O VIANOČNEJ (NE)POHODE

Áno, nemám umyté okná. Ani darčeky som ešte nenakúpila. A dokonca som zatiaľ neupratala všetky skrinky v byte. No, nestresujem sa a nenaháňam. Veď, o tom predsa nie je predvianočný čas. Práve naopak. Mali by sme si vychutnávať jeho neopakovateľnú pohodu a spoločné chvíle s našimi najbližšími. Uvedomujem si, že to znie ako klišé, ale občas sa aj ja pristihnem pri tom, že sa naháňam, chcem mať všetko pred Vianocami dokonalé a zabúdam na svoju polovičku či rodinu a kamarátov.
Ruku na srdce! Určite nie som sama. Minimálne vy, milé dámy, sa stresujete, pretože ako zvykneme hovoriť „nič nestíhame“. Chceme mať pred 24. decembrom nakúpené darčeky, a preto hekticky beháme po obchodoch a zháňame vytúžený darček pre našich drahých. Hľadáme fešáckeho kapra či inú rybu esteticky vyzerajúcu na tanieri. Pečieme o sto šesť všetky raw, neraw, vegan, nevegan a ďalšie (ne)zdravé koláčiky. Jednoducho, chystáme a pripravujeme všetko na ideálne a harmonické Vianoce so všetkým, čo k nim patrí. Keď si zrazu konečne po celom chystaní „sadneme“ a pozrieme po 50 krát S tebou ma baví svet, uvedomíme si, že je už Štefana a vianočné sviatky sú za nami...
Preto si, prosím, vychutnávajte tento predvianočný čas. Zoberte na vianočné trhy svojich kamarátov, ktorých ste počas predchádzajúcich týždňov zanedbávali. Alebo potešte niekoho, koho máte radi. Len tak, pretože sa blížia najkrajšie sviatky roka. Prípadne si vychutnávajte dobrú knihu, vínko, vašu mačičku a pohodu domova spoločne s vašou polovičkou tak, ako to robíme my. Neriešime, že na dverách na balkón vidíme sem - tam mačaciu labku a že ešte nemáme nakúpené všetky darčeky. Jednoducho, si užívame adventné chvíle pri sviečkach a v pohode. Hoci sa vždy počas týchto dní ešte vrátime k mnohým pracovným povinnostiam, neustále myslíme na to, že sa netreba stresovať a užívať si atmosféru blížiacich sa sviatkov.
Mne v rámci odbúrania predvianočnej nepohody pomáha zdobenie a chystanie dekorácií. Tie si tento rok mimoriadne užívam. Som rada, že sa páčia aj vám, preto som si po článku Minimalistické Vianoce prichystala ďalší. Okrem našich spoločných chvíľ s Dominikom či momentov našej Jackie, keď zaspáva so svetielkami na sebe, je tu aj niekoľko drevených vianočných inšpirácií.  Drevo ako prírodný materiál v byte milujem a v kombinácií so svetielkami vyzerá podľa mňa famózne a navyše vianočne.
Mimochodom, keď sme už pri vianočnej (ne)pohode a ženách – perfekcionistkách hlavne počas vianočných sviatkov, tak myslím, že reklama reklama Lidlu to vystihla priam dokonale. Určite si ju pozrite. Jej súčasťou je aj veľmi vydarená skladba Santa Clara (skvelé zmena oproti Santa Clausovi!) od talentovanej speváčky Emily Roberts. My s Dominikom sa na nej stále zabávame a ja už si ju aj spievam. Okrem toho sme sa tento týždeň zapojili aj do súťaže v Lidli, keďže ho máme cez cestu od nášho bytu. Za nákup v hodnote 15 eur sme dostali pri pokladni kupón. Na ňom sme zotreli políčko so súťažným kupónom a zadali ho na stránke lidl.sk Keďže Dominik má šťastie v hre (ale aj v láske), tak spoločne tajne dúfame, že do konca roka vyhráme minimálne jednu z menších výhier a to trojdňový pobyt v našom obľúbenom Grand hoteli Permon (s úúúúžasným wellnessom). A ak nie ten, tak najväčšiu cenu Audi Q3. Áno, sme trochu nároční, preto myslíme pozitívne a držíme si palce do 31. decembra. Minimálne jedna zo 100 okamžitých výhier alebo jedna zo štyroch hlavných sa nám ujde.
Dúfam, že nás v súťažení, užívaní pohody a zdobení nenecháte sami a pridáte sa. Taktiež verím, že sa vám dnešné vianočné inšpirácie budú páčiť.

Užívajte adventné chvíle a čoskoro sa hlásim s novým postom.
FOTO: Peter Šeteščák & canon g7x
ÚPRAVA: Dominik Babušík


 adventný veniec, drevený stromček, držiak na poháre a fotku – PURE JUNK


0 komentárov:

Zverejnenie komentára