BRUSELSKÉ PARLAMENTNÉ POTULKY

Záver novembra u mňa patril cestovaniu. Tentokrát bol mojím cestovateľským cieľom Brusel. Ten sme naposledy s Dominikom navštívili pred dvoma rokmi. Vtedy sme si užili jeho jarnú atmosféru. Preto som sa nevedela dočkať, akú atmosféru prinesie predvianočný Brusel. 
Nesklamal! Bolo famózne, aj keď rýchlo a krátko, ako tomu zvykne bývať na novinárskych tripoch. Musím sa priznať, že hlavné mesto Belgicka sa mi pri tejto druhej návšteve páčilo omnoho viac ako naposledy. Mám pocit, že mesto bolo čistejšie ako pred dvoma rokmi a malo inú, lepšiu, atmosféru. Opäť som načerpala inšpiráciu a dostala, podobne ako pri všetkých výletoch do zahraničia, novú inšpiráciu a impulz do ďalšej práce.
Ďakujem ešte raz Ivanovi Štefancovi a celému jeho skvelému tímu za super výlet a pozvanie. Vychutnajte si dnešné zábery spoločne s popismi. Ak by ste si chceli zaspomínať na náš bruselský trip z roku 2014, nech sa páči, články nájdete TU a TU.

 FOTO: iphone 7 a canon g7x
Prvá fotka z bruselského tripu musela byť z budapeštianskeho letiska. Uplynulý pondelok som z neho odlietala pol roka potom, čo sme z tohto miesta leteli do Istanbulu. 

 počas pobytu v Bruseli sme bývali v nádhernom hoteli Pullman pri stanici Midi
Lampy mám za krátky pobyt odfotené minimálne dvadsať krát. Keď budeme v budúcnosti s Dominikom zariaďovať znova našu obývačku alebo spálňu, podobné futuristické záležitosti určite chcem.

Na námestí pri Európskom parlamente som si všimla zaujímavý kontrast medzi "tradičným" a novým umením. Lampy vyzerajú presne ako tie z loga Pixar. Možno to bol zámer.
Napriek tomu, že v bruselskom európskom parlamente som už bola, niektoré zákutia som videla po prvý raz. Náš výlet príjemne oživila návšteva tejto časti s úžasným výhľadom. Cez priestranné okná som mohla pozorovať rôzne zákutia Bruselu a hlavne sledovať kontrast medzi zeleňou a zvyšnou zastavanou časťou. 
Ani v európskom parlamente nezabudli napriek zhonu a pracovnému stresu na vianočný stromček. Tento pochádza z Rakúska a nájdete ho neďaleko televízneho štúdia.
Z Bruselu sme nemohli odísť bez návštevy vianočných trhov. Stánok so svetielkami bol jednoducho kúzelny. Minimálne polovicu obsahu by som si hneď kúpila domov. No, nemala som už miesto v príručnej batožine. :))
Pri vianočných trhoch som objavila aj krásny kvetinový strom. Nemôžem si pomôcť, ale strieborné či chladné odtiene svetiel mám na dekoráciách najradšej.
Doteraz sa smejem, že vďaka týmto krídlam som namiesto Ryanairu mohla letieť domov svojpomocne. To by sa cestovalo aj po iné dni najmä z Košíc do Bratislavy.
Takto vyzerá dominanta centrálneho bruselského námestia. Vianočný stromček je pravdepodobne v tomto období najčastejšie foteným objektom v Bruseli. Navyše, pochádza zo Slovenska, tak o to väčšiu radosť som z jeho fotenia a "kochania" mala.
Tento bruselský výklad vyhlasujem za najkrajší tohtoročný, aký som za posledné mesiace videla.
povinná zastávka na bruselských trhoch = varené vínko
Musím uznať, že v Košiciach je omnoho chutnejšie. 
Cesta výťahom bez zrkadlovej fotky by ani nebola cesta výťahom. :D
Dalo sa vôbec týmto maškrtám odolať? Hlavne, keď sú vyrobené z pravej belgickej čokolády. 
Z Bruselu si pravdepodobne ešte dlho budem pamätať ubytovanie v hoteli Pullman - nádherné izbové ale i hotelové priestory, skvelý výber jedál a milý personál.
Na izbe sa na každom rohu nachádzali  zrkadlá, preto som jedno využila na záverečnú foto.
Mimochodom, ootd - šaty - LUXURY FASHION CONCEPT // topánky - DEICHMANN // kabát - SAMMYDRESS // kabelka - F&F // klobúk - PRIMARK
Väčšinu času sme v Európskom parlamente trávili v kaviarni. Farebnej s dobrou kávou a veselými sedačkami pripomínajúcimi Mickey Mousa.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára