UPRATANÉ MYŠLIENKY

Vyčistiť si hlavu, utriediť si myšlienky či zbaviť sa zlých idey. Občas potrebuje každý z nás poriadny reset mysle. Zatiaľ čo niekomu pri tom pomáha dobrá kniha, iný to rieši pri poháre vína. Mne sa na triedenie myšlienok osvedčili dve aktivity - posilňovňa a veľké upratovanie.
Vždy, keď sa cítim nesvoja, upratujem skriňu, triedim tričká a svetre alebo sa venujem inej podobnej aktivite. Dnes sme sa s Dominikom pustili do vyčistenia pivnice. Vyhodili sme staré škatule, nenosené veci sme pripravili pre deti do detského domova a vytvorili priestor pre uloženie zimného oblečenia. Zrazu som si na základe rovnakého princípu utriedila aj myšlienky v hlave a som zase o čosi spokojnejšia. A ako bonus máme v byte viac priestoru, čomu sa veľmi s mojím budúcim manželom tešíme. Aj najbližšie poprosím viac takýchto spontánnych akcií s rovnakým pozitívnym výsledkom.
Druhým osvedčeným tipom na reset mysle je u mňa cvičenie. Dodnes nerozumiem, ako som mohla tak dlho fungovať bez posilky. Vždy po práci sa do nej teším, pretože viem, že dokonale zrelaxujem. Keď mám v sebe zlosť, bicyklujem neskutočne rýchlo...keď ma niečo trápi, vypúšťam to z hlavy pri zdvíhaní činiek...keď som veľmi nahnevaná, boxujem o stošesť. Hoci si uvedomujem, že posledná spomínaná činnosť vyzerá komicky (hlavne, keď tlčiem do vreca, bolia ma ruky a ťažké vrece sa ani nepohne:D), mne to pomáha. Akonáhle vychádzam z posilňovne, som spokojná, pokojná a mám skvelý pocit, že som niečo pre seba spravila. A čo si budeme nahovárať, okrem usporiadania myšlienok mi ide aj lepšie chudnutie pred svadbou.
Mimochodom, od chvíle, čo som schudla 8 kíl (aj za pomoci posilky), nosím omnoho častejšie tenisky, slipony či iné bezpodpätkové topánky. Po náročných cvičeniach totiž niekedy na druhý deň ani nevládzem kráčať v lodičkách. No, nič to nemení na veci, že obuv na vysokom podpätku zbožňujem a vždy budem. Aj keď ranný beh na autobus v mokasínach je výrazne jednoduchší a praktickejší. :)
Nielen pre tieto dôvody uprednostňujem v posledných týždňoch ležérny štýl. Vždy mi dodá potrebnú dávku pohodlia a praktickosti, ktorú počas niektorých hektických dní priam potrebujem. Na druhej strane si však o to viac užívam pocit, keď sa oblečiem doslova za "dámu".
V deň, keď sme fotili tento outfit, som zvolila svoj obľúbený čierny kardigán s nášivkami. Jedna z nich sa mi zapáčila natoľko, že som k nej doladila aj rolákový sveter a slipony. Ostatné kúsky som zvolila v čiernej farbe. Nesmiem však zabudnúť na originálne čierno-biele ponožky s mačičkami. Sú slovenskej značky Fusakle, ktorú od minuloročnej Pohody milujem. Krásny žltočervený pár som dostala ako milú pozornosť, keď sme sa začiatkom júla "ubytovali" v stanovom mestečku. Ak by som ich nemala, pravdepodobne by som v noci v stane na festivale zamrzla. Vtedy začala moja láska k nim. Najskôr som si obľúbila ich praktickosť, potom pohodlnosť a na záver si ma získali svojou originalitou. S nimi je každý môj deň veselší a jedinečný. Okrem mačičkových mám doma tradičné slovenské s dvojkrížom a ešte krásne srdiečkové. Postupne vám ich určite ukážem. Máte sa  na čo tešiť.
Dovtedy vám prajem krásne, upratané a radostné dni!

P.S.: Mimochodom, ak by ste si chceli navrhnúť svoj vlastné ponožky s regionálnym motívnom (typickým pre tvoj kraj či oblasť), na stránke fusaklepodlamna.sk máte možnosť. Stačí poslať súťažný návrh s vaším obľúbeným prvkom a možno práve váš nápad sa bude čoskoro predávať v predajniach BEPON.

FOTO: Dominik Babušík

rolákový sveter, kardigán - LUXURY FASHION CONCEPT // slipony - VANS // kabelka - DEICHMANN // ponožky - FUSAKLE // koženkové kraťasy - ORSAY // 
šiltovka - H&M // silónky -  F&F


8 komentárov:

 1. No tento outfit sa ti vydaril, Lindi. Je veľmi zaujímavý a trendy! :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. totally love the outfit
  keep in touch
  www.beingbeautifuandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Odpovede
  1. ďakujem, jedna z mojich najobľúbenejších :)

   Odstrániť
 4. veľmi trefný článok, aj mne na usporiadanie myšlienok pomáha upratovanie, čo sa týka outfitu - šiltovka ti svedčí, super, že prinášaš stále niečo nové na blog :)

  Desire fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť