DOMA DOBRE

Vždy je mi dobre aha
Keď z neba modré aha
Príde až ku mne aha
Za domom v humne aha
Cestujem skromne
Celý svet vo mne
Ešte raz poviem aha
Skončím a ďalej ťahám.

Tento text mi „hrá“ v ušiach, zatiaľ čo vyberám fotky do dnešného článku. Od doby, čo sa v októbri v hudobnom svete objavil singel Linda, počúvam skupinu Para znovu o čosi častejšie. Opäť som sa zamilovala do Abstinenta, skladby Ako najlepšie viem ale aj tohto songu Doma dobre. Dnes dokonca textovo vystihuje aj aktuálnu situáciu. Sedíme si s Dominikom vo vlaku na ceste z Prahy do Košíc a nevieme sa dočkať toho, ako budeme opäť v našom bytíku. Niežeby nebolo „v Praze blaze“, ale „všade dobre, doma najlepšie“.
Do Stovežatej sme sa vybrali ešte v utorok nočným vlakom. Nastúpili sme tesne pred polnocou a na raňajky sme už boli v českom hlavnom meste. V priebehu troch dní nás čakalo množstvo pracovných ale i voľnočasových aktivít. Keďže s mojím budúcim manželom sme si spravili podrobný časový harmonogram, všetko sme pekne postíhali. Zvládli sme pracovať, oddychovať a zároveň si užívať krásy pražských zákutí. Okrem nahrávania a strihania reportáží sme si obnovili spomienky na zásnuby na Petříne, kde ma Dominik požiadal v decembri 2015 o ruku. Keďže z tohto pamätného dňa máme len niekoľko fotiek z telefónu, o nové sa nám postaral náš šikovný kamarát a svadobný fotograf Matej Juhár. Určite vám ich ukážem aj na blogu, zatiaľ si pár foto ochutnáviek vychutnajte na Instagrame. Maťo nás fotil takmer počas celého jedného dňa v Prahe a zachytával nás bezprostredne počas jednotlivých aktivít – návšteve reštaurácie Nebozízek, krásneho ateliéru Lay Sedlákovej, kávy v Starbuckse či jazdy električkou. Miestami som si prišla ako nejaká hviezda, ktorú prenasleduje paparazzi a myslím, že aj mnohí okoloidúci si to občas mysleli. :)) Každopádne, výsledok bude stáť za to.
Po každom fotení, ktoré absolvujem, sa vždy veľmi teším na výsledok. Rovnako tomu bolo pri Maťových pražských fotkách a tiež dnešných outfitových. Fotili sme ich s Viki z blogu Simply the blog. Okrem blogovania sa táto šikovná dievčina venuje aj foteniu, čo je podľa mňa dokonalé spojenie. Aj z tohto dôvodu majú pre mňa dnešné zábery pridanú hodnotu, pretože Viki sa na ne pozerala nielen z pohľadu fotografky, ale i blogerky.
Outfit sme stihli nafotiť veľmi rýchlo a dokonca aj jeho výber pred skriňou bol pomerne krátky. Pri pohľade na nové čižmy som hneď vedela, s čím ich skombinujem. Paradoxne, som dnešný outfit začínala vybrať od topánok, čo sa mi tak často nestáva, ale ani pri výbere oblečenia zmena neuškodí. Opäť som stavila na moje tohtoročné zimné stálice – klobúk a čiernu bundu. Viem, že ju tu vídate pomerne často, ale ja sa jej jednoducho neviem vzdať. Raz ju nosím s rolákom ako v tomto prípade, inokedy ju prekryjem kožušinou alebo schovám pod kabát.

Prajem vám krásne dni! :)
bunda - SPARTO0 // kabelka - LINDEX // džínsy - F&F // rukavice - TERRANOVA // klobúk - ALIEXPRESS // rolák - LIDL // opasok - H&M // čižmy - TOPANKOVO

4 komentárov: