OD SKRINE DO TELKY

Kedy ráno vstávaš, keď vždy tak dobre vyzeráš? S touto otázkou sa stretávam veľmi často. Priznám sa, že vždy mi polichotí a poteší ma. Pri odpovedi na ňu začnem najčastejšie vysvetľovať svoj systém plánovania. Bez neho sa, jednoducho, v živote nepohnem a rovnako ani pri úprave zovňajšku. 
Pred spaním si každý deň okrem vecí na ďalší deň chystám aj oblečenie. Väčšinou mám jeho výber už dlhšie v hlave. Prípadne mi nejaká kombinácia napadla ešte v čase, keď mi daná vec pribudla do šatníka. Občas sa stáva, že zostanem stáť pred skriňou so slovami, že nemám čo na seba. Aby sa tieto situácie stávali čo najmenej, zvyknem si veľmi často robiť poriadok v oblečení. Vtedy si pri vešaní a "komínkovaní" vecí spomeniem, aké kúsky mám a lepšie sa mi do budúcna kombinuje. V tomto som možno trochu psycho, ale keď skladám oblečenie, nemôžem mať na poličkách veci rovnakej farby uložené pod sebou, ale pekne farebne "na preskačku". Navyše, občas sa mi stáva, že nové veci nemám, kam dávať, preto pravidelne upratujem a vytriedzujem. Držím sa pravidla, že kúsok, ktorý som nemala na sebe dlhšie ako pol roka, vyradzujem zo šatníka a predám prípadne posuniem na charitu. Podobne ako som pred pár dňami dala veci na predaj na 11. Mačací blšák s tým, že plná suma putovala na pomoc útulkom z celého Slovenska a tiež mojím obľúbeným mačičkám. Ale naspäť k rannému chystaniu...
Okrem prípravy oblečenia na ďalší deň si nájdem k jednotlivým kúskom aj ostatné doplnky. V príprade, že som si nie veľmi istá kombináciou, si ju pre potvrdenie vyskúšam priamo na sebe. Buď ju nemením, alebo len zmením niekoľko vecí. K tomu si už presne predstavím, ako sa učešem a nalíčim. Keď ma Dominik vidí pri takomto skúšaní pred zrkadlom, je schopný sa ma aj o polnoci opýtať: "kam teraz neskoro ideš?" Vždy mu odpovedám, že nikam, len vyberám oblečenie na zajtra. Za tri roky spoločného bývania ho totiž stále prekvapí moje dôsledné "chystanie" na ďalší deň. Niekedy je to časovo náročné, hlavne po dlhom dni v práci, ale pre mňa je to najlepšia voľba. Ráno si môžem dlhšie pospať, vstať v pohode a ako zvyknem hovoriť - len skočiť do oblečenia a ísť do práce. 
Navyše, moja dôslednosť sa prehĺbila aj od okamihu, keď som začala pracovať v telke. Keďže som minulý rok vysielala ráno, chystanie deň pred tým bolo nevyhnutné a priam až žiaduce. Okrem môjho outfitu som vždy vyberala aj kombináciu pre môjho spolumoderátora a snúbenca Dominika, aby sme pekne ladili alebo aspoň korešpondovali na obrazovke. Bolo to náročné a občas sa mi skutočne nechcelo. Ale keďže sme vstávali každý deň o piatej ráno, nemali sme na výber. Bola (a stále je) to skvelá škola. Opäť som sa naučila mnoho nových vecí, keďže nie všetko, čo vyzerá dobre v skutočnosti a na fotke, pôsobí pekne i na obrazovke. Musela som si dávať pozor na malé vzory, aby outfit pri sedení nepôsobil príliš objemne, ale aj na to, aby mi bez problémov mali kam pripnúť mikroport. Som za tieto skúsenosti veľmi vďačná. Po pravde som dodnes rada, že ma nikto nemusí pred vysielaním obliekať a nútiť mi niečo, čo sa možno mne nepáči. V týchto dňoch navyše zvládam výber oblečenia na obrazovku veľmi rýchlo, keďže ráno sa v telke už nevysiela, ale až podvečer od 17nástej.
Keďže aj dnes ma o tomto čase čaká vysielanie, napadlo mi, že mnohé outfity z televíznej obrazovky ste na blogu ešte nevideli. Iba v prípade, ak ma sledujete na Instagrame. Preto som si pre vás pripravila taký malý súhrn outfitov, v ktorých som sa pred televíznymi kamerami cítila najlepšie. Môžete mi aj do komentára napísať, ktorý sa vám páčil najviac. 

sako - TU // sukňa - KENZO x H&M // čižmy - H&M // obojok - ALIEXPRESS
 sako - TU // variabilné šaty - SOPHISTIC BY VERONIKA // čelenka - LE QUARIA
sveter - ORSAY // sukňa - ALIEXPRESS // lodičky - CCC
naše tričká - F&F
džínsy, kardigán - LUXURY FASHION CONCEPT // lodičky - TOPANKOVO // top - ORSAY
metalická sukňa - ZOOT // tričko - LEMUR via KOMPOT // klobúk - H&M // ločiky - CCC // obojok - ALIEXPRESS


6 komentárov:

 1. Wau, takéto dôkladné chystanie je super. Ja s tým mám vždy problém, že ráno, keď mi treba niekam ísť, stojím pred skriňou pol hodiny a neviem, čo na seba a potom s nervami vyberiem niečo, čo som už mala alebo niečo bežné a nezaujímavé. Keď som však chodila na vysokú, tak som si veci chystala alebo minimálne pred spaním mala v hlave predstavu, čo a ako. Inak z tvojich outfitov si neviem vybrať, ktorý sa mi najviac páči, lebo v prvom som sa zamilovala do tvojo saka so spadlými ramenami, v druhom do čelenky, v treťom do krásnej sukne s husľovými kľúčmi a vlastne ladenia do sivej, v štvrtom do kombinácie kociek a tvojho účesu, v piatom do perfektných riflí kombinovanými s lodičkami a v poslednom do sukne :D takže super príprava deň pred vysielaním! :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nielen deň pred vysielaním, ale každý deň :D aspoň sa vyhýbam dlhému rannému čakaniu a premýšľaniu pred skriňou a ďakujem za pochvaly :)

   Odstrániť
 2. Rozhodně první a předposlední outfit! Ta černá v nich ti moc sluší :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem ti veľmi pekne za milé slová

   Odstrániť
 3. Ten druhý a tretí outfit... wow... veľmi ti to pristane, Linda. :) A tá sukňa s hudobným motívom je veľmi krásna. Nenapísala by si nám link? :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Lenka, ďakujem ti krásne :)
   hľadala som ju, ale je už vypredaná, takže, žiaľ, nemám link :(

   Odstrániť