AKÉ SÚ TRENDY V TOPÁNKOVOM SVETE NA JESEŇ/ZIMA 2017 - 2018?

Tohtoročné leto sa u mňa nieslo v znamení oddychu. Pravdepodobne ste to postreli aj na blogu, keďže som si počas letných mesiacov dala menší detox od blogu ako takého a skôr sa venovala sociálnym sieťam. Relax vo všetkých smeroch mi výborne pomohol (za čo môže hlavne naša svadobná cesta a skvelé leto) a od začiatku septembra opäť o stošesť "zarezávam" v práci. Najbližšie týždne a mesiace budú u mňa rozhodne nabité zaujímavými eventami, avšak to neznamená, že vás budem zanedbávať. Práve naopak, určite sa pripravte na viac článkov a fotiek. Uplynulé dni sú toho dôkazom, keďže priniesli príjemné akcie. Napriek tomu, že do mailovej schránky mi pravidelne chodia viaceré pozvánky na lákavé akcie, snažím sa vždy spomedzi nich vybrať tie najzaujímavejšie (rovnako ako pri spoluprácach). 
Tento týždeň sme sa spoločne s Dominikom zúčastnili hneď niekoľkých podarených eventov. Ich prevažná časť patrila topánkam a ich aktuálnym kolekciám pre obdobie jeseň/zima. Po tohtotýždňovej strede a štvrtku mám pocit, že sa mi aj o nich sníva, toľko rôznych kusov som videla. Ale na druhej strane aspoň som si zrekapitulovala všetky súčasné trendy. Najviac ma z nich upútali traktorky tzv. worker boots v rôznych prevedeniach; zamat v hlavnej úlohe (na lodičkách alebo čižmách), výšivky na rônych druhoch obuvi či topánky v rockovom štýle s prackami prípadne kovovými detailmi. Na druhej strane sa musím priznať, že mi vo viacerých aktuálnych kolekciách chýba hneď niekoľko trendov (napríklad čižmy pripomínajúce kombináciu ponožiek a lodičiek, ktoré pri správnom stylingu môžu vyzerať výborne - mala som ich mať na nohách na Vienna Fashion Week, len mi tak opuchli nohy z utorkových lodičiek, že som ich ani za svet neobula :(() a obávam sa, že niektoré značky ich prinesú až veľmi oneskorene. Ale naspäť k pozitívnemu... Mojím najväčším favoritom spomedzi všetkých aktuálnych noviniek je ležérna obuv a nespočetné variácie tenisiek - so stužkami namiesto šnúrok, s výraznými aplikáciami, vyšívanými vzormi alebo v zamatovom prevedení. Myslím si, že ukážkovým príkladom jedného (ak nie viacerých) trendu sú tenisky v dnešnom outfite. Pochádzajú z TOPANKOVO a u mňa to bola láska na prvý pohľad. Doteraz mám v hlave mnoho spôsobov ako ich nosiť a toto je jeden z nich. 
Kedysi som si kombináciu "tenisky plus šaty" alebo sukňa nevedela predstaviť, dnes mi táto kombinácia maximálne vyhovuje. Celý look sa nesie v ležérnom štýle. K nemu určite v mojom ponímaní patrí aj mikina. Túto sezónu som si zamilovala trefné nápisy na nich, čo ste si možno všimli na mojom Instagrame. Nemám rada texty, ktoré sa ma vôbec netýkajú, preto som sa im doteraz bránila. No v poslednej dobe mám šťastie na veľmi výstižné slovné spojenia na tričkách, topoch alebo spomínaných mikinách. "Femme power" k nim rozhodne zaraďujem a teším sa ako ho budem nosiť počas chladných jesenných dní.
Mimochodom, keď už som spomínala eventy, čoskoro mám pre vás články z Viedenského fashion weeku a tiež z tripu zo Slovinska. Máte sa na čo tešiť, zatiaľ sa majte krásne. 

FOTO: DOMINIK BABUŠÍK

OOTD:
mikina, sukňa - STRADIVARIUS
tenisky - TOPANKOVO
zlatý náramok - LINDEX
červený náramok - BLOGERINAS
čiapka - H&M
kabelka - PRIMARK2 komentárov:

 1. Na to, že nemám zrovna v oblibě přeplácané boty, tak se mi tyto opravdu líbí! :) Moc Ti to sluší!
  Mr. Kev

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super outfit. Možná si umím představit trochu odlišný typ bot,.. ale jinak nemá chybu. Ta čepice mu dodala uplně jiný rozměr. Skvělé!

  Corculum | Stepanka_T
  Instagram

  OdpovedaťOdstrániť