6 TIPOV AKO ODDYCHOVAŤ

Čas na oddych si treba nájsť a rozhodne ho netreba podceňovať. Ani v rušných a pracovne vyťažených dňoch. Presvedčila som sa o tom neraz a viackrát sa mi prílišná pracovná aktivita vypomstila na zdravotnom stave. Odvtedy si dávam na striedanie práce a relaxu väčší pozor a snažím sa po príchode domov dopriať si chvíľku oddychu. Aj keď priznávam, že mám v tom stále medzery a nie vždy sa mi to darí na 100%. Preto som si dnes pre vás pripravila šesť tipov ako účinne oddychovať. Všetky sa u mňa osvedčili a kto vie, možno inšpirujú aj vás.
1. ČAS PRE BLÍZKYCH
Môže to byť vaša skvelá kamarátka, mamina, sestra alebo štvornohý maznáčik. U mňa sú to práve naše dve mačičky - Jackie a Blackie alebo ako ich zvyknem nazývať dievčatá z dua BlackJack. Vždy po práci si nájdem čas na hru s nimi a vtedy zaručene "vypnem". Zabudnem na všetky svoje starosti, obavy a mám pocit, že som akoby v inom svete. Vnímam len ich bezstarostnosť a hravosť. Pri nich sa o to viac teším, že sme z bytu odstránili televíziu a nemusím tráviť nezmyselné minúty sledovaním "krabice". Jackie a Blackie mi to maximálne vynahrádzajú, pretože občas sa pristihnem pri tom, ako ich sledujem pri ich hraní a ďalších šibalstvách. Pre mňa je to jeden z najlepšcíh relaxov, kedy doslova prichádzam na iné myšlienky. 
Na druhej strane milujem aj chvíle s mojimi najbližšími pri dobrej káve, jedle, víne alebo len tak pri rozprávaní. To sú chvíle na nezaplatenie, kedy sa veľa smejeme, diskutujeme a spoločne zároveň relaxujeme. Nie úplne v pravom slovazmysle, ale najmä po psychickej stránke.
2. HORÚCI KÚPEĽ
Jedna z mojich najobľúbenejších relaxačných aktivít, ktorú si najradšej vychutnávam vo dvojici. Aj keď niekedy si doprajem "vaňu" i sama. Nedám preto dopustiť na rôzne esenciálne oleje, peny do kúpeľa či peelingy, ktoré mi celú činnosť veľmi spríjemňujú.
 V poslednej dobe som si obľúbila MARK Coffee Watermelon scrub, ktorý si najradšej vychutnávam vo vani. Evokuje vo mne spomienky na leto (pre jeho melónovú vôňu) a po jeho aplikácii zbožňujem hebký pocit vytvárajúci sa na pokožke. Pre mňa skvelý parťák do horúceho kúpeľa. Samozrejme, stále platí, že najideálnejšie sa peelinguje a oddychuje vo dvojici. 
3. SPÁNOK
Rozhodne ho netreba podceňovať. Kedysi som bola schopná pracovať celú noc a počas dňa všetko dospať. Dnes to už takto neriešim. Spánok si veľmi vážim a snažím sa ho nezanedbávať. OK, volebnú noc počas uplynulého víkendu nerátam, keďže počas nej som mala v sebe množstvo adrenalínu a očakávaní. Každopádne, každý z nás vie, koľko hodín je pre ňho najoptimálnejších. Niekomu stačia štyri, inému zase až deväť hodín. U mňa platí v počte hodín zlatá stredná cesta.
V poslednej dobe veľmi rada spávam s maskou na tvári. Mám pri nej pocit, že môj spánok je kvalitnejší a zobúdzam sa omnoho oddýchnutejšia. 
4. HUDBA
Milujem ju a bez nej by som nedokázala existovať. Dokáže ma povzbudiť do nového dňa, pripomenúť mi dôležité životné okamihy, rozplakať ale aj skvele zrelaxovať. Preto mám veľmi rada Spotify, kde si môžem vybrať hudbu podľa nálady alebo odporúčaného playlistu (skvelý je napríklad Monday Motivation). Počas chvíľ, keď chcem oddychovať a vypnúť, som si obľúbila akustický album plný coververzií známych hitov. S nimi sa chilluje úplne najlepšie.
5. CHVÍĽKA PRE SEBA
V rámci oddychu je rozhodne kľúčová a myslím, že si ju uprednostňujú najmä ženy. Aj keď na druhej strane ani muži rozhodne nezaostávajú. Musím sa priznať, že takéto momenty mám veľmi rada. Počas nich si najradšej doprajem tzv. domáci wellnes. 
Napustím vaňu, dám si masku na tvár alebo vlasy a vychutnám si ďalšie skrášľovacie procedúry. V jesenných a zimných mesiacoch som si obľúbila peelingovanie nielen tela ale i tváre. Preto u mňa nesmie chýbať dvojka - Mark Coffee Lips. Počas relaxačných chvíľ si najskôr nanesiem na pery scrub, vmasírujem a následne aplikujem balzam. Výsledok stojí za to, aj keď si musím dávať pozor, aby som obe pre ich prenikavú kávovú chuť a vôňu nezjedla priamo z pier.

6. KNIHA
Pre mňa je synonymom dlhých jesenných a zimných večerov. Pravidelne striedam odbornú literatúru s knihami s lifestylovejšími témami. Myslím, že nie som jediná, kto si pri knihe zaručene oddýchne. 
Niekedy mám dokonca pocit, že ma kniha a jej obsah natoľko vtiahne do deja, že úplne zabudnem na to, aký celý deň bol.
Stáva sa to aj vám? Ako najradšej oddychujete?
FOTO: Dominik Babušík
V spolupráci s MARK face and body6 komentárov:

 1. lovely!

  www.bstylevoyage.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvelý článok. So všetkým absolútne súhlasím a vždy sa najviac teším najmä na chvíľku pre seba ideálne s maskou na tvári a s knihou v ruke. Veľmi sa mi páčia aj fotky, super dopĺňajú text, jediné čo mi vadí je tá šálka na knihách :D to je taký môj monkovský syndróm, neznášam keď sa na knihy niečo kladie :D Ale chápem, že tu išlo o fotku.

  NITA
  NEW POST

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvelé tipy Lindi :) Ja som fungovala veľmi dlho bez televízie, takže presne viem čo myslíš. Teraz síce telku máme, ale úprimne, fakt neviem kedy by som si našla čas ju pozerať, haha :D Čo s týka relaxu pre mňa, najviac sa viem zrelaxovať buď pri knihe, alebo vo vani, so sviečkami, pokojnou hudbou, to mám najradšej ♥

  Nasklee - www.nasklee.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. No super tipy.. Ja mám najradšej po celom týždni ako pracujem 5 dni a som strasne unavena po práci, a "moj pracovny týžden" končí v nedelu vecer, tak si vzdy idem dat ten horuci kupel a polezim si tam, dam si masky, scruby a je mi super.. aj kniha je v poslednom case skvela :)

  www.sinnamona.blospot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Presne takýto článok som potrebovala ;) Tento víkend si doprajem oddych.

  Viki Ceglédyová

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Úžasný blog! Budem tu určite chodiť častejšie. A veľmi pekný príspevok aj ja rada relaxujem pri knihe, s najbližšími.

  Laurey's World Kitchen

  https://laureysworldkitchen.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť