V ČERVENOM

Vždy na konci nedele premýšľam nad tým, aké by to bolo skvelé, ak by mal víkend o jeden deň navyše. Pokojne by sa mohol volať pondeľa, aby v sebe zahŕňal nedeľnú pohodu a pondelkovú prácu. Za predpokladu, že by mal víkend tri dni, by som dva z nich strávila maximálnym oddychom a počas tretieho by som pozvoľna začala pracovať. Keďže toto moje želanie nebolo (zatiaľ!) splnené, strávila som celú sobotu prácou a nedeľu viac - menej oddychom (aj keď by som si ho pokojne dopriala aj viac, ak by sa dalo). Ešteže mal posledný októbrový víkend o hodinu navyše, inak by som sa od pohodovej atmosféry nedokázala odtrhnúť a napísať nový článok. Ale podarilo sa. Takže, aspoň jedna výhoda posunu času.

Aj dnešný outfit súvisel čiastočne s víkendom. Celý som si ho totiž prichystala v nedeľu (deň predtým ako u mňa býva zvykom, nech sa vyhnem rannému stresu čo na seba) a v pondelok sme ho nafotili. Z konečného výsledku sa veľmi teším. Nielenže sme mali dokonalé svetlo (čo bude celkom problém počas prichádzajúcich zimných dní), ale mám na sebe svoje obľúbené kúsky.
Vždy, keď mám túto sukňu a top oblečené, každý mi ho chváli so slovami: "aké nádherné šaty mám na sebe." Samozrejme, hneď ich opravím, že sú to dve časti, čo druhú stranu v momente prekvapí. Zároveň sa ma veľmi často pýtajú ľudia na značku červených "šiat", na čo im s úsmevom odpovedám, že sú zo šatníka Dominikovej mamky. To okamžite spôsobí ďalšiu pozitívnu a prekvapenú reakciu. 
Top aj sukňa si našli v mojom šatníku čestné miesto a veľmi rada ich kombinujem na rôzne spôsoby. Obľubujem ich kombináciu s bielymi teniskami, s mikinou či čižmami nad koleno. Každý look s nimi má iný nádych a je štýlovo diferentný. Avšak najviac ma pri tomto komplete teší, že ide o vintage kúsky z veľmi kvalitného materiálu a pre mňa zároveň predstavujú aj akési synonymum k "slow fashion".
V dnešnom looku som ich skombinovala s novou koženkovou bundou, vysokými lodičkami, zlatým náramkom a výraznou kabelkou. Tá si po červenom komplete za každým vyslúži množstvo pochvál a nie je sa čomu čudovať. Mňa si získala hneď na prvý pohľad. Teším sa, že za jej vznikom stojí slovensko - chorvátska značka Mon Art Bags. Už dlhšiu dobu ju sledujem na Instagrame a za každým ma ich kúsky nadchnú. Myslím, že ich priam dokonale vystihujú dva hashtagy, ktoré nájdete pod každou fotkou - #slovakiadesign a #croatiahandmade. Skutočne veľký klobúk dole pred prácou Mon Art Bags a ich jedinečnými a originálnymi modelmi. S mojou červenou Baby Ellie som nadmieru spokojná. Je väčších rozmerov oproti mojim ostatným crossbody kabelkám, no zároveň do nej zmestím všetko čo potrebujem. Za veľké plus považujem aj kvalitné zapínanie, ktoré sa mi veľmi často nedopatrením pokazí. Jediné šťastie, že to nie je príklad rozkošnej Baby Ellie.
Mimochodom, dnešný look je pre mňa zosobnením najobľúbenejšieho trendu aktuálnej sezóny - celočervených outfitov. Veľmi mi zaimponoval a cítim sa v ňom maximálne sebaisto a skvele. Pri spomínanom módnom trende si vždy dávam pozor na jednotlivé materiály a tiež odtiene (nie je predsa červená ako červená). Niekoľko pochybných kombinácii vecí v jednom tóne som si pred zrkadlom už vyskúšala a vyzeralo to skutočne zle, za čo mohol najmä nevhodný výber materiálových skladieb. Preto vždy pri "all red outfitoch" dbám na výber materiálov, ktoré v konečnom dôsledku pôsobia harmonicky.
OOTD:
top, sukňa - OD DOMINIKOVEJ MAMKY
koženková bunda - BERSHKA
kabelka - MON ART BAGS
lodičky - TOPANKOVO
náramok - LINDEX2 komentárov:

 1. Na mňa asi až moc červenej ale zas musím uznať že celkom sa mi to páči. Na niekom inom, na sebe by som to asi nezvládla :D A jednotlivé kúsky sú veľmi pekné, hlavne kabelka :)

  NITA
  NEW POST

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Lindi, zamilovala som sa do monochromatického červeného trendy looku, veľmi ti to pristane! ♥ Inak ja milujem pondelky, pretože makám od stredy do nedele a v nedleu vecer už vypluvam dušu a neskutočne sa teším na svoju rituálnu nedelnu vanu, v ktorej ležím hodinu, s lushom, scrubmi a všetkým možným a potom sa mi začne môj víkend pondelok a utorok :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť