MANŽELSTVO

Od našej svadby dostávam od svojich známych trojicu rovnakých otázok. Prvá z nich súvisí s našou svadobnou cestou. Veľmi často sa nás pýtajú, kde a kedy pôjdeme na náš "honeymoon" (verím, že začiatkom augusta). Druhá vyplýva zo zaužívanej predstavy nášho okolia, že po svadbe zákonite musia prísť deti. Preto neraz počúvame, kedy plánujeme dieťa a prečo ho nechceme hneď teraz (vždy odpovedáme, že všetko má svoju postupnosť - najskôr vlastné bývanie až potom ratolesti). Tretia otázka sa týka toho, čo sa v našom vzťahu zmenilo a ako sa cítim v manželstve. Spočiatku som vo svojich odpovediach hovorila o tom, že žiadna zmena nenastala, pretože všetko je tak ako predtým. Rovnako spolu bývame v jednom byte (už takmer štyri roky nepretržite), rovnako spolu pracujeme, rovnako sa spolu smejeme, rovnako sa spolu hádame, rovnako sa spolu tešíme, rovnako spolu smútime, rovnako sa spolu rozprávame, rovnako sa hneváme, rovnako sa milujeme...skrátka všetko je rovnaké. Avšak neskôr ma tieto časté otázky prinútili sa zamyslieť. Prišla som na to, že niekoľko zmien predsa len nastalo, no prebehli maximálne prirodzene. 
Dodnes mám malých motýlikov v bruchu, keď môžem rozprávať o Dominikovi ako o svojom manželovi. Spočiatku to bolo pre mňa v dobrom slovazmysle zvláštne, že to už nie je môj priateľ či snúbenec. Slovo "manžel" zrazu znie tak vážnejšie, serióznejšie a prináša veľkú istotu. Nielen v rozprávaní, ale celkovo aj vo vzťahu. Cítim sa omnoho istejšie, pokojnejšie a spokojnejšie. Viem, že v Dominikovi ako vo svojom manželovi mám obrovskú oporu vo všetkých smeroch. Vo dvojici sa to skrátka vždy lepšie ťahá a v tej manželskej ešte viac. Veľmi sa teším, že ma Dominik pred rokom a pol požiadal o ruku, že sme sa následne rozhodli zobrať sa a spoločne si vykračovať ďalšími dňami, týždňami a mesiacmi so spoločným priezviskom Babušík. Je to neskutočne nádherný a pre mňa neopísateľný pocit. Viem, že nie všetky dni budú vždy dokonalé a že prídu aj ťažké skúšky. Uvedomujem si, že ak by nebolo Dominika, tak dnes už nie sme spolu a bola by som to práve ja, kto by už neraz zahodil náš vzťah ako pokazený sporák so slovami - "však príde ďalší a lepší". Som vďačná za to, že to tak nie je a že ma vo všetkých krízových situáciach podržal a vydržal. Teším sa a ďakujem za to, že pri mne stojí práve ON - osoba, ktorá ma miluje nadovšetko, ktorá ma podrží v každej situácií a s ktorou si viem predstaviť každý okamih mojej budúcnosti. 
Až pri dnešných fotkách som si všimla ešte jednu záležitosť - naše pohľady. Keď si ich porovnám napríklad s fotením pre časopis Svadba, boli o čosi iné. Neviem, čím to je, ale mám pocit, že teraz sú ešte šťastnejšie a spokojnejšie. Možno si to len navrávam, pokojne ma opravte, ale na dnešné fotky sa neviem vynadívať. Sú neskutočne krásne a ja sama z nich cítim veľkú lásku, zamilovanosť a radosť. Miestami sa až smejem, že je to "reklama na šťatsné manželstvo". Najradšej by som si ich všetky vytlačila a celý byt obvešala práve nimi. Nikdy som si totiž neuvedomila, ako nádherne a zamilovane sa s Dominikom na seba pozeráme. Dávam jeden veľký klobúk dole pred fotografkou Katkou. Perfektná práca a zážitok s ňou fotiť!
Dedinská mať, ako sa zvykne Katka nazývať na svojom blogu či sociálnych sieťach, má veľký talent a dar vo fotení - dokáže zachytiť ľudí takých, akých sú - prirodzení a v nenásilných pózach. Dôkazom toho je i môj manžel, ktorý sa takmer na každom zábere krásne usmieva a je v maximálnej pohode. Mimochodom, Katka popri fotení stíha aj ďalšie činnosti - domácnosť, výchovu dieťaťa, starostlivosť o záhradu, prácu s časopisom...Počas nášho fotenia dokonca stihla vyvenčiť psíka či nakojiť svoje dieťa. Takmer mi padla sánka, čo všetko zvláda a že multitasking dáva s prehľadom. Patrí jej jedno veľké WOW a ĎAKUJEM.
Dnes na blogu nájdete hneď dva outfity. Oba som ladila do palety modrých odtieňov v kombinácií s bielou. V prípade mňa sa v outfite spojili dva podobné kúsky. Ani neviem ako, ale zrazu mám v šatníku sukňu a blúzku s rovnakými pásikmi. Na prvý pohľad preto na fotografiách vyzerajú akoby to boli šaty. Maximálne ležérne, voľné a ideálne na letné dni. Presne ako Dominikov outfit. Teším sa, že som ho konečne "ukecala" na biele košele v lete. Donedávna ich nosil len do oblekov a nikde inde. Vraj mal pri bielej košeli pocit, že sa mu nehodí. Ja si myslím, že je to presne naopak. Neskutočne mu pristane nielen farba, ale i strih. Druhým kúskom Dominikovho outfitu sú kraťasy s dĺžkou nad kolená. Teším sa, že sa na ich nosenie konečne nechal prehovoriť. Neviete si predstaviť, koľko to bolo prehovárania, aby si obliekol (a vôbec kúpil!) jeho neobľúbenú bielu košeľu a kraťasy nad kolená. Nakoniec sa mu obe veci tak zapáčili, že ich neviem z neho vyzliecť. Musím preto vždy čakať, kým sa mu jeden z kúskov zašpiní a budem mať dôvod ho vziať do prania. Predpokladám, že to, milé dámy, dôverne poznáte.
Prajem vám krásne dni plné úsmevu podobne ako na dnešných záberoch.


LINDA OOTD:
blúzka, náramok - H&M
tenisky - DIY od švagrinky Simonky
sukňa - SHEIN

DOMINIK OOTD:
košeľa, kraťasy - GAASTRA
tenisky - NOVESTA

2 komentárov:

  1. Krásné fotky, jde z nich vidět, že jste opravdu šťastní :)
    ...ale omlouvám se, miluji vlkodavy, takže - ach bože, ten psík <33

    OdpovedaťOdstrániť