Z ČEREŠŇOVÝCH KVETOV

...Ó šaty, utkané z jahodovej peny
hmm, šaty, také si veľký svet dnes cení.

K tým šatám hneď si dáme šminky a rúž,
pohľad čo patrí k dáme, ovládam už...
Čoraz častejšie si spájam rôzne kúsky v mojom šatníku s mojimi obľúbenými skladbami. Naposledy tomu bolo tak aj na našom výlete v Luxemburgu, kde som si v pásikavom tričku Brigitte spievala pieseň Ležím na tráve. Pri sivom svetri s volánovými rukávmi mi v hlave zase rezonovala melódia a refrén Hafanana. Text od Mariky Gombitovej k piesni Šaty som si hmkala pri fotení druhých svadobných šiat. Úvodné slová by takmer do bodky sedeli s celým outfitom. Až na jednu drobnosť - tieto boli utkané namiesto jahodovej peny z čerešňových kvetov. Spolu s nádhernými popolnočkami od Ferka Mikloška a Pronoviaskami z Wemu tvoria trojicu najobľúbenejších šiat môjho života. 
Lay Sedlakova navrhla a ušila druhé "svadobky" priam fenomenálne. Táto šikovná Slovenka žijúca a pôsobiaca v Prahe si dala záležať na každom jednom detaile. Ručne našívané čerešňové kvety vo farbách bielej, staroružovej a slabozelenej so žltými či červenými piestikmi sú toho dôkazom. Skutočne klobúk dole. Som nesmierne rada, že som na jej prácu natrafila na Instagrame a že mi doslova zhmotnila môj sen o  kvetinových a nadýchaných (presne ako dobre vyšľahaná jahodová pena) svadobných šatách vhodných na tanec počas celého večera. Tancovalo sa mi v nich perfektne a navyše stále vyzerali veľmi pekne a efektne. Mnohí svadobčania dokonca priznali, že sa im na mne páčili ešte viac ako prvé. Užila som si v nich aj prskavkový sprievod, krájanie torty, hádzanie kytice či podväzkového pásu. Mimochodom, Lay Sedlakovu si aktuálne môžete pozrieť v novej reality show The Way na TV Óčko, v ktorej súťaží s ďalšími mladými módnymi návrhármi.
Voľba doplnkov k čerešňovým svadobným šatám bola viac menej jasná. Nechýbajú drobné biele náušnice a kvetinová čelenka z obchodu od Svetlanky. Mnohí si možno poviete, že ak by kvety na nej boli v rovnakej farbe ako čerešňové na vrchnej časti, dokonale by sa hodili k šatám od Lay Sedlakovej. Mne sa však páčili v tomto odtieni a podľa môjho názoru aj vďaka tomuto detailu nepôsobia prvoplánovo. Lodičky som zvolila v ružovej farbe s výrazným detailom v podobe mašlí.
Čo hovoríte na druhé svadobné šaty? Budem sa tešiť na vaše komentáre.

FOTO: Dominik Babušík

šaty - LAY SEDLAKOVA // čelenka - WANYFER FASHION // lodičky - NEW CHIC // náušnice - LINDEX

3 komentárov: