KRÁSNU VEĽKÚ NOC!

V kalendári 22. marec. Všade, kam sa v rámci nášho bytu obzriem, sa nachádzajú farebné vajíčka, zajačikovia v rôznych veľkostiach a svetielka. Podobne ako pri Vianociach aj teraz sa chystám na sviatky s niekoľkotýždňovým predstihom. Dekorujem náš mini jedálenský stôl, obývačku či steny. Neustále premýšľam nad tým, ako nové veci z Kik prepojím s pestrofarebnými tulipánmi a bahniatkami vo veľkonočnej výzdobe. Niekoľko myšlienok sa mi poradí skoncipovať veľmi rýchlo, iné sa rodia o čosi náročnejšie. Navyše mám podobne ako v zime pri sebe pomoc v podobe Jackie. Narozdiel od Vianoc však tentokrát naša mačička naháňa vajíčka namiesto gúľ a zajačikov vymenila za soby. Neskôr to však vzdá, ľahne si na novú deku a v miernom polospánku a s jedným pootvoreným okom ma sleduje pri vyzdobovaní.
Pomaly sa vonku začína stmievať. Už sa neviem dočkať dnešného víkendu, pretože sa konečne začnú dni predlžovať. Je to dobré znamenie pre viacerých z nás a tiež pre všetkých blogerov a fotografov. Našťastie som v tomto prípade stihla všetko pofotiť, takže momentálne mi tma neprekáža. Mám veľkú radosť z novej výzdoby v znamení jari a Veľkej noci a teším sa, že nás náš kamarát Matúš opäť oslovil na spoluprácu. Keďže sa vám vianočná výzdoba veľmi páčila, rozhodla som sa ju nafotiť pre vás aj teraz. Verím, že jednotlivé fotografie a tipy budú opäť príjemným zdrojom inšpirácie, ako ste mi písali v novembri a v decembri. Nech sa páči, príjemné prezeranie!:)
Príchod jari a Veľkej noci sa spája nielen s florálnymi motívmi, ale i zvieracími. Bahniatka nadekorované vo vysokej bielej váze si výborne „rozumejú“ s huňatou ovečkou. Žltí drevení zajačikovia zase ladia k tulipánom. Ak by sa vám počet týchto zvieratiek málil, dobrou voľbou sú aj servítky so zvieracím motívom. 
Jar môžete vdýchnuť aj vašej sedačke či kreslu. Ideálnou voľbou sú vankúše s potlačou zajaca. Možno si ich občas pomýlite so skutočným zvieratkom ako sa to pár krát stalo nám s Dominikom.

Počas Veľkej noci neujdú farbám ani naše jedálne či kuchyne. Príjemným spestrením môžu byť obľúbené poháre so žltými vrchnákmi so slamkou či držiaky na príbor v tvare veľkonočného vajíčka.


Kto povedal, že aj počas veľkonočných sviatkov si večery nemôžeme spríjemniť svetielkami. Určite nie sú „výsadou“ len najkrajších sviatkov v roku, ale pokojne si nimi môžeme zútulniť interiér aj počas jari. Stačí nájsť tématický vzor v podobe vajíčok alebo zajacov a romantickú atmosféru s jemným osvetlením môžete mať aj počas Zeleného štvrtka.Ak patríte k nadšencom čo najväčšieho počtu odtieňov vo veľkonočnej výzdobe, ani tu sa kreativite medze nekladú. K jednoduchej a efektnej dekorácií vám postačí šalátová misa s veľkonočnými vajíčkami, do ktorej vložíte úzku vázu s tulipánmi. V prípade, že tento nápad chcete dotiahnuť do dokonalosti, stačí nájsť kvety a vajíčka v rovnakých farbách.

4 komentárov:

 1. Krásne :) Veľmi je to milé a veselé. Ja som tiež vytiahla pár dekorácií ale na toto sa nechytám :D

  NITA
  NEW POST

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nita, ďakujem za milú pochvalu :)
   veľmi si to vážim

   Odstrániť
 2. Lindi ja ťa za toto neskutočne obdivujem! Ja som človek ktorý by nemal nervy meniť dekorácie podľa sviatkov, mňa by z toho akurát tak porazilo, ale strašne obdivujem keď toto niekoho baví a vie to naaranžovať takto krásne <3

  { n a s k l e e }

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. oh, ďakujem za toľký kompliment :)
   ja si zase neviem predstaviť sviatky bez dekorácií, ja sa s tým vždy musím pohrať a vymyslieť za každým niečo nové ;)

   Odstrániť