PRAVDA


Čím som staršia, tým viac prehodnocujem svoje názory. Deje sa to v rôznych oblastiach. V móde, stravovaní, komunikácií. Každá nová skúsenosť ma sformovala a ovplyvnila v ďalšom smerovaní a správaní. Práve z týchto dôvodov som v mnohých oblastiach zmenila svoj názor.
Mám pocit, že v minulosti som sa čiastočne vyhýbala prostorekým ľuďom bez strachu povedať svoj názor priamo do očí. Bez zaobalení a na rovinu. Dodnes neviem, z akého dôvodu som sa ich stránila. Možno práve preto, že niekedy hovorili veci, ktoré sa nepočúvali najlepšie a radšej som pred nimi zatvárala oči. Za to v súčasnosti je to u mňa presne naopak. Radšej vo svojom okolí uprednostňujem tento typ osobností. Priamych, komunikatívnych, nebojácnych. Oveľa radšej si vypočujem od svojej kamarátky tvrdú kritiku. Veľmi si cením, ak mi dokáže nastaviť zrkadlo. Súhlasím, že občas takáto realita zabolí, ale je lepšie si ju vypočuť doslova "z prvej ruky", ako by mi mal niekto „pritakávať a dávať za pravdu“ a za chrbtom sa potom dozviem, ako so mnou nesúhlasí a nechápe moje kroky. Ak má daná osoba s niečim problém, prečo to nepovedať do očí? Prečo sa bránime pravdy a nepovieme ju danej osobe? Môže za to práve fakt, že je pre nás jednoduchšie vysloviť ju v neprítomnosti dotyčného človeka?
V posledných týždňoch som si preto dala záväzok hovoriť ľuďom priamo do očí to, čo si myslím. Bez ohľadu na to, či je to nepríjemné alebo naopak. Uznávam, je to náročnejšie, ako som čakala. No uvedomila som si, že takto sa mi existuje oveľa slobodnejšie. Myslím, že to prospieva aj druhým stranám, keďže neraz som sa presvedčila o tom, že sme vďaka pravde predišli zbytočným hádkam a konfliktom. Hovorenie pravdy namiesto mlčania je skutočne oslobodzujúca činnosť. Aj keď veľmi náročná.
Oslobudzujúci je pre mňa aj dnešný outfit. Maximálne pohodový a víkendový. Stavila som v ňom na pohodlné kúsky. Netradične by som začala doplnkami, ktorých nosenie si priam užívam. Čierny choker a náramok so srdiečkom sú moje najnovšie lásky. Nosím ich skutočne často. Ďalšie náramky si ma okrem vzhľadu získali aj vďaka ich liečivej sile. Čierne nohavice mám od minuloročného fashion weeku v Košiciach. Veľmi som si obľúbila ich strih, materiál a vyvýšený pás. Spočiatku som ich nosila len k vysokým topánkam, no prišla som na to, že sú výbornými parťákmi aj tenisiek. Preto som ich skombinovala s novými "New Balancami". Vždy som po tejto značke túžila. Keď som ich uvidela v CCC, vedela som, že ich musím mať. A tak si do môjho topánkovníka našiel cestu biely pár so zlatými detailmi. Sú ako papučky, preto ich nosím pomerne často. Najmä k veľmi trendovým sieťovaným punčochám. V dnešnom outfite som ich zladila okrem nohavíc k bielemu topu s "hafanana" rukávmi (áno, podobné ste videli aj v tomto článku). Vždy, keď nosím tento strih, mám chuť tancovať, hýbať rukami a do toho spievať "Mulungo ni mulandi hafanana, hambana kukanela cha la la la la". Hneď mám skvelú náladu a dobrý deň. Verím, že u vás je to podobné, preto vám želám krásny víkend. 

FOTO: Dominik Babušíktop - H&M // nohavice - MANGO // choker a náramok s detailom srdca - TRENDS BY DOMINICCI // náramky - MÔJ TALIZMAN // kabelka - DEICHMANN // prívesok - MIKLOSKO FASHION DESIGN // sieťované pančuchy - SAXANA //okuliare - F&F // tenisky - NEW BALANCE z CCC

4 komentárov:

 1. Úžasný skvělý originální outfit! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. in love with the blouse
  keep in touch
  www.beingbeautifulandprretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť