PLÁNOVANIE

Ako to všetko stíhaš? Ak by som si za každú túto otázku mala vypýtať od osoby, ktorá mi ju kladie, jedno euro, bola by som dnes možno aj milionárka. Ale keďže namiesto zbierania peňazí na ňu vždy slušne odpovedám, nezostáva mi nič iné, len ďalej pracovať a správne organizovať svoj čas. Práve time management mi pomáha zvládať všetky aktivity a šetriť mi čas na oddych či stretnutia s  rodinou alebo priateľmi. Bez neho si už ani neviem predstaviť svoj bežný deň. 
Základom časového menežementu je u mňa diár. Musím sa priznať, že dlho som sa mu bránila, no dnes si bez neho neviem predstaviť deň. Ďakujem môjmu drahému Dominikovi, že ma "dokopal" k zapisovaniu do môjho mačičkového "debilníčka". Nielenže mi diár pomáha pamätať si, kedy ma čaká aké stretnutie a na čo v daný dátum nemám zabudnúť, ale aj mi zabezpečuje spätnú kontrolu pri mesačných výkazoch práce. Vždy si za uplynulý mesiac v diári kontrolujem, koľko som odrobila alebo nahrala a či to sedí s výplatou. Samozrejme, nesmiem zabudnúť ani na pripomienku toho, kedy a kto oslavuje svoj sviatok.
V súčinnosti s diárom "pracuje" moja druhá pomôcka time managementu - nalepovacie papieriky. Na ne si píšem svoje TO DO listy. Vytváram denné, mesačné, ale i dlhodobé zoznamy činností. Začala som s nimi len nedávno - na jeseň 2016 a odvtedy si ich neviem vynachváliť. Fungujú perfektne. Myslím, že na mňa majú aj trochu psychologický efekt. Všimla som si to pri denných TO DO listoch. Tie aktualizujem každých 24 hodín. Akonáhle mám prepísať niektorú z činností na druhý deň, radšej ju hneď spravím a voilá, lepší pocit je na svete. 
Pri časovom plánovaní sa mi osvedčili aj pripomienky v telefóne. Využívam ich pri rôznych aktivitách alebo dôležitých stretnutiach, ktoré si musím zapamätať prípadne je pri nich predpoklad, že by som mohla zabudnúť.
Všetky tieto veci mi pomáhajú k správnemu časovému manažmentu. Aj keď ruku na srdce, občas sa mi stane, že na niečo zabudnem alebo to nesplním. Postupne na tom však pracujem, aby sa to vôbec nestávalo. Navyše som sa utvrdila v tom, že čím viac aktivít mám, tým toho viac stíham. Čo sa mi potvrdzuje najmä v menej nabité dni. Akonáhle mám viac voľného času, už ho trávim neefektívne a občas sa až flákam. Preto obľubujem do poslednej minúty naplánovaný denný program a pocit, že som toho počas dňa veľa zažila.
Momentálne mi v time managemente konečne "nahráva do kariet" aj počasie. Dni sa postupne predlžujú, vďaka čomu sa stmieva o niekoľko hodín neskôr. Tým pádom nám s Dominikom zostáva po práci viac času na fotenie outfitov v exteriéri. Napríklad tento dnešný sme fotili okolo sedemnástej, čo by bolo v decembri maximálne nepredstaviteľné. I keď dalo by sa to predstaviť, akurát by fotky vznikli v tme.
Vďaka príchodu jari postupne odhadzujem jednotlivé vrstvy. Mám z toho obrovskú radosť, pretože si už konečne neprídem ako "cibuľa" s tromi pančuchami na sebe či dvoma tenkými tričkami a svetrom.  Keďže v sobotu bolo vonku veľmi príjemne, vytiahla som nové kúsky v sivej a béžovej. Tie sú súčasťou veľmi pohodlného a príjemného kabátiku. Doplnila som ho o kašmírový sivý sveter a džegínsy. Do outfitu som už nepridávala ďalšie farby (maximálne zemité odtiene v podobe kabelky a lodičiek) a nechala som vyniknúť sivo - béžovú kombináciu. Cítila som sa v nej výborne a dokonca som ladila aj s prostredím Kalvínskeho kostola pri Miklušovej väznici v Košiciach.
Prajem vám krásne dni a užívajte príchod jari s menším počtom vrstiev a dobrým časovým menežmentom.

FOTO: DOMINIK BABUŠÍK

džegínsy, kašmírový sveter, kabát - MAGNIFIC // kabelka - RELA // lodičky - TOPANKOVO // okuliare - F&F

5 komentárov:

 1. Skvelé miesto na fotenie outfitu :) A, samozrejme, vyzeráš krásne, Lindi! Ako vždy.. A Dominik je tiež skvelý fotograf! No a čo sa týka managementu, ja sa radím k tým lenivším.. Mám toho strašne veľa v hlave, čo všetko by som stihla, čo by som urobila, aký článok napísala, čo kde nafotila, čo navarila a proste strašne mám toho veľa v mysli...a nakoniec to nikdy takto neurobím..odkladám veci..a tak. Neviem čím to je. Možno keby som si aj ja takto veselo plánovala v zápisníku, tak by to bolo lepšie. A možno je to prácou, v ktorej začínam o 4 poobede a som tam do polnoci a veľmi veľa chodím, tak ked idem neskoro spať, ráno vstanem trošku neskôr a potom som rada, že vôbec žijem, bolia ma nohy a som rada, že vôbec stihnem niečo uvariť. A keď prídu moje vytúžené 2 dni voľna, tak som ako odtrhnutá z reťaze, behám do obchodov, varím, periem, píšem blog, fotím a robím všeličo a tak zistím, že je už večer a zas mi prešiel rýchlo deň voľna :D je to proste hrozné tento kolotoč..už len myslím na to, kedy bude teplo, slnečno a kedy budú dlhéééé dni :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujeme spolu s Domikom za milé slová :)
   veľmi si to obaja vážime!
   ja som tiež v minulosti tak fungovala, že som bola dlho do noci hore a išla som neskoro spať, takto mi to vyhovuje omnoho viac, no niekedy si človek nevyberie, najmä pri práci a keď je nútený pracovať neskoro do noci prípadne naopak zase vstávať skoro ráno :)

   Odstrániť
 2. úžasný outfit od hlavy po päty :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvelý post! Čo by si poradila človeku, ktorý síce má diárov doma kopec, aj plannerov, ale nie a nie ich používať? Ja sa k tomu dostanem tak prvý mesiac a zapisujem si, ale vždy od toho nejak upustím a potom už sa k zapisovaniu nevraciam. Jediné čo používam sú pripomienky v telefóne, len to často nestačí .. a hlavne som človek ktorý vizualizuje, takže tie zápisníky sú ideálne. Keby som ich po čase neprestala z mne neznámych dôvodov vždy používať :/

  n a s k l e e

  OdpovedaťOdstrániť