CESTOU NECESTOU

Milujem cestovanie. V akejkoľvek podobe. Od spoznávačiek susedných štátov cez dovolenky v zahraničí a výlety do zahraničia až po dlhšie vzdialenosti v rámci Slovenska. Pri každej z týchto foriem mám oslobodzujúci pocit. Zbožňujem objavovanie zaujímavých zákutí, sledovanie cesty cez okno lietadla, vlaku alebo auta a rozširovanie nadobudnutých obzorov. Vždy sa neviem dočkať ďalšieho cestovateľského zážitku. Deň pred odchodom sa pustím do premýšľania na čo nezabudnúť a následného balenia vecí. Za tie roky pravidelného presúvania mi ide rapídne rýchlo (okrem oblečenia, pri ňom to trvá veľmi dlho). Horšie je to s vybaľovaním. Príde mi ako maximálne zbytočné a nudné. Nikdy sa mi ho nechce absolvovať a tajne dúfam, že sa veci samé od seba presunú naspäť do skriniek či práčky. Nikdy sa tak, žiaľ, nestane...
Napriek tomu, že cestovanie prináša množstvo výhod, vie byť občas veľmi náročné. Tento týždeň je toho príkladom. V pondelok podvečer sme vyštartovali autom z Košíc do Bratislavy, kam sme pricestovali vo večerných hodinách. V hlavnom meste sme sa zdržali do stredy a 12. hodiny, odkiaľ sme pokračovali do Banskej Bystrice. Z mesta pod Urpínom sme vyštartovali večer smerom do Košíc. V mojom druhom domove som "pobudla" celý dnešný deň. Zajtra ma čaká opäť Bratislava, tentokrát skoro ráno a vlakom. Aj keď sa teším, viem, že po sobotnom návrate z najväčšieho slovenského mesta príde poriadna únava a pravdepodobne celú nedeľu budem v Košiciach všetko dospávať, aby som bola schopná od pondelka fungovať v práci. 
Hoci každé mesto, nielen na Slovensku, ale i v zahraničí má svoje čaro, Košice sú moja srdcovka. Milujem ich atmosféru, krásne uličky a nádherné budovy. Občas sa len - tak prechádzam po Hlavnej ulici. S úsmevom pozorujem všetko okolo mňa, načerpávam energiu, vypínam a oddychujem. Aj dnešné zábery vznikli v krásnom zákutí neďaleko srdca metropoly východu. Spolu s Viki zo Simply the Blog sme ju vybrali náhodne, až neskôr sme si všimli, že ladím s nápisom za mnou. 
Okrem neho som ladila belasú s bordovou. Kombináciu týchto dvoch farieb ste mohli vidieť naposledy ešte v zimnom outfite. Keďže trendové výšivky sú samy o sebe veľmi výrazným detailom, volila som topánky a kabelku v rovnakom resp. príbuznom odtieni či materiáli ako sukňa. Z doplnkov som siahla po slnečných okuliaroch s modrými sklami a hodinkami s krásnymi piešťanskými ornamentmi. Nechýba bordový rúž a účes, ktorý si vždy spravím, keď ráno nestíham. Trvá skutočne krátko, podobne ako balenie do kufra. Až na spomínané oblečenie...
Mimochodom, rýchle je aj zahlasovanie za blog Lapkinn v súťaži Bloger roka 2017. Poteším sa každému vášmu hlasu, ktorý považujem za skvelý hnací motor do ďalšieho blogovania. Nezabudnite sa pozrieť do mailu, kde vás čaká potvrdzujúci mail. (občas skončí aj v spame). ĎAKUJEM VÁM.

košeľa - ROSEGAL // sukňa - ORSAY // topánky - CCC // 
kabelka - PRIMARK // hodinky - ANDRÉ CHARLES


2 komentárov:

 1. Mne sa viac ako outfit páči tvôj účes a líčenie :) Inak vidno ako chudneš ;) A pristane ti to, žiariš :))

  Desire fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jeeej, ďakujem ti krásne, Dominika, za milú pochvalu :)

   Odstrániť