NA SLOVINSKÝCH CESTÁCH S FIESTOU

Spočiatku bolo Slovinsko jedným z cestovateľských cieľov môjho manžela. Keď ma prehováral, aby sme si do tejto destinácie urobili výlet, striktne som to okamžite odmietla. Dodnes si nepamätám na dôvod, prečo som tento nápad tak rýchlo zavrhla. Postupne som si však k Slovinsku našla svoju cestu, až som sem nakoniec zatúžila ísť. Po pár mesiacoch od vyslovenia tejto túžby, mi prišla do mailu pozvánka na presstrip po Slovinsku s Fordom a ich novou Fiestou. Neváhala som a ihneď som súhlasila. Môj malý cestovateľský sen sa veľmi rýchlo splnil a ja som z toho mala obrovskú radosť.
FOTO: FORD & OLYMPUS PEN E - PL8

 Ako väčšina presstripov aj tento začínal v Bratislave, preto ma pred definitívnym odštartovaním celého novinárskeho výletu čakala ešte päťhodinová cesta vlakom. Zbehla rýchlo podobne ako presun z nášho hlavného mesta do Ľubľany. Náš slovenský novinársko - blogerský tím pozostával zo samých dám na čele so Soničkou z Fordu. Jej šoférske schopnosti dodnes obdivujem a tajne si želám, aby som aj ja raz vedela šoférovať tak ako ona.
Spoznávanie slovinských zákutí sme začali vo večerných hodinách priamo v hlavnom meste. Ľubľana si ma okamžite získala. Na každom rohu som nasávala jej atmosféru a tešila sa, ako ju uvidím počas dňa. Verila som, že spolu so slnečnými lúčmi bude vyzerať ešte lepšie ako v noci. A nemýlila som sa!
OOTD 1:
šaty - MANGO
okuliare - EBAY
tenisky - NOVESTA
kabelka - MIRROR MIRROR

 Na druhý deň sme sa z nášho hotela vybrali na ľubľanské letisko, kde sme si spolu s dievčatami (Mirkou - The Blond Zebras, Luckou - Lucypug, Dankou - Akadémia krásy, Saškou Orviskou a Dankou z Emmy) mohli vybrať Fiestu na náš road trip. S mojou parťáčkou Mirkou sme si zvolili čiernu vo výbave Vignale. Obe nás zaujala hneď na prvý pohľad a myslím, že aj na tie ďalšie. Nádherný interiér s koženými sedačkami a panoramatickou strechou som si užívala počas celej jazdy.  Musím sa priznať, že v nasledujúcich vetách by som vám skôr vedela zhodnotiť dizajn, keďže naň som sa akosi primárne zo sedačky šoférky - spolujazdkyne zamerala. Jazdné schopnosti by určite vedela lepšie opísať Mirka, keďže si Fiestičku na tejto trase poriadne otestovala. Pamätám si, ako počas jazdy vychválila 1 - litrový benzínový motor (bez problémov ťahal aj do kopca), adaptívny tempomat, parkovaciu kameru, sledovanie slepého uhla či repráky B&O Play. Z nich sa hudba počúvala priam famózne a najmä vďaka perfektnému playlistu (veľká pochvala celému tímu Ford za dokonalý výber skladieb) nám cesta zbehla veľmi rýchlo. Ale aby som nebola len pozitívna a stále chválila, za mňa má nová Fiesta aj jedno negatívum - manuálnu prevodovku. Pri mojom strachu zo šoférovania je automatická prevodovka nevyhnutnou súčasťou vozidla a bez nej nesadnem za volant. OK, možno sadnem, ale po dlhom, veľmi dlhom odhodlávaní. 
 Napriek zápcham sme sa čoskoro ocitli v našej prvej zastávke - Vipava. Pre mňa je táto dedinka ležiaca v Slovinskom Krase malým Toskánskom. Ihneď som si pri jej návšteve zaspomínala na návštevu toskánskych oblastí s rozsiahlymi vinicami, úzkymi ulicami s kamennými budovami a výborným jedlom. Slovinskú kuchyňu sme ochutnali v nádhernej reštaurácii Majerija, ktorá len umocnila celkový pozitívny dojem z Vipavy (kde fúka silný vietor "burja" a počas celého roka tu neklesne teplota pod nulu). 
Z dedinky Vipava sme pokračovali do Portorož. Spoľahlivá navigácia, ktorá nás počas celého spoznávania Slovinska nezradila, nás priviedla na zaujímavú medzizastávku - obce Črni Kal. S Mirkou sme sa po vystúpení z našej Fiestičky nestačili čudovať. Fotili sme každý jeden fotogenický kút od nádhernej prírody cez autíčka až po neďaleký diaľničný viadukt. Po našej nečakanej a príjemnej fotozastávke sme pokračovali do juhozápadnej časti Slovinska.
 Na Portorož som sa neskutočne tešila. Dominik mi o tomto mieste básnil už veľmi dlho a rozhodne oprávnene. Aj napriek tomu, že do večere nám nezostávalo veľa času, sme sa s dievčatami stihli vykúpať a dokonca absolvovať menší plavkový "fotošúting." Počasie nám prialo až do okamihu, kým sme sa nepresunuli na náš ďalší dopravný prostriedok - menšiu loď. Už cestou na ňu sa poriadne rozfúkalo a pri pohľade na oblohu sme tušili, že nás čaká poriadne adrenalínová jazda. A nemýlili sme sa. Plavba počas búrky bola tým posledným, čo som si v tej chvíli želala. Ale prežili sme to živé a zdravé, len trochu mokré, avšak stále vysmiate. 
OOTD 2:
plavky - TEZENIS
okuliare - EBAY

 Po vystúpení z lode a krátkom aperolovom osviežení sme pokračovali do centra tohto mesta. Ako sme sa k nemu približovali, stále intenzívnejšie sme počuli africké rytmy bubnov. Zrazu na ne začala tancovať pani, ktorá s nami kráčala. Chvíľu som na ňu nechápavo pozerala, no potom som si v hlave povedala, že ju zrejme vyprovokovali chytľavý rytmus a jej spontánnosť. Akonáhle sa k nej pridala ďalšia a potom ešte ďalšia, už som vedela, že to nebude náhoda (obzvlášť keď tancovali pri bubeníkoch a červenej Fieste). Ďalšie nečakané prekvapenie sa tímu Fordu rozhodne podarilo. Myslím, že dokonale umocnilo našu návštevu Piran a najmä dramatické počasie. Jediná škoda, že sme sa v jeho zákutiach nezdržali dlhšie... 
OOTD 3:
sukňa, crop top - STRADIVARIUS
kabelka - MIRROR MIRROR
a môj obľúbený Olympus :)


 Avšak vynahradili sme si to v útulnej piranskej reštaurácii Primorka rozprestierajúcej sa neďaleko soľných polí. Varili tu famózne. Oceňujem, že organizátori na mňa mysleli počas celého presstripu a vždy pre mňa prichystali špeciálne jedlá vzhľadom na moju potravinovú intoleranciu. Klobúk dole a veľká vďaka za to. Pri tejto príležitosti som vymyslela Fordu nový hashtag #FordCares, keďže sa o mňa starali v tomto smere priam ukážkovo.

Po výdatných raňajkách s nezabudnuteľným portorožským výhľadom sme na druhý deň smerovali do ďalšej zastávky nášho slovinského press tripu. V Lipici si na svoje prídu všetci milovníci a milovníčky koní (a to nielen pod kapotou Fiesty:)). Počas našej návštevy sme absolvovali príjemnú jazdu na koči ťahanom koníkmi, vychutnali si famózne prírodné okolie a rovnako aj netradičnú tlačovku, počas ktorej sme sedeli na slamenných balíkoch. 


 Z Lipice sme sa vrátili naspäť do prvej zastávky nášho slovinského výletu. Spolu s dievčatami sme sa potešili, že sme si ľubľanské ulice mohli vychutnať aj počas slnečného dňa. Nemýlila som sa, boli ešte krajšie ako v noci. 

OOTD 4:
šaty - WOWED.SK
tenisky - NOVESTA
kabelka - MIRROR MIRROR
náramok - LINDEX
okuliare - EBAY

 Okamžite si ma svojou krásou získali viaceré mosty ponad rieku Ljubljanica, bicykle na každom rohu (mimochodom, vedeli ste, že minulý rok sa Ľubľana stala European Green Capital?), architektúra a dôvtip či čistota v ľubľanských uliciach. Musím sa priznať, že ako správna šopoholička som bola očarená aj obchodmi s nádhernými bytovými doplnkami v prevažne škandinávskom štýle. Minimálne do nich sa musím vrátiť podobne ako do Ľubľany či celého Slovinska. 

Výlet po Slovinsku vo mne zanechal len samé pozitívne dojmy a presvedčenie, že sa sem chcem vrátiť spoločne s Dominikom - osobou a mojím manželom, ktorý sem túžil ísť úplne najviac. Rozhodne si však vyhradíme na celé spoznávanie viac času a dní. A ktovie, možno sa sem vyberieme na sympatickej, štýlovej a dizajnovej Fiestičke a zažijeme ďalšiu poriadnu fiestu. 
Ď A K U J E M Fordu za skvelý výlet. Napriek tomu, že bol krátky (ako to pri presstripoch býva zvykom), som si ho užila maximálne a plnými dúškami.

P.S.1: Výrok z taniera si najbližšie dám vytlačiť na obraz do kuchyne. :)
P.S.2: Nezabudnite si vychutnať video z nášho výletu.


2 komentárov:

  1. Krásne fotky! Teším sa, že ste si trip užili :) Ja síce s novou Fiestou skúsenosti nemám, jazdila som však dva roky na staršej, o ktorú som sa delila s mamou a nemohla by som o nej povedať krivého slovka, tak isto ako nemôžem nič zlé povedať ani o mojom vlastnom Focuse :)

    Nasklee - www.nasklee.com

    OdpovedaťOdstrániť
  2. musel to byť mega výlet :) krásne fotky, outfity, ale najviac ma zaujali tvoje nechty - tento dobový štýl som sa snažila si už niekoľko rokov spraviť a nidky mi to nevyšlo :D
    Drew's Beauty

    OdpovedaťOdstrániť