NAŠE SLOVENSKÉ

Pred necelým mesiacom som bola pozrieť moju rodinku v Žiline. Počas rozhovorov o svadobných prípravách sme sa pustili do prezerania fotoalbumov. Najskôr sme začali listovať fotografiami zo svadby mojich rodičov, pokračovali sme zábermi z detstva a skončili pri dovolenkových fotkách. Pretáčali sme jednu stranu za druhou, spomínali, smiali sa a vyhŕkli aj slzy... Je kúzelné vrátiť sa prostredníctvom fotografií do obdobia škôlky či prvej spoločnej dovolenky a sledovať, ako sme sa menili. Nielen výzorom, ale i názormi. 
V podstate aj blog Lapkinn je jeden obrovský fotoalbum. Obsahuje veľa fotografií, spomienok a myšlienok. Musím sa priznať, že niekedy zalistujem k prvým outfitom a búcham si hlavu, čo som kedysi nosila. Už som dokonca pár krát mala chuť vymazať celý prvý rok blogovania, ale potom som to prehodnotila. Som rada, že nič nezmizlo, pretože teraz sa môžem smiať, spomínať a zároveň sledovať, ako sa menili moje názory, štýl alebo šatník.
Keď som začala písať blog, bezhlavo som nakupovala všetko lacné a nedbala som na kvalitu. Viac som si vážila preplnené poličky v skrini ako nadčasovosť a udržateľnosť. V súčasnosti už skôr uprednostňujem kvalitné skvosty, originálne veci a hlavne KÚSKY ZO SLOVENSKA. Veľmi ma teší, keď môžem podporiť domácich tvorcov. Preto mám nesmiernu radosť, že sa mi v dnešnom dvojitom outfite podarilo spojiť naše slovenské a najmä skvelé myšlienky a nápady.
Prvým z nich je spojenie Novesty a modrotlače. Milujem kombinácie súčasného s minulým a to sa v tomto prípade podarilo doslova do poslednej bodky na modrých teniskách. Tradičnú látku a zafarbenie, ktoré sa v minulosti využívali na ľudových krojoch, ma na svedomí jediný registrovaný modrotlačiar na Slovensku Matej Rabada. Spoločne s tímom Novesty vybrali skutočne veľmi pekný a jemný motív. Tenisky sa nosia výborne nielen vďaka dizajnu, ale i skvele tvarovanej stielke. Mám v nich pocit, že som ako v papučkách. Len o čosi vzácnejších ako tých klasických, keďže kúskov z tejto kolaborácie je len 300. Nezabudnite si určite pozrieť, ako sa tieto krásky vyrábajú. Pri samotnom videu som si zaspomínala na moju výrobu topánok spred niekoľkých mesiacov. Zatiaľ čo ja som v tomto outfite vsadila na spojenie NOVESTA x MODROTLAČ, Dominik zvolil biely klasický model STAR MASTER.
Zladili sme sa aj s pásikavými tričkami. Máme ich od úžasnej Koláčovej a obe nás dokonale vystihujú. Áno, ja mám vždy pravdu (nie, Dominik!!:)) a platí aj tvrdenie o zrzkách. Mimochodom, nabudúce, keď sa stretneme, moji milí, žiadne vyhováračky, že by ste veľmi chceli kúsky od Kristíny Farkašovej a z Kompotu, len nemáte cestu do Bratislavy. Nemusíte po ne ísť len do hlavného mesta na Laurinskú, ale dajú sa kúpiť aj na stránke. Preto, ak nemáte ešte vianočné darčeky, dávam do pozornosti KOMPOT.sk. My sme sa do našich pásikavých tričiek zaľúbili a páčili sa aj nášmu generálnemu riaditeľovi v telke. Okrem nich máme aj krásnych svietiacich lemuroch, ale tých vám ukážeme nabudúce. 
Zatiaľ si vychutnajte náš dnešný dvojitý outfitový post nafotený počas sneženia. Určite si okrem týchto dvoch slovenských nápadov všimnite aj nádherný náhrdleník z dielne Lucie Šemelákovej. Zamilovala som sa do jej tvorby. Vytvára unikátne porcelánové šperky. Nádhera! 
Verím, že minimálne tak pozitívne ako som ja písala o slovenskej tvorbe, zhodnotíte aj vy dnešný post. S Dominikom a fotografom Petrom Šeteščákom sme si fotenie napriek zime a sneženiu  (veď, nás hriala láska) poriadne užili.
Tešíme sa na vaše komentáre a prajeme krásne dni s úsmevom na tvári.

FOTO: Peter Šeteščák
ÚPRAVA: Dominik BabušíkOOTD Dominik
tenisky - NOVESTA (model STAR MASTER) // džínsy - NEW YORKER // tričko - KOLÁČOVÁ via KOMPOT.sk // bunda - REGATTA

OOTD Linda
tenisky - NOVESTA x MODROTLAČ // tričko - KOLÁČOVÁ via KOMPOT.sk // náhrdelník - LUCIA ŠEMELÁKOVÁ // džegínsy - MANGO // bunda - TU

takto sa vyrábajú slovenské Novesta krásavice:

10 komentárov:

 1. Dnes som si nestihla prečítať článok, Lindi, ale musela som napísať koment.. vyzeráte s Dominikom super a mám rada takéto párové outfity..no a tričká fakt nemajú chybu! :) ♥

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Simi, tak to je millé, ďakujeme ♥
   aj keď si článok nestihla prečítať, je ti odpustené za tieto krásne slová :)

   Odstrániť
 2. Krásny článok! A veľmi sa mi páči ako vám tie trička sadli:D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem za milé slová :)
   aj za pochvalu tričiek a článku ♥

   Odstrániť
 3. Juj velmi pekne fotky, ide z nich toľko pozitívnej energie a lásky , super Lindi.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak o to viac sa teším, keď z nich ide pozitívna energia a láska :) užili sme si toto fotenie, tak je to možno aj tým ;)

   Odstrániť