POČASIE A KOZMETIKA AKO TÉMY NA KONVERZÁCIU?

Existuje hneď niekoľko vďačných tém na komunikáciu. Spomedzi nich jednoznačne vedie "počasie". Rozprávajú o ňom neustále v médiách, nevyhnete sa mu ani s kolegami pri rannej káve a dokonca ani počas rodinných obedov alebo stretnutí s novými ľuďmi. Občas sa dokonca pristihnem, že ho využívam ako "záchrannú barličku" pri pracovných stretnutiach, keď už neviem, o čom komunikovať. Mám pocit, že najčastejšie sa s týmto predmetom komunikácie stretávam ráno v autobuse. Už by som to ani nevedela dokopy spočítať, koľkokrát som počula, ako sa ľudia sťažovali, hundrali na aktuálne počasie vonku a porovnávali ho s tým, ktoré bolo pred desiatkami rokov dozadu. Uvedomujem si, že cudzie rozhovory je neslušné počúvať, ale občas to skrátka nejde a konverzácie počujem aj keby som mala hudbu v ušiach "vypeckovanú" na maximum. Dnes som premýšľala nad tým, aké by bolo ideálne počasie pre všetkých resp. aspoň pre väčšinu. Bolo by to slnečno, zamračené, polooblačno, prehánky alebo rovno kombinácia všetkého? Ani zďaleka by som si nevedela tipnúť, čo je správna odpoveď alebo skôr čo sa približuje k správnej odpovedi, pretože tá podľa mňa ani neexistuje. Na počasie sa totiž sťažujeme nonstop. Po príklad nemusím chodiť ďaleko, stačí si spomenúť na nedávne letné mesiace. Keď bolo vonku nad 30 stupňov, prekážalo nám, že je príliš horúco. Akonáhle sa "ochladilo" na 26 stupňov, už sa nám zdalo, že je príliš chladno. Nehovoriac o daždi! Ak náhodou v lete nastal, už to boli katastrofálne letné dni a začali sme označovať tohtoročné leto ako najhoršie za uplynulé roky. V prípade, že bola obloha zamračená, sťažovali sme sa, kde je slnko. Keď sa opäť vrátilo a začalo páliť tak, že ortuť teplomera vyskočila nad 30 stupňov, zase sme boli nespokojní. A takto sa to opakovalo dookola, občas v rôznom poradí. V podstate by sme to mohli aplikovať na každé ročné obdobie a pomaly na každý jeden deň v roku. Skrátka, my ľudia sme občas príliš nespokojní. Chceme to, čo sme stratili alebo to, čo aktuálne nemôžeme mať. A v počasí to platí niekoľkonásobne. Ja sa mu však vo veľkej miere vyhýbam a mám hneď niekoľko obľúbených tém na konverzáciu. Asi ako takmer každá žena milujem rozhovory o móde a samozrejme o všetkom, čo s ňou súvisí. O kozmetike by som sa dokázala rozprávať hodiny. Preto sa dnes musím krotiť, keďže vám chcem napísať, čo nové zo "sveta kozmetiky" v metropole východného Slovenska.
Musím sa priznať, že vždy, keď mi príde pozvánka na event v Košiciach, mám z toho veľkú radosť. Niežeby som sa netešila z iných pozvaní napr. do Bratislavy, práve naopak veľmi si ich cením a vážim, ale tie "domáce" si užívam o to viac. Keď mi do mailu prišla informácia a pozvanie do vynovenej predajne Marionnaud v košickom Auparku, hneď som vedela, že tam s radosťou pôjdem. Keďže jej otvorenie sa konalo v čase našej svadobnej cesty, odložila som si jej návštevu na koniec augusta. S Dominikom sme sa do nej niekoľko dní po honeymoone vybrali a zostali sme milo prekvapení. Nový dizajn nás ihneď zaujal. Vďaka nemu pôsobí celá parfuméria luxusnejšie, presvetlenejšie, modernejšie a krajšie. Navyše, mám pocit, že je rozlohou väčšia, prehľadnejšia a polohou v rámci nákupného centra mi vyhovuje omnoho viac. Za výhodu rozhodne považujem  štýlové sedenie uprostred predajne ako aj zaujímavé osvetlenie či líčiací kútik. Mimochodom, po návšteve predajne Marionnaud v Košiciach sa môj nákupný zoznam kozmetiky po vzhliadnutí všetkých aktuálnych jesenných noviniek tejto parfumérie rozšíril minimálne o ďalších dvadsať položiek. Avšak ešte predtým, ako si niektoré z nich zadovážim, musím im nutne vytvoriť priestor v našom minibyte. Preto vám aspoň niekoľko z nich pridávam na záver článku ako inšpiráciu na jesenné líčenie, darčeky pre blízkych alebo len tak pre vašu radosť. 
Na záver ešte niečo k dnešnému looku... Zrefitovanú predajňu Marionnaud som sa vybrala pozrieť v outfitovej kombinácií čiernej s denimom. Okrem dlhej džínsovej bundy som zvolila outfit v jednej farbe, no z rôznych materiálov. Celý look som oživila bielymi NOVESTA teniskami. Ak ma sledujete na Instagrame, viete, že táto obuv je aktuálne mojou najobľúbenejšou. Sú to pre mňa jedny veľké TOPKY vďaka ich minimalistickému dizajnu, pohodlnosti a variabilite. Ich jediná nevýhoda spočíva v tom, že ich musím pomerne často prať.  Zvyšné doplnky som zvolila v čiernej prípadne belasej farbe. Neviem, čím to je, ale počas uplynulých dní mi tento pohodový štýl obliekania maximálne vyhovuje a neviem sa ho vzdať. Dokonca u mňa začína vyhrávať obuv na nízkom podpätku, čo je v mojom prípade celkom zvláštne. Zatiaľ čo som sa vzdala lodičiek, rúžov vôbec nie a tip na jeden zaujímavý je aj na konci článku. Preto mi určite dajte vedieť, ktorá z jesenných noviniek predávaných exkluzívne v Marionnaud vás zaujala najviac.
Majte sa krásne!
FOTO: Dominik Babušík
v spolupráci s parfumériou Marionnaud
OOTD:
vesta - F&F
denimová bunda, legíny - ZARA
opasok - ORSAY
tenisky - NOVESTA
hodinky - CHEAPO
náramok, prívesok na kabelku - COCCINELLE
kabelka - NOIRE

TIPY NA JESENNÉ NOVINKY Z MARIONNAUD
1. dlhodržiaci make - up All Hours od Yves Saint Laurent (veľmi ma zaujal hlavne z dôvodu, že by mal zanechávať matný vzhľad na tvári)
2. dlhoočakávaná novinka a kvetinovo - ovocná vôňa Twilly d'Hermés (dievčenský flakón si ma okamžite získal)
3. farebná a elegantná riasenka Vinyl Couture od YSL (zlatá je pre mňa láska na prvý pohľad)
4. paletka od YSL z limitovanej jesennej kolekcie (praktické hlavne počas cestovanie - 5 odtieňov na pery a oči)
5. súprava na rýchlu domácu gélovú manikúru LE MINI MACARON (pre mňa TOP vychytávka z celej ponuky, balenie je praktické a rozkošné, hlavne lampa makrónka, ktorá sa nabíja pomocou USB cez notebook)
6. ikonický rúž od YSL
7. vôňa Boucheron s mandľavou, bergamotovou vôňou s nádychom ružových plodov
8. očná linka Couture Eyeliner od YSL (s extratenkým hrotom sa určite musí linka nanášať jednoducho - určite ju musím vyskúšať, navyše sa predáva v rôznych farbách)
9. podkladová báza od YSL


3 komentárov: