ČEREŠNE ZA BLÚZKU

...zvoní o 6:00. V polospánku po ňom buchnem a otočím sa na druhú stranu. O 6:10 sa znovu ozve. Zase ho zruším, keďže chcem ešte spať. Druhé zvonenie budíka okamžite využíva naša mačička Jackie. Ladne sa ku mne približuje a následne ma svojím olizovaním vyzýva vstať z postele. Narozdiel odo mňa je už dávno prebudená. Od štvrtej ráno stihla ponaháňať všetky alobalové guličky a hračky v byte. Čaká, kým sa prebudím, pretože je hladná a dúfa, že ma svojím pohľadom presvedčí ísť jej naplniť misku papaním. Snažím sa ju ignorovať. Zatváram oči, no v tom sa ohlási tretie zvonenie. Budík hlási 6:15. Uvedomujem si, že je to moje posledné nastavené zvonenie a ak teraz nevstanem, tak definitívne zaspím do práce. V hlave si zase raz vyčítam, prečo sa nedokážem zobudiť na prvé budíkové hlásenie a musím si ho vždy nastavovať na trikrát. Ospatým krokom smerujem do kúpeľne a za mnou víťazoslavne beží Jackie. Sprevádza ma pri všetkých ranných aktivitách a za každým na mňa hádže prosíkavý "kukuč", aby som s ňou konečne šla do kuchyne. Keď sa tam po x minutách (ich počet pri mojom spomalenom rannom tempe neviem spočítať) dostanem, naša mačička ide od radosti vyskočiť. Dočkala sa ďalšej porcie čerstvého mäska. Rýchlo sa priblíži k miske, zje pár kúskov a spokojne odchádza do svojej "vyhliadkovej veže". Otočí sa mi chrbtom a so záujmom pozoruje holuby, ľudí smerujúcich do práce a deti do školy. Vie, že o pár minút sa k tomuto rannému migrujúcemu davu pridám aj ja. Kým sa nalíčim, učešem a oblečiem, Jackie už spokojne spí vedľa Dominika. Komu lepšie? Pomyslím si a odchádzam do práce.
Dnes som mimoriadne nevyspatá a pravdepodobne za to môže aj minulý týždeň. Neustále cestovanie hore - dole po Slovensku ma zrejme poriadne vyčerpalo. V autobuse ma z môjho spomaleného rána prebudí až pohľad na rozkvitnuté Košíce. Na každom rohu pozorujem ružovú záplavu kvetov. Až v tom momente som si uvedomila, že náš plán s čerešňovými kvetmi v svadobných dekoráciách je výrazne ohrozený. Rozkvitnuté vetvičky čerešní zrejme v deň svadby veľmi ťažko zoženiem. Jedine, že by som bola Maruška a poznala som dvanástich mesiačikoch so zázračnou palicou. Pravdepodobne v tomto dátume už skôr namiesto kvetov zoženiem krásne čerešne. Máte niekto tipy, kde by som mohla tesne pred 6. májom zohnať rozkvitnuté čerešne?
Práve pri čerešňových stromoch sme fotili koncom marca v Bratislave. Vtedy ešte v Košiciach okrem zlatého dažďa nič nekvitlo, preto som si túto nádheru doslova užívala. Maťka vybrala skvelú lokáciu k môjmu čierno - bielemu outfitu s ružovými detailmi. Po dlhšej dobe som opäť vytiahla svoju volánovú košeľu z minuloročnej kolekcie H&M a doplnila ju o čierne nohavice s vyvýšeným pásom. Celú kombináciu som oživila o ružové lodičky, Furlu v rovnakej farbe a nádherné náušnice. Tanečnice, ako ich autorka nazýva, pochádzajú z dielne šikovnej Dominiky Gulden. Jej tvorba sa mi veľmi páči, pretože vyrába skutočne originálne a výrazné kúsky, ktoré príjemne oživia aj ten najjednoduchší outfit. Rovnako ako je tomu v tomto prípade. Navyše som Dominike veľmi vďačná za to, že som po dlhšej dobe mala konečne na sebe náušnice. V poslednej dobe totiž skôr nosím náramky alebo náhrdelníky, Mám pocit, že si za ten čas moje uši od ich nosenia trochu odvykli. Preto som rada, že ružové náušnice môžem striedať s modrými kráskami od Dominiky Gulden. Ale tie vám ukážem niekedy nabudúce. Zatiaľ užívajte tieto nádherné a slnkom zaliate dni! :)nohavice - MANGO // košeľa - H&M // náušnice - DOMINIKA GULDEN (Tanečnice) 
// sieťované silónky - SAXANA // lodičky - TOPANKOVO // kabelka - FURLA via WANYFER FASHION

2 komentárov:

 1. Nafotila ti naozaj krásne fotky! A rozkvitnuté stromy su fakt krásne..och ako mi chýbajú Košice! :(

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. rozkvitnuté čerešne sú neskutočne krásne :)
   ďakujem za pochvalu aj za fotografku

   Odstrániť