LAPKINN SVADOBNÝ DENNÍK IV.


Milý svadobný denník,
spolu s Dominikom máme za sebou ďalšie dni plánovania svadby. Opäť sme sa posunuli v našich prípravách, čomu sa teším. Musím sa priznať, že každým dňom ma to baví stále viac. Až sa bojím, milý denník, že mi tieto okamihy budú po svadbe veľmi chýbať.
Keď si rekapitulujem v hlave celý pracovný týždeň, tak hneď v jeho úvode sme sa stretli s naším kameramanom Maťom Krestiánom. Hoci sme pôvodne s mojím drahým kameru nechceli, jeho tvorba si nás okamžite získala. Je originálna, jedinečná a iná. Presne taká, akú by sme chceli mať aj našu celú svadbu. Výnimočnosť Maťových videií spočíva najmä v tom, že celý svadobný deň je zachytený dokumentárne. Už teraz viem, že si ho určite pozriem po svadbe viackrát ako celé video zo svadby alebo krátku ukážku do jednej pesničky. My s Dominikom sa, milý denníček, už teraz nevieme dočkať nášho svadobného dokumentu, pretože TENTO z Maťovej kuchyne nás dostal. 
Utorok bol u mňa z pohľadu svadobných príprav prelomový. Neuveríš, milý denníček, ale budem mať dvoje svadobných šiat! Ani jedny, samozrejme, Dominik neuvidí, iba o nich už teraz vie. 
Pri svadobných šatách som veľmi dlho riešila dilemu, či si ich dám ušiť alebo požičiam. Nakoniec som sa po roku hľadania rozhodla v novembri minulého roka pre vypožičanie a to konkrétne nádherných Pronovias zo svadobného salónu Wem. Sú prekrásne. Presne podľa mojich predstáv a ideálne do nádhernej kaplnky sv. Michala v Košiciach. Avšak! Stále som pri nich bojovala s predstavou, že úplne nekorešpondujú so štýlom a miestom svadobnej hostiny. Navyše, mi v hlave stále kolovala myšlienka: "ako v nich budem tancovať?" Až som na Instagrame našla jednu očarujúcu fotku nevesty s okúzlujúcimi, originálnymi a florálnymi šatami s francúzskym šmrncom. Keď som sa dopátrala k tomu, odkiaľ sú, zostala som milo prekvapená. Tipovala som zahraničnú autorku pochádzajúcu práve z Francúzska. Vyrába ich však slovenská dizajnérka Lay Sedlakova. Od tohto zistenia som mala v hlave veľkého chrobáka. Splniť si svoj detský sen o dvoch šatách alebo nie? Vieš, ktorú možnosť som si, drahý môj denník, vybrala? Jednoznačne, naplnenie sna. Veď, vydávať sa idem len raz v živote, tak prečo si svadbu neužiť naplno? Veľmi si cením, že ma môj budúci manžel v tomto rozhodnutí naplno podporil. Aj keď sa ma už stihol s obavou opýtať, či musí mať aj on dva obleky. :)) S Lay sme dnes telefonovali a trošku som sa obávala toho, že tento môj nápad v "hodine dvanástej" nebude už pre krátkosť času realizovateľný. Dostala som však rýchlu odpoveď - "ak sa chce, tak sa dajú stihnúť aj šialenejšie deadliny". Lay som priblížila moju predstavu o vytúžených druhých svadobných šatách a už teraz sa teším na výsledok. Postupne vám budem v denníku pridávať fotky z príprav, no záverečnú podobu si nechám pre seba až do dňa D. Prezradím len to, že Pronoviasky si oblečiem na obrad a druhé vysnívané na prvý svadobný tanec a celú hostinu.
Mimochodom, posunuli sme sa aj vo výbere svadobnej kytice. Keď som uvidela presne túto, vedela som, milý denník, že ak by som sa vydávala v januári, tento druh by som chcela mať na svojej svadbe. Každopádne, utvrdilo ma to v mojom rozhodnutí, že skutočná svadobná bude tiež z mojich obľúbených tulipánov a maximálne jedného druhu kvetov. Ale o tom niekedy nabudúce...
Keď sa tak pozerám, milý denník, koľko som ti toho tu napísala, tak už by som mala pomaly končiť. Ešte som sľúbila našej šikovnej svadobnej agentke Marínke, že jej odpíšem a stále som sa k tomu nedostala. Preto to musím zmeniť a najneskôr tento víkend odpísať.

Maj sa krásne, môj zlatý denník a o týždeň ti píšem opäť.

S pozdravom

optimisticky a svadobne naladená Lapkinn

P.S.: Pridávam fotku zimnej svadobnej kytice, ktorá mi dorazila z Galérie Kvetín a je pre mňa veľkou inšpiráciou pre moju vysnívanú.

FOTO: CANON G7x


3 komentárov: