JESENNÁ RODINNÁ POHODA

Čím som staršia, tým viac si užívam domácu pohodu. Oveľa radšej si vychutnávam chvíle v rodinnom kruhu ako niekde na diskotéke alebo párty. Dodnes si pamätám, ako som počas strednej školy a uprostred pracovného týždňa prosíkala rodičov, aby ma pustili v piatok večer von. Akonáhle mi dovolili, mala som obrovskú radosť a už som si v hlave plánovala, ako sa učešem, nalíčim a oblečiem na neďalekú diskotéku do Kozla. Vždy som si natočila vlasy, dala som si špirálu na oči, lesk na pery a najväčšie "štekle", ktoré som doma našla. 
FOTO: DOMINIK BABUŠÍK
v spolupráci s BMW Slovensko

Keď teraz spomínam na naše stredoškolské akcie, príde mi celé chystanie pred nimi veľmi vtipné vzhľadom na to, že v súčasnosti vyrážam na diskotéku najlepšie v mokasínach (nech nemám veľa odtlakov po pretancovanej noci) a bez akýchkoľvek lesklých odtieňov na ústach (pretože ich z duše nenávidím). Po rokoch sa moje priority usporiadali úplne inak a zbožňujem večery doma v perinách, pri dobrom filme či knihe a hlavne so svojím manželom. Keďže počas niektorých dní ani poriadne nie sme spolu, užívame si spoločné chvíle na maximum. Preto veľmi dlho premýšľame, či cez víkend uprednostníme párty alebo radšej zostaneme doma. Väčšinou volíme druhý variant. Ak sa však rozhodneme pre prvý, je to poriadna žúrka, ktorú dospávame ešte počas nasledujúcich dní. Prípadne sa buď Dominik alebo ja rozhodneme pre spánok už priamo na akcii (avšak nie z dôvodu nadmerného množstva alkoholu, ale vždy od únavy), z čoho vznikne veľmi veľa zaujímavých a vtipných fotiek.
  

Každopádne, vo väčšine prípadoch u nás vyhráva domáca "papučová" kultúra prípadne chvíle strávené s rodinou. Uplynulé dva týždne sú toho jasným dôkazom. Minulý víkend sme strávili s Dominikovými a mojimi rodičmi (plus švagrinkou Simonkou) spoznávaním krás východného Slovenska. Vychutnávali sme si rodinnú pohodu pri dobrom jedle, víne a ešte krajších výhľadoch.

Uplynulé dni sa niesli v podobnom duchu. Akurát sme vymenili východoslovenské zákutia za stredoslovenské. Vybrali sme sa na Donovaly, ktoré som doteraz navštívila len v zime. Dokonca som tu ani nelyžovala, len v ukrutnom mraze a fujavici moderovala jednu akciu na snehu. Ešte dodnes mi je pri tejto spomienke zima. Možno aj preto som sa tentoraz poriadne naobliekala, navrstvila a pre istotu si vzala aj termoprádlo. Našťastie som ho nemusela vyťahovať z kufra, pretože pravá donovalská zima sa nekonala. Aj keď najteplejšie zase nebolo, ale aj to patrí k jeseni.

Všade, kam sme sa pozreli, sme sa nevedeli vynadívať na jesennú nádheru. Stromy a lístie hrali všetkými odtieňmi a ponúkali prenikavú farebnú paletu. Veľmi sme sa z víkendovej prírodnej kulisy tešili rovnako ako z nášho štvorkolosového spoločníka - BMW X1. Počas predchádzajúcich dní sme na ňom navštívili rôzne lokácie - od vinohradov cez košické uličky až po pestrofarebné zákutia v horách. Myslím, že posledne spomínaná scenéria mu pristala úplne najviac, preto sme sa v nej rozhodli nafotiť dnešný outfit.


Musím sa priznať, že môj panický strach zo šoférovania stále u mňa pretrváva, no každou jazdou sa to pomaly lepší. Som veľmi šťastná, že vďaka tomuto autíčkami som sa opäť po niekoľkých mesiacoch vrátila za volant a znova čiastočne odbúrala svoje šoférske obavy(mám cieľ, že čoskoro ich odstránim úplne). Dokonca som sa tešila z jazdy a užívala si ju vďaka mnohým výhodam X1tky (minimálne z pohľadu mňa) - parkovaciemu asistentovi, automatickej prevodovke, parkovacej kamere, asistentovi pre jazdu z kopca či automatickému brzdeniu. Navyše, vďaka panoramatickej streche ponúka každá jazda iný zážitok. Počas jesene a pri slnečnom počasí, ako sme mali počas fotenia, sa je vždy na čo pozerať a vychutnávať si rôzne scenérie.Dnešnú farebnú kombináciu v outfite ste mohli počas uplynulých dní vidieť na blogu a sociálnych sieťach hneď niekoľkokrát.V minulosti som ju nemala veľmi v láske, no v súčastnosti som si čiernu s červenou a bielou doslova zamilovala. Čiastočne za to môže aj nádherný kabát, ktorý si ma hneď na prvý pohľad získal. K nemu som volila ležérné kúsky v podobe dlhej asymetrickej košeli s mikinou s výrazným nápisom a legínami. Nechýbajú ani mokasíny s čiernymi mašľami, čiapka a výrazné červené ponožky. Pochádzajú z limitovanej edície Slovenské ľudové Fusakle, konkrétne tieto sú so spišským vzorom "Šerco".  


Majte krásne dni s nádhernými jesennými výhľadmi!
Čoskoro sa hlásim s novým outfitom.

OOTD:
kabát - H&M
mokasíny - CCC
čiapka - PULL & BEAR
ponožky - FUSAKLE
mikina, košeľa - STRADIVARIUS
hodinky - CHEAPO via ZOOT
náramky - KoNDralky


3 komentárov:

 1. Keby som tento príspevok v časti diskotéky čítala niekedy v 16tich - pomyslela by som si riadna nuda tento článok, no teraz keď mám pomaly o 10 viac je moje cítenie úplne totožné s tvojím :D Tiež si už poriadne rozmyslím, či sa chcem 2 dni zotavovať z diskotéky alebo tieto 2 dni využijem užitočnejšie :) Fotky super, na toto auto mám slabosť :)

  Desire fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nádherné auto, takového kamaráda vám závidím :) a nádherné fotky, výlet jste museli mít krásný :))
  Já už na ty párty taky moc nejsem - hlavně proto, že pak vždy sedím v hospodě, případně tancuju v klubu a každou chvilku přemýšlím, kolik jsem toho za tu dobu mohla udělat na diplomku :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tiež to mám veľmi podobne, niekedy som sa nemohla dočkať diskotéky, teraz rada sedím doma a vyspím sa do krásy, alebo sa aspoň vyspím :D. Inak to BMW je parádne :), nuž dala by som si povedať
  LIFE IN PICTURES BY LU

  OdpovedaťOdstrániť