ZAMAT S PREDSUDKAMI

Zbaviť sa predsudkov je niekedy veľmi náročné. Často sa totiž stáva, že máme v hlavách zakorenené určité predstavy. Nevieme a niekedy sa ich ani nechceme vzdať. Veď, živiť donekonečna naše predsudky tiež nie je najlepšia cesta. Občas nám bráni pri ich odstránení vôľa, inokedy zase nedostatok poznania. Platí to nielen vo vzťahu k niečomu novému, inému, v medziľudských vzťahoch, komunikácií či v ďalších sférach. Pokojne sem môžeme zaradiť aj módu.
Akonáhle sa nám s nejakým kúskom spája zlá skúsenosť, potom si ho obľubujeme veľmi ťažko. Mne sa to naposledy stalo so zamatom. Dva roky som sa s ním vnútorne vysporiadavala a snažila sa zbaviť všetkých zlých asociácií s ním spojenými. Predsudky voči nemu sa mi odstraňovali ťažko, až sa mi ich podarilo dostať z hlavy von úplnou náhodou. Aj keď uznávam, že tie neexistujú, pretože všetko, čo sa deje, má nejaký dôvod a opodstatnenie.
Zbavovanie sa môjho predsudku so zamatom začalo pri hľadaní čiernych šiat so špagetovými ramienkami a čipkou. Objavila som ich na ZOOTe a veľmi som sa tomuto výsledku hľadania potešila. Preto som si ich ihneď objednala. Až keď mi dorazili domov, zistila som, že je to môj neobľúbený zamat. Hnevala som sa sama na seba, že som neskúmala materiál a bez uváženia ich pridala do nákupného košíka. S hnevom a ľútosťou som ich odložila do skrine a minimálne mesiac som ich tam nechala ležať. 
Vrátila som sa k nim po niekoľkých týždňoch, keď som v rýchlosti hľadala, čo na seba na posledný deň Košice Fashion Week. Hoci som mala veľa nápadov, nakoniec sa mi ani jeden nepáčil. Vyskúšala som si "odsúdené" šaty v kombinácií s telovým topom a musím sa priznať, že sa mi toto kombo zapáčilo. Pre krátkosť času som si ho nechala na sebe a vybrala sa na akciu. Na nej si vyslúžili zamatové šaty mnoho pochvál, čo čiastočne zmiernilo moju nepriazeň voči tomuto materiálu. Po tejto pozitívnej skúsenosti som šatám a metriálu dala druhú šancu a pustila som sa do ďalších variácií. Šaty som zladila s bomberou ale aj s rolákom. Práve posledne spomínanú kombináciu som sa vám rozhodla ukázať i na blogu. Cítila som sa v nej perfektne. Som rada, že šaty so špagetovými ramienkami si môžem veselo nosiť aj mimo leta, počas chladných dní s koženkou, rolákom či kabátom. V celom "ootd" nechýbajú ani moje obľúbené lodičky a kabelka s príveskom od Ferka Mikloška.
Musím sa priznať, že mne sa celý outfit veľmi páči a cítim sa v ňom fantasticky. Šaty robia skvelú postavu a čipka vytvára zaujímavý detail, ktorý neujde žiadnemu oku. Dnešné fotky som si preto zamilovala. So všetkým, čo je na nich. Od kabelky, bundy cez mokrý účes až po šaty. A áno, aj ZAMAT.
Práve prehodnotenie vzťahu k tomuto materiálu je skvelým príkladom, ako sa zbaviť predsudkov aj v iných sférach života. Napríklad, aj v medziľudských vzťahoch. Preto je lepšie, ak v sebe neustále neživíme predsudky, ale snažíme sa ich zbaviť, rozširovať svoje obzory a pozerať sa na veci z inej stránky. Skrátka, vzdelávať sa a dávať nielen veciam, ale aj ľuďom druhú šancu.
Majte krásne dni!

FOTO: Dominik Babušík

šaty - ZOOT (podobné TU) // lodičky - CCC // kabelka - DEICHMANN // prívesok na kabelku - MIKLOSKO FASHIO DESIGN // bunda - SPARTOO.SK // rolák - LUXURY FASHION CONCEPT10 komentárov:

 1. beautiful!

  www.bstylevoyage.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. No nie si sama ktorá ma predsudky k tomuto materiálu. Ja by som si nedovolila výjsť takto na ulicu, aj keď módu milujem ale keby ma tu niekto takto videl tak by som už patrila medzi tie ,,ľahké" ženy. Ako košice sú košice ale tu ďalej na východ ako Humenné to by si videla tie pohľady. Ale musím uznať že táto kombinácia sa mi hrozne páči. A keď tak nad tým uvažujem asi si aj ja zaobstarám niečo také, nech si ľudia myslia čo chcú. Nádherné fotky, outfit a dokopy všetko zladené. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. úplne chápem tvoje obavy, ja to už dlhšie pociťujem, že keď prídem do menšieho mesta či obce, tak sa po mne ľudia viac pozerajú (niektorí v dobrom, iní v zlom), ale neriešim to, takže ak sa ti takéto kombinácie páčia, určite choď do toho :))
   ďakujem za milé slová

   Odstrániť
 3. zamat áno! žiadne predsudky prosím! Ani spomienky z minulosti :-D
  www.donnaiveh.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. snažím sa zabudnúť na spomienky z minulosti a predsudky :)
   ale zamat je láska

   Odstrániť
 4. Veľmi pekné outfity :)

  https://samuelbanik.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem ti krásne a ďakujem aj fotografovi

   Odstrániť