HONEYMOON I.

Po divokej jazde loďou sme konečne zastavili. Teším sa, že máme za sebou náročnú cestu a sme úspešne v cieli. Pri vystupovaní sa jedným očkom uisťujem, že spolu s nami dorazili aj všetky naše kufre. Prvá „honeymoon“ obava je teda zažehnaná. Nič sa v našej prestupnej stanici – Doha nestratilo. Na móle nás víta niekoľko ľudí z personálu. Jeden z nich nám podáva ruku a predstavuje sa nám. Vtedy sme ešte netušili, že táto osoba sa o nás bude starať počas celého nášho pobytu. Spoločne s ním kráčame po móle smerom na recepciu. Neviem, kam sa skôr pozrieť, pretože na každej strane to vyzerá rozprávkovo. More je nádherné tyrkysové, pláže majú biely piesok, po ľavej strane vidím infinity bazén, bar s hojdačkami, napravo zase úžasné lehátka...všetko je presne také, aké som si to vysnívala a videla prvýkrát. Až sa mi nechce veriť, že všetko sa zhoduje s fotografiami na internete a v katalógoch. Snažím sa nezačať skákať od radosti a byť maximálne pokojná. Ale nejde to. Ešte aj recepcia vyzerá fantasticky. Žiadne nudné podlahy, iba biely piesok, nádherné závesy a úžasné zariadenie. Kým si prezerám každý jej kút, ocitne sa predo mnou podnos s welcome drinkom. S Dominikom si pripíjame a na pokyn nášho sprevádzajúceho sa posadíme v ľavom rohu recepcie. Po chvíli už študujeme všetky dokumenty, ktoré sme dostali do rúk. Zisťujeme, že číslo našej pôvodnej vily je prečiarknuté a nahradené novým. Zároveň prekvapene pozeráme na naše osobné údaje, kde nám uviedli, že máme nemeckú národnosť. Dominik ako hrdý Slovák hneď nalieha, nech pánovi, ktorý nás ma na starosti, vysvetlím, že urobil pri vypĺňaní národnosti chybu. Keďže s najväčšou pravdepodobnosťou počul slovné spojenie Slovak republic prvýkrát (nechcem ho podceňovať, ale jeho prekvapeno - nechápavý výraz hovorí za všetko a navyše tento rezort neponúkajú slovenské cestovky, iba rakúske a nemecké), podáva mi pero, nech štát a národnosť opravím sama. Vzápätí mu podávam tento dokument spolu s kópiou sobášneho listu. Náš sprevádzajúci sa slušne ospravedlní a odchádza s ním k hlavnému stolu. Po chvíli čakania sa k nám vracia s dvoma vouchermi – jeden je na 30 minútovú masáž v dvojici a druhý na romantickú večeru na pláži – oba dostávame ako pozornosť od rezortu k nášmu „honeymoonu“. S Dominikom sa z toho veľmi tešíme. Vedeli sme, že po predložení sobášneho listu dostaneme nejakú maličkosť, ale že rovno dve a takéto, to sa nám ani nesnívalo. Stále mám pocit, že je to všetko iba SEN.

Z recepcie sa na golfovom autíčku (tak ho zvykneme s manželom nazývať), presúvame k našej vile. Všade okolo nás sa nachádza len samá zeleň a palmy. Kráčame k našej vilke. Míňame druhú líniu a prechádzame k prvej, ktorá sa rozprestiera priamo na pláži. V tomto okamihu je mi jasné, že sme dostali lepšiu vilu. Jej zariadenie je kúzelné. V strede prvej miestnosti stojí obrovská posteľ s nápisom „welcome“ a bielym baldachýnom a priamym výhľadom na oceán. Neviem sa na ňu vynadívať až do okamihu, kým neuvidím našu kúpeľňu. Je obrovská a v jej strede sa nachádza nádherná vaňa. Nechýba ani veľké zrkadlo, dve umývadla a priamo pod palmami (keďže časť kúpeľne je v exteriéri mimo strechy) obrovská sprcha. Po prezretí interiéru prechádzam okolo našej terasy s posedením a luxusných lehátok až priamo na pláž. Zrazu sa rozutekám ako malé dieťa rovno k tyrkysovému moru. Vôbec ma netrápi, že mám ešte na sebe džínsy. Za krátko sú aj tak do polovice od mora a piesku. Stále skáčem ako zmyslov zbavená a neviem sa zastaviť, taká som šťastná. Mám obrovskú radosť. V hlave si stále opakujem – „áno, sme v skutočnom raji.“ Navyše, mám pocit, že sme si zaplatili ostrov len pre nás dvoch. Všade, kam sa pozriem, niet ani nohy – ani vo vode, ani na pláži. Všetko vyzerá ako v mojich snoch o našej dokonalej svadobnej ceste. Ak nie ešte lepšie. Som v neskutočne príjemnom šoku. Opieram sa o stĺp na našej terase a sledujem magickú kombináciu bieleho piesku a tyrkysového mora. Pri pohľade na tú nádheru a po všetkých príjemných prekvapeniach sa zrazu rozplačem. Stále neviem uveriť vlastným očiam, že sme v raji a mám pocit, že sa mi toto všetko iba sníva. Slzy mi stekajú po tvári a cez zaslzené oči sa snažím sledovať nádherné morské vlny. V tom ku mne prichádza Dominik. Na jeho tvári vidím ustráchaný pohľad a v hlave otázku – „čo som zase urobil?“ (aspoň predpokladám, že tieto slová má v hlave, pretože takto sa tvári, keď sa naňho hnevám a on nevie prečo alebo sa mýlim a má tam iba tú zábavnú opicu podobne ako Homer v jednom z dielov Simpsonovcov). Po chvíli sa ma opýta, čo sa deje. Keď mu vysvetlím svoje „rozpoloženie“, objíme ma a dá mi pusu na čelo. V tomto okamihu ma presvedčil o tom, že sa to nesníva a že sa začínajú naše medové týždne...
...P O K R A Č O V A N I E čoskoro, zatiaľ tu mám pre vás prvú várku fotografií.

džínsy - LUXURY FASHION CONCEPT
tenisky - NOVESTA
tielko - H&M
mikina - PRIMARK
kabelka - MIRROR MIRROR
hodinky - CHEAPO
náramok - PANDORA
šiltovka - DANYELA ART
šatka - SECOND HAND
klobúk - AMAZE WITH GRACE
plavky - TEZENIS


plavky - TEZENIS
náramky - CRUCIANI via BLOGERINAS
šatka ako turban - SECOND HAND
náušnice - DOMINIKA GULDEN


klobúk - AMAZE WITH GRACE

5 komentárov:

 1. ahoj Lindi, mozem sa spytat cez aku cestovku ste isli? dakujem :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Naozaj nádherné, fakt ako v raji a tiež by som si myslela, že je to len sen...a napísala si to krásne až som sa do toho vžila, tak sa teším na pokračovanie :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Děkují za rady :) určitě je použiju a uvidíme co bude dál.

  OdpovedaťOdstrániť