ABOUT COSMETICS XII.

Kozmetické články patria k mojim obľúbeným. Vždy sa teším, keď sa môžem s vami podeliť o skúsenosti s novými obľúbencami z kozmetiky. Za uplynulé týždne som sa zamilovala hneď do niekoľkých produktov. Ktoré sú to?
FOTO: CANON G7X 
Som závislá na rúžoch. Milujem ich a veľmi rada striedam rôzne farby a štruktúry. Preto v dnešnom kozmetickom poste nájdete prevahu práve tohto druhu dekoratívky. Najradšej mám matné rúže. Nielen pre ich výdrž, vzhľad, ale i praktickosť. Teším sa, že do zbierky mi pribudli Jordana Modern Matte Lipstick. Hneď, ako som ich uvidela pri skúšaní na ruke, tešila som sa na výsledný efekt na perách. Po prvej aplikácií na ústa som sa na ne pozerala rozporuplne. Na jednej strane nebol taký matný, ako sa na prvý pohľad zdalo, no na druhej veľmi dobre hydratoval. Práve pre tento druhý dôvod ich hodnotím v konečnom dôsledku pozitívne. Keďže v kozmetickej taštičke mám už veľkú zbierku matných rúžov, ich najväčšou nevýhodou je práve vysúšanie. Pri Jordana Modern Matte rúžoch sa toho nemusím obávať. Hlavne nie pri busy dňoch. Nielenže skvele vyzerajú, ale mám pri nich pocit, že som si na pery naniesla skôr balzam ako matný rúž. Z 18 dostupných odtieňov som z Krasotiky vyskúšala Matte Poppy a Matte Dahlia. Samozrejme, druhý spomínaný tmavší odtieň to u mňa bezkonkurenčne vyhral a pri líčení sa mi najviac páči. 
Druhým produktom, ktorý mám z Krasotiky doma, je čierna tekutá linka českej značky E style. Aktuálne používam už druhé balenie tohto produktu. Za pomoci špeciálneho aplikačného hrotu sa výborne aplikuje na viečka, rýchlo schne a vydrží bez rozmazania po celý deň. Avšak tak, ako rýchlo uschne na očiach, vyschne pomerne rýchlo aj samotné balenie. Napriek tomu som sa k nemu po skúšaní ďalších tekutých liniek a iných značiek vrátila. Vďaka výdrži, rýchloschnúcemu efektu a ľahkej aplikácií som sa, jednoducho, nemala na výber a teším sa z jeho opätovného používania. 

S rúžmi idú „ruka v ruke“ ceruzky na pery. Bez nich sa radšej ani nerúžujem. Samozrejme, musia byť v rovnakom odtieni ako samotný rúž. Trend z konca 90. rokoch, kedy bola ceruzka tmavšia ako rúž či lesk ma, jednoducho, neuchvátil. 
Zbierka ceruziek na pery sa mi počas uplynulých týždňov a mesiacov celkom slušne rozrástla. Toto je môj najaktuálnejší „prírastok“. Na kontúrovacej ceruzke od E style oceňujem najmä jej mäkkosť a tým pádom aj jednoduchšie a dokonalejšie nanášanie. Vydrží mi na perách počas celého dňa a príjemne ich hydratuje a zvláčni. Spolu s nude rúžmi sú super dvojka.

Keďže si vlasy nefarbím každý mesiac, odrastom sa v niektorých prípadoch nevyhnem. Pár týždňov dozadu mi veru poriadne vykúkali a najvýraznejšie ich bolo vidieť, keď som mala cop alebo iným spôsobom vypnuté vlasy. Vtedy som na ich zamaskovanie používala Magic Retouch od L’ORÉAL. Je to skutočný retušér medzi vlasovými sprejmi. Akonáhle som mala vlasy vyčesané, nastriekala som ich z dostatočnej vzdialenosti na vlasy a nepríjemné odrastené pramene zmizli. Síce farebne sa odtieň MAHOGANY BROWN úplne nehodil k mojej prevažujúcej ryšavej, z dostupných farieb to bola najpríbuznejší odtieň. Aplikáciu som riešila však tak, že som sprej nastriekala nielen ku korienkom ale nepravidelne aj po celej hlave a tým dorovnala farebný rozdiel. S výsledkom som bola maximálne spokojná. Keďže aktuálne mám vlasy čerstvo zafarbené, sprej odpočíva v skrinke a čaká na prvé odrasty v cope.
O rúžoch ako mojej srdcovke som už dnes písala. Nesmiem zabudnúť ani na túto “imidžovku”. Kailijumei rúž z Beautyfly som si okamžite obľúbila. Na perách zanecháva jemný ružový odlesk a perfektne hydratuje. Získal si ma okrem praktických a estetických výhod aj dizajnom. Pôsobí luxusne a na vrchnáku je dokonca umiestnené malé zrkadielko. Navyše rúž so sušeným kvetom a maličkými kúsočkami zlata vo vnútri dokáže jemne zmeniť odtieň pier podľa teploty ľudského tela alebo hodnoty pH. Tento rúž v dotieni Barbie Doll Powder považujem skôr za balzam s príjemným sfarbením na perách, preto ho pravidelne striedam s matnými rúžmi. Ak sa vám páči, rozhodne sledujte sociálne siete, pretože čoskoro ho budete môcť aj vyhrať!
Keby dnešný článok písal Dominik, určite by podotkol, že to v poslednej dobe preháňam s maskami na tvár. Áno, je pravda, že si každý deň dám jednu, no nemyslím si, že je to preháňanie. Práve naopak, starostlivosť o pleť netreba podceňovať. Tak, ako si dám záležať pri výbere kvalitnej dekoratívky, dbám ešte viac na ošetrujúcu kozmetiku na tvár a celkovo starostlivosť o ples. Okrem klasických masiek na tvár som si obľúbila aj mini masky na okolie očí. Ak ma sledujete na Insta story, určite ste to postrehli. Okrem mojich obľúbených zlatých používam najnovšie aj SPA Snake Eye mask. Tento luxusný set pozostáva zo 60 masiek pod oči s obsahom hadieho jedu a botoxu. Používam ho hlavne na zjemnenie tmavých kruhov a na odstránenie môjho problému s neodpočinutým očným okolím a vačkami pod očami. Hoci naživo som zmenu nespozorovala, na fotkách vnímam prvé zlepšenia. Aj keď kruhy a vačky zostali, po dvoch týždňoch sú omnoho miernejšie. Na SPA Snake Eye maske sa mi páči i chladivý efekt, ktorý mi pri aplikácií dodáva, tiež tonizáciu očného okolia. Pomyselnou čerešničkou na torte je čiernobiele balenie s roztomilou pinzetou.
Aby tu rúžov nebolo málo, tak pridávam ešte dva. Tentokrát z kategórie tekuté rúže. Meet Matte Hughes od The Balm alebo rúžolesky (ako ich zvyknem nazývať) mám doma od minulého roka a pravidelne vám pre veľký záujem posielam linky na ne. Na odtiene ste sa pýtali napríklad pri tejto fotke, dokonca aj pri tejto selfie, tejto Instagramovke a mnohých ďalších. Červený nájdete pod označením Devoted a ružový zase ako Chivalrous. Skvele sa nanášajú a na presnú aplikáciu k nim ani nepotrebujem kontúrovacie ceruzky. Majú dlhú výrdž a perfektný retro obal, ktorý si ma okamžite získal. Jedinou nevýhodou je vytváranie suchého efektu, ale tento problém sa dá vyriešiť aplikáciou balzamu pred nanášaním Meet Matte Hughes. Pre mňa už niekoľko týždňov jasný víťaz spomedzi VŠETkÝCH matných rúžov. The Balm týmto produktom u mňa predbehol aj môj obľúbený MAC.

Ktorý produkt vás z dnešného článku ABOUT COSMETICS najviac zaujal?



2 komentárov:

 1. Mňa zaujal hlavne tekutý rúž, ešte som žiaden nevyskúšala, ale určite si nejaký zadovážim.. a zaujala ma aj tvoja nová Furla v pozadí :) :) ja sa tiež chystám na Furlu dlhšiu dobu, už som ju mala pred mesiacom v ruke, ale nakoniec som si kúpila DKNY trošku väčšiu a praktickejšiu, no a na malú Furlu stále myslím, takže si po ňu určite pôjdem do outletového centra jupí :D A inak krásne si nafotila fotky pri každej je iné pozadie, ktoré ladí :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem ti krásne za milý komentár :)
   áno, Furla je moja nová kabelka, ktorú som si zamilovala ;) už teraz rozmýšľam nad ďalšou, tak som zvedavá, ktorý kúsok sa mi nakoniec podarí uloviť ;)
   pozdravujeeeeeem!

   Odstrániť