KOMPLIMENT A VEK

S úsmevom na tvári spomínam na deň, keď mi rodičia prvýkrát dovolili ísť na diskotéku. Bolo to v jeden krásny piatok, dva dni po mojich 15. narodeninách. Akonáhle som sa vrátila zo školy, začala som sa chystať na svoj prvý diskotékový zážitok. Natočila som si vlasy, nalíčila som sa, obliekla šaty a obula vysoké podpätky. Dodnes si pamätám na vetu môjho kamaráta Miňa, keď ma v ten večer uvidel: "no, Linda, vyzeráš minimálne na osemnásť." V tínedžerskom veku je akékoľvek navýšenie vášho skutočného veku veľká pochvala. 
Konštatovanie či otázku obsahujúcu spomínané číslo považujem za kopliment aj po desiatich rokoch od mojej prvej diskotéky. Naposledy, keď som mala na sebe tento outfit, som sa rozhodla podporiť jednu z petícií svojím podpisom. Hneď, ako som si vystála radu a začala vypĺňať svoje krstné meno, ma zastavil týpek so slovami: "prepáč, osemnásť už bolo?" Okamžite ma to rozosmialo. Pozrela som sa na ňho a pobavene skonštatovala - "pred siedmymi rokmi mi bolo osemnásť a už som aj vydatá, takže túto otázku beriem ako kompliment." Začali sme sa smiať obaja. Ani si nevie tento chalan predstaviť, ako mi zlepšil deň. Napriek tomu, že sa nepovažujem za "starú", tak mi každé ubratie minimálne jedného roka z môjho veku príde už ako kompliment. Pritom pred desiatimi rokmi by som sa vôbec nepotešila tomu, ak by mi Miňo pred návštevou diskotéky povedal, že vyzerám na štrnásť. Avšak som si istá, že čím budem staršia, tým si budem viac vážiť takéto "zníženia" veku.
Základom dnešného outfitu, v ktorom podľa odhadu spomínaného chalana, vyzerám na menej ako osemnásť, sú palazzo nohavice. Tento typ oblečenia mám veľmi rada, pretože je pre mňa zo všetkých strihov najpríjemnejší a najkomfortnejší. Najradšej ich kombinujem s obtiahnutými vrchnými časťami odevu, celými plavkami či košeľami ako v tomto prípade. Na leto sú skrátka pre mňa ideálnym spoločníkom, pretože sú vzdušné a veľmi pohodlné. Košeľa je jedným z mojich najaktuálnejších prírastkov do šatníka. Teším sa, že som konečne našla moju vysnívanú, ktorá sa skvele hodí k elegantnému looku ale aj k ležérnemu outfitu. Táto je značky GANT a mám ju z košického obchodu Zipizappe. Zvyšné doplnky sú v tmavomodrej farbe a so zlatými detailmi podobne ako náramok a prsteň Chrysalis Karma z Blogerinas.
Pozdravujem vás a prajem krásne dni plné komplimentov.

FOTO: Dominik Babušík

košeľa - ZIPIZAPPE (tento týždeň poštovné zadarmo) 
nohavice - BERSHKA
lodičky - TOPANKOVO
kabelka - DEICMANN
prívesok na kabelku - KONDRALKY
náramok a prsteňBLOGERINAS

1 komentárov:

  1. Veľmi sa mi páči kombinácia tých nohavíc s modrými topánkami! Vyzerá to super. Inak mne tu v Írsku v práci manažérka povedala, keď sa dopočula, že sa idem vydávať, že: Simona! You´re so young, you´re just a baby!! :D haha trochu ma to aj znechutilo, no ale čo už :) A na mojom blogu mi minule v komentári komentovala Dominika Makarová a napísala že: ty si už vydata? Ja som vždy bola na tom, že máš asi 17 rokov.. :D nooo..a to či mám 18 a nech im ukážem občiansky v obchodoch a tak, to je uplne bezne.. tak sa obranujem slovami, že "forever young" alebo že budem vďačná tomu mladému výzoru, keď budem mať 40 :D

    www.sinnamona.blogspot.com

    OdpovedaťOdstrániť