ZDRAVIE JE LEN JEDNO

Čoraz častejšie sa presviedčam o tom, že si treba vychutnávať každú hodinu a minútu života naplno. Žiť tak, ako keby tento deň bol naším posledným a byť vďačný za všetko, čo máme. Veď, v jednej stotine môžeme prísť o mnohé veci a hlavne o to najcennejšie - naše zdravie. Na to netreba nikdy, skutočne nikdy zabúdať. Ani, keď máme veľa práce a vyhovárame sa na to, že nemáme čas na preventívnu prehliadku. Ani z dôvodu, že sa obávame návštevy lekára. Ani zo žiadneho ďalšieho iného, v tej chvíli pre nás opodstatneného odôvodnenia. Aj keď dookola z každej strany počúvame, že zdravie je najcennejšie, neustále na to zabúdame. Kladieme pred neho iné hodnoty. Také, ktoré sa nám zdajú v daný moment dôležitejšie. Na najhodnotnejšie zdravie si spomenieme až v čase, keď nás niekto opustí, ochorie prípadne sa nám zhorší zdravotný stav. 
Priznám sa, že pred približne pol rokom by som bez váhania odložila opäť jednu z mojich preventívnu prehliadku na neskôr. Odôvodnila by som si to tým, že do Žiliny počas týždňa nestíham prísť, pretože riešim tisíc ďalších povinností v Košiciach. Dnes by som takto neurobila. Mám pocit, že okolo mňa čoraz častejšie počujem o tom, koho z mojich známych trápi zákerná choroba a kto nás opustil skôr ako plánoval. Beriem to ako upozornenie, že zdravie netreba za žiadnych okolností zanedbávať, vážiť si ho a užívať si s ním naplno každý jeden deň, kým nám stopercentne slúži.
Preto želám vám všetkým, ktorých trápi akékoľvek ochorenie, nech ste čím skôr fit. Verím, že i našu rodinu prestanú trápiť rôzne choroby. Mám pocit akoby si u nás podávali "kľučku" a presúvali sa z jedného rodinného príslušníka na druhého, vždy v inej podobe. Preto dúfam, že s prvým jarným dňom definitívne odídu a my si budeme môcť v plnom zdraví spoločne vychutnávať jednotlivé dni. 
V prípade, že aj u vás je to podobne (čo dúfam, že NIE), posielam vám mnoho pozitívnej energie aspoň prostredníctvom farieb v dnešnom outfite. Vznikol pár týždňom dozadu v ateliéri šikovnej Mišky Eliášovej. Spolupracovalo sa nám výborne a už teraz sa teším na ďalšie fotenia s ňou. Na fotkách si môžete všimnúť outfit v dvoch prevedeniach - s tmavým a svetlým pozadím alebo s klobúkom a bez neho. Myslím, že každý z týchto prvkov dodali celkovému looku iný šmrnc. Pri ladení odtieňov som vychádzala z farieb kabelky. Veľmi sa mi páčila kombinácia bielej, žltej a belasej. Tie som dodržala hneď pri niekoľkých kúskoch a stlmila čiernou resp. tmavomodrou. Možno niekomu sa môže zdať, že je tu až príliš veľa farieb, v ten deň som mala chuť "obliecť si" ich všetky. Už si presne nepamätám, či to bolo z dôvodu, že som chcela byť farebnejšia ako po iné dní alebo som si farbami chcela kompenzovať nejaký vnútroný smútok a rozveseliť sa. Pretože aj o tom môže byť móda. Rovnako, ako odráža naše pocity, môže byť i protipólom toho, čo niekde vo vnútri prežívame. 
Napriek tomu, že tieto riadky vyznievajú veľmi smutne, stále sa usmievam. Som totiž presvedčená, že ide o dočasný stav a že všetko zlé vystrieda už len to dobré. Preto myslím pozitívne aj za všetkých okolo mňa. 
Majte, prosím, úsmev na tvári i vy, nezabúdajte na svoje zdravie a žite naplno.kabát - ZAFUL // kabelka - DEICHMANN // čižmy - H&M // tričko - ORSAY // sukňošortky - NEXT // choker - ALIEXPRESS // klobúk - PRIMARK

2 komentárov: