BEZ PŠENICE, MLIEKA A VAJÍČOK

Keď som sa dozvedela, že mám potravinovú intoleranciu na pšenicu, mlieko a vajíčka, mala som zmiešané pocity. Na jednej strane som bola šťastná, že som sa konečne dozvedela, čo mi spôsobovalo ťažkosti pri trávení a výrazne zhoršenú pleť, no na druhej strane som sa začala báť a premýšľať nad tým, čo budem jesť. Predstava o tom, že sa musím vzdať mojich obľúbených mliečnych výrobkov bola hrozná, najmä pri pomyslení, že si nebudem môcť dať výborné kapučíno. Rýchlo som sa však zmierila s tým, že budem musieť prekopať celý jedálniček a to úplne od základov. Vyrazila som do obchodu a začala hľadať alternatívy. Nahradiť mlieko nebolo vôbec problém, keďže na pultoch som našla veľa možností - od sójového, kokosového, bezlaktózového až po makové mlieko. Dokonca ani pri vajíčkach nenastal problém. Avšak, najväčšie ťažkosti mi spôsobila pšenica. Vôbec som to nepredpokladala a zostala som v šoku, kde všade sa nachádza (navyše, označenie "bezlepkové" ešte nutne neznamená, že daný produkt neobsahuje pšenicu). Po niekoľkohodinovom trápení v obchode a skúmaní obsahu som sa bála pozrieť na etiketu môjho obľúbeného vína, či aj to náhodou nemá v sebe pšenicu. :))
Časom som sa zorientovala a zistila, že to s mojím novým jedálničkom nie je vôbec také zlé, ako som si pôvodne myslela. Po pár dňoch sa okamžite dostavili prvé výsledky. Tvár sa mi výrazne zlepšila a trávenie sa perfektne naštartovalo. Zostala som milo prekvapená, ako rýchlo sa dostavili všetky dôsledky. Vždy, keď sa ma zmocní chuť na niečo, čo nesmiem, si hneď spomeniem na to, ako by som sa cítila horšie a túžba po zakázaných potravinách ihneď odíde. Jediné, na čo si nikdy nezvyknem, je súcitný pohľad a postoj ľudí, keď im poviem, čo nesmiem. Hneď ma začnú ľutovať a čudovať sa, ako môžem takto existovať. A pritom to vôbec nie je také tragické, ako to vnímajú. Len je to o pevnej vôli, odhodlaní, zmene a čiastočne aj o vyčlenení väčšieho finančného obnosu, keďže všetko označené ako bio, vegan a podobne je dvojnásobne drahšie. Ale stále si hovorím, že radšej investujem do kvalitných potravín teraz, ako raz míňať peniaze na množstvo liekov. Jediné, na čo si v rámci môjho nového stravovania asi nikdy nezvyknem, je nechápavý pohľad pani kuchárok v univerzitnej jedálni, ktoré sa nechápavo na mňa pozerajú, keď si na obede vypýtam anglickú zeleninu s ryžou. Pravdepodobne to asi nikdy nepochopia, že si vždy objednám prílohu s prílohou. ;)
Tak, ako si v jedálničku užívam zeleninu, ktorá chutí fantasticky, tak si v móde vychutnávam voľné a vzdušné oblečenie. Preto som v dnešnom outfite siahla po pohodlných kulotkách. Tento kúsok som doplnila o obtiahnutý top a sandále na platforme. Najradšej by som siahla po teniskách, ale ku kulotkám sa mi za každým pýta vyvýšená obuv na predĺženie postavy. Celú kombináciu som oživila o červený rúž, ktorý Dominik zladil s bránou na našom fotopointe. Stále ma neprestáva prekvapovať, koľko nádherných miest na fotenie ponúkajú Košice.
Majte sa krásne, čoskoro sa opäť hlásim a dovtedy si vychutnávam svoj nový život bez pšenice, mlieka a vajíčok. Verím, že to o pár dní zohľadnia gratulanti a nezasypú ma čokoládami, na ktoré sa môžem už len dívať. :))

FOTO: Dominik BabušíkOOTD:
kulotky - MANGO
top, nášunice - STRADIVARIUS
sandále - TOPANKOVO
náramok - KLENOTY AURUM
kabelka - JUSTPLAY.SK


4 komentárov:

 1. great look!

  www.bstylevoyage.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc hezký outfit! Líbí se mi i pozadí, jak je outfit nafocený.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
 3. jooj noo, ale všetko zlé je na niečo dobré :) mám kamarátky, ktoré majú tiež túto potravinovú intoleranciu a fungujú úplne normálne, v pohode, dokonca jedna s už nevie predstaviť život bez toho a jej to aj celkom vyhovuje :) Aaa myslím, že tvoja zlepšená pleť je začiatkom toho celkového lepšieho cítenia sa :)

  Desire fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Intolerancia na pšenicu neznamená nevyhnutne intoleranciu na lepok. Ja mám trebárs dokonca alergiu na pšeničnú bielkovinu a lepok môžem v pohode. To len ako malá faktická poznámka :)

  OdpovedaťOdstrániť