Z REPKY KU KAŠTIEĽU

Som dievča z dediny. Respektíve, aby som bola presná vzhľadom na moje štúdium politológie:)), z obce a prímestskej časti. Vyrastala som medzi domami a prírodou, sánkovala sa pri lese a pomáhala mamine v záhrade. Preto keď som sa zo Žiliny - Trnového presťahovala do Košíc, nastal u mňa šok. V negatívnom ale i pozitívnom slovazmysle. Zrazu som nemusela absolvovať pätnásť minútovú cestu, aby som nakúpila potraviny, ale stačí mi prejsť z bytu cez cestu do Lidla. Keď ma niekto zavolá na kávu do mesta, v Trnovom som na autobus čakala celú jednu hodinu, v Košiciach mi príde na zastávku každých 10 minút. Avšak! Chýba mi tu príroda. Napriek tomu, že metropola východného Slovenska je omnoho "zelenšia" ako napríklad Žilina a dokonca aj aktuálne bývame neďaleko lúky a lesa, záhradu mi to skrátka nenanhradí. Ten pocit, keď sa ráno zobudíte a natrháte pažítku z domáceho záhona byliniek na čerstvý chlieb, je perfektný. Rovnako ako sadenie v skleníku s mojou maminou, grilovanie v altánku, hranie petangu s celou rodinou, kúpanie v bazéne či nerušený oddych v hojdacej sieti. 
Čiastočne som si tieto príjemné spomienky z detstva (keďže celú rodinu zo Žiliny si teleportovať neviem:() vykompenzovala balkónom. Po pár mesiacoch bývania s Dominikom sme sa rozhodli založiť si balkónovú minizáhradku. V nej si pestujeme dodnes najchutnejšie bylinky a zeleninku. Sem - tam u nás nájdete aj okrasné kvety či zelenú trávičku pre mačičku Jackie. Tento týždeň nám v balkónovej záhrade pribudli noví členovia - čokoládová a pomarančová mäta, saturejka, paprika Alma a Habanero, baklažány, paradajky a ešte niekoľko byliniek. Od pondelka tak máme krásne zelený balkón. Okrem mladomanželov Babušíkovcov sa z neho teší aj náš štvornohý člen rodiny. Všetko ovoniava a spokojne spí medzi paradajkami a cibuľou. A my si zase spoločne s mojím najdrahším Dominikom vychutnávame prvé týždne manželské a popíjame na krásne zelenom balkóne vínko alebo si pochutnávame na dobrom jedle. Manžel, rozkvitnutá minizáhradka a Jackie je pre mňa skrátka skvelá kombinácia, ktorá mi pravidelne pripomína detské časy na "dedine" a čiastočne mi nahradila prírodu v Trnovom. Zatiaľ nám postačuje balkónová zeleň, no raz si s Dominikom  určite postavíme domček s veľkou záhradou. Dovtedy si vystačíme s prírodou na balkóne, pretože komfort a pohodlie mesta sa nám zatiaľ nechce opustiť. Napriek tomu, že mi zeleň a žilinsko - trnovská príroda chýba, mať nádherné a šťastné manželstvo je pre mňa na nezaplatenie a v hodnotovom rebríčku omnoho vyššie.
Akurát keď píšem dnešný post, jedným očkom sledujem situáciu na balkóne. Aj keď je už tma, stále spoza skla vidím väčšiu časť minizáhrady. Teším sa z nej a zároveň si uvedomujem, že i tieto fotky sú priamo zo srdca prírody - zo žltého repkového poľa. Spolu s Tomášom sa nám podarila zrealizovať predstava o záberoch práve z tohto miesta. Okrem neho sme si vybrali ako lokáciu na fotenie aj jeden nádherný kaštieľ pri Košiciach v Krásnej. Preto som zvolila dvakrát inú obuv - do poľa biele "huňaté" tenisky a na betón zase elegantné telové lodičky. Avšak základ som ponechala rovnaký - klobúk, obtiahnuté nohavice a voľnejší top s trendovými zvonovými rukávmi s viazaním. Tento kúsok je pre mňa dokonalá láska rovnako ako fotky. Čo na ne hovoríte? Ako hodnotíte dnešný outfit?kabelka - SHEIN // lodičky a tenisky - TOPANKOVO // 
nohavice - MANGO // klobúk - PRIMARK // top - ROSEGAL


2 komentárov:

  1. Dear, you look so so lovely!!
    Beautiful photos!!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Opäť skvelý post :-) Fotky sú nádherné, chválim :-) Skvelo skombinovane oblečenie a ten klobucik.....(y) :-) Super

    OdpovedaťOdstrániť