SME BABUŠÍKOVCI

Konečne sme svoji! Som neskutočne šťastná, že mám za sebou dokonalé dni plné osláv a svadobných príprav a pred sebou ďalšie nádherné momenty po boku môjho milovaného. Stále si zvykám na to,...
...že Dominik už nie je ani môj priateľ, ani snúbenec ale už manžel...
...že keď na ulici niekto zakričí "pani Babušíková", nemusia takto osloviť len moju švagrinú ale po novom aj mňa...
...že keď sa s niekym zoznamujem, patrilo by sa predstaviť novým zoskúpení priezvisk Babušík Adamčíková a nielen svojím predchádzajúcim dievčenským...
...že už si nikdy neoblečiem svadobné šaty a nebudem mať svadbu...
Priznám sa, že pri poslednej vete mi je neskutočne smutno. Ak by to totiž bolo možné, mala by som svoju svadbu každý rok. Akurát za každým zmenenú - v iných šatách, priestore a štýle. Avšak nie všetko by som úplne menila. Manžel by vždy zostal ten istý a rovnako aj svadobní hostia. Bez úžasnej rodiny a skvelých priateľov by skrátka 6. máj 2017 nebol tým, čím zostal v mojich spomienkach. A nielen tento dátum, ale aj 7. a tiež 8. máj. Počas týchto dní sme totiž so svadobnými oslavami pokračovali, ako sa hovorí, až do rána bieleho. Napriek tomu, že nás bolo len 40, vytvorila sa z celého svadobného osadenstva jedna veľká párty a partia zároveň. Taká, ktorá je dodnes v každodennom kontakte, aj keď je každý z iného kúta Slovenska - od Bratislavy cez Banskú Bystricu, Žilinu až po Košice. Spája ich nielen svadba, ale tiež množstvo nezabudnuteľných zážitkov. My sa tomu s Dominikom neskutočne tešíme, keďže sme už pri vytváraní zasadacieho poriadku a zoznamu hostí dúfali, že si budú rozumieť. Veď koniec - koncov rozlúčka so slobodou bola toho dôkazom.
Dnešné fotografie sú zase dôkazom toho, že sme si celý svadobný deň maximálne užili. Spoločne s Dominikom sme nestresovali, vychutnávali si každý jeden okamih, plakali od šťastia, smiali sa, zabávali, oslavovali, tancovali, prezliekali, odložili telefóny, nefotili, venovali sa hosťom, užívali si jeden druhého a hlavne náš veľký deň. Som veľmi rada, že nás stres a panika počas príprav a soboty obišli, pretože ak by tomu tak nebolo, tak by som si to určite vyčítala. Celý svadobný deň totiž "utiekol" neuveriteľne rýchlo, a preto som rada, že sme si každý jeden okamih poriadne vychutnali. Počas celého dňa som svojmu perfekcionistickému "ja" prízvukovala, že sa môže stať čokoľvek - spadnúť torta, roztrhať závoj, zmoknúť šaty, jednoducho, som bola pripravená na všetky svadobné katastrofy. A tie nakoniec nenastali, vďaka čomu celá svadba predbehla moje očakávania a stala sa minimálne pre mňa najdokonalejšou. Preto ma mrzí, že si svadobný deň nemôžem zopakovať každý rok. 
No na druhej strane sa neviem dočkať jednotlivých dní manželstva. Viem, že nebudú vždy tak perfektné ako 6. máj 2017. Občas budú vyzerať presne tak ako počasie počas našej soboty. Okrem slnka sa občas aj zamračí, zaprší, udrie nejaký ten blesk, no vždy sa nakoniec znovu vyčasí. Ako často a dlho potrvajú tieto "zmeny", závisí stále len na nás dvoch s Dominikom. Avšak ak sa na seba budeme každý deň usmievať tak, ako počas našej svadby, bude to hneď o čosi ľahšie. Preto si spoločne aj naďalej užívame pokračujúce slnečné manželské počasie.
Postupne vám budem pridávať ďalšie a ďalšie zábery z nášho veľkého dňa. Dnešné fotky berte skôr ako ochutnávku toho, čo príde najbližšie a čo vás čaká. Keďže téma svadba vás zaujala, chcela by som pokračovať so svadobnými denníkmi a pridávať aj naďalej všetky tipy a rady k svadbe. Dennodenne mi prichádza neskutočne veľké množstvo vašich otázok, na ktoré bude najjednoduchšie odpovedať prostredníctvom článkov na blogu, keďže sa mnohé dotazy pravidelne opakujú. Verím, že vás potešia a pomôžu vám pri plánovaní vašej svadby. Ak vás ešte len čaká, prosím, nestresujte sa a užívajte si to. Sú to neskutočne nádherné a neopakovateľné chvíle.
Zároveň by som sa vám chcela poďakovať nielen za vaše otázky, ale i gratulácie, pochvaly a milé slová. Ste úžasní a spolu s Dominikom si to veľmi vážime. Za odmenu som si pre vás v spolupráci s Asusom pripravila súťaž o Asus Zenfone 3 s parádnym foťákom, s ktorým som fotila počas svadby. Samozrejme, nie priamo s tým, ktorý môžete získať, ale nádherným bielym. Vy si môžete vysúťažiť Zenfone 3 v čiernom prevedení s krytom od Ferka Mikloška priamo TU na Instagrame Lapkinn. Držím vám palce a postupne vám budem pridávať ďalšie zábery. Dúfam, že sa budú páčiť. Majte krásne dni.

FOTO: MATEJ JUHÁR

12 komentárov:

 1. Linduš, požičiaš mi tie popolnočky niekedy? :-))) Ja budem chudnúť a hľadať príležitosť, na ktorú by sa mi hodili :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jednoznačne, požičiam!
   buď ja, alebo Ferko :))

   Odstrániť
 2. GRATULUJI <3
  Skoro jsem nad článkem slzu uronila, hlavně ať jste zdraví a šťastní <3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. vážne? až slzu? neverííííím!
   ďakujem spolu s manželom za gratuláciu :)

   Odstrániť
 3. Ešte raz blahoželám a teším sa na ďalšie fotky, ste krásni :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ď A K U J E M E
   aj my sa už tešíme na ďalšie fotky od fotografa :)

   Odstrániť
 4. Odpovede
  1. mali sme ju v Kolibe Zlatá Podkova v Košiciach

   Odstrániť