu kvalitné víno. Dodnes mi utkvel v pamäti Dominikov hrdý úsmev, keď priniesol do obývačky fľašu kráľovského moku. Držal ju naklonenú ako pravý someliér. Následne vytiahol celú svoju vinársku sadu v nádhernej drevenej krabičke, profesionálne nalial do pohárov, štrngli sme si a začali degustovať. Aj s odstupom času musím povedať, že na mňa týmto spôsobom zapôsobil a dodnes mi vždy zaimponujú jeho vinárske znalosti a zručnosti. Od druhého rande nás víno sprevádzalo pri všetkých našich spoločných chvíľach a nádherných momentoch a je tomu tak dodnes. Oslavujeme s ním naše výročia, otvoríme si ho pri romantike vo vani, keď oslavujeme úspechy, ale aj zapíjame nevydarené dni alebo len - tak počas spoločného pracovného večera. Navyše, okrem lásky k vínu nás s Dominikom spája ešte jedna spoločná obľuba - v sladkom a polosladkom víne. To milujeme a dokážeme si ho poriadne vychutnať. Pekne do poslednej kvapky.


OOTD 1: sukňa, náramok - H&M // lodičky - TOPANKOVO // kabelka - FURLA // bunda - SHEIN // košeľa - ROZBORA COUTURE

FOTO: Dominik Babušík a Adam Suchanek
V spolupráci s Chateau Rúbaň
Inak tomu nebolo ani pri našej októbrovej návšteve Chateau Rúbaň. Kráľovský mok sme si užívali nielen s Dominikom, ale aj v spoločnosti JanatiniAdama Suchanka a jeho rodiny. Zážitok to bol parádny a energiu z neho čerpám dodnes (škoda, že prvý deň nám pršalo, no nasledujúci slnečný utorok to dokonale vykompenzoval - mimochodom, práve na tomto mieste je z celého Slovenska najviac slnečných dní v roku).

Rúbaň má pre mňa veľmi špecifickú a príjemnú atmosféru. Vo veľkej miere ju znásobujú ľudia pracujúci na tomto mieste. Vidno na nich odhodlanie, zanietenie a lásku k práci, ktorá sa následne premieta do vína. Bolo skvelé sledovať vinára Laciho, ako nás previedol zákutiami, kde vzniká rubáňske víno a s nadšením rozprával o svojej práci, rôznych odrodách a skúsenostiach prípadne šéfkuchára Martina, ktorý nás zasvätil do svojho kulinárskeho umenia.OOTD 2: košeľa, sukňa - H&M // sako - SHEIN // čižmy - TOPANKOVO
Po návšteve Rúbaňa sa moja radosť zo spolupráce s týmto vinárstvom ešte zdvojnásobila. Od začiatku som z nej mala veľmi dobrý pocit a veľkú radosť nielen pre našu lásku k vínu (zdieľanú s Dominikom) ale aj pre celý príbeh. Už dlho ma takto nenadchla práca tímu šikovných Slovákov.
OOTD 3: tenisky - NOVESTA // sukňa - H&M // bunda - ZARA // kabelka - MON ART BAGS // tričko - BRATISLAVA NIE JE BLAVA
Skutočne klobúk dole, pred prácou celého rubáňskeho tímu zachovávajúci tradíciu strekovského regiónu, vďaka ktorému si môžeme vychutnávať výbornú chuť polosladkej Mílie s veľmi peknou a minimalistickou etiketou. Určite ste si ju mohli všimnúť v niektorých mojich postoch na FB alebo Instagrame  prípadne aj na dnešných záberoch.
OOTD 4: sveter - SHEIN // sukňa - ROSEGAL // čižmy - TOPANKOVO // 
čiapka - STRADIVARIUS // bunda - ZARA
Dúfam, že sa s Dominikom ešte sem vrátime, minimálne za skvelým vínom, nezameniteľnou atmosférou, fotogenickým prostredím, úžasným jedlom a skvelou partiou ľudí.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára