MINIMALISTICKÉ VIANOCE

Pekný deň,
viem, že sú ešte ďaleko, no ja sa ich neviem dočkať. Pre mňa sú najkrajšími sviatkami v roku. Konečne sa počas nich stretneme s celou rodinou a užívame si spoločné chvíle. Jednoducho, VIANOCE. Keďže sa ne veľmi teším, rozhodla som sa pre vás už takto v predstihu vymyslieť, ukázať a nafotiť niekoľko dekorácií. Verím, že sa budú páčiť minimálne tak, ako táto fotka.
K Vianociam neodmysliteľne patrí sneh. Hoci počas uplynulých rokov nebol počas najkrajších sviatkov v roku samozrejmosťou, v našich domácnostiach ho napriek tomu môžeme mať. Stačí si preniesť do dekorácií farby a trblietky snehu či ľadu. Práve biela, strieborná alebo zlatá dodávajú Vianociam a jednotlivým dekoráciám sviatočný lesk či čaro. Preto som ich použila aj pri dnešnej inšpirácií.
 FOTO: CANON g7x

Ak chcete byť originálni, skúste pri vianočnom prestieraní vynechať klasický obrus. Namiesto toho môžete vyzdobiť stôl malými srdiečkami a guľami v kombinácií so žiarivými svetielkami. Veľmi pekným doplnkom bielej, striebornej či zlatej je prírodný materiál. Tento prvok môžete na vianočný stôl zakomponovať vďaka dreveným sobom v dvoch veľkostiach, ktoré prilepíte lepiacou páskou na poháre. Nezabudnite ani na štýlové prestieranie v podobe striebornej ponožky pre príbor s dôrazom na opakujúci sa prvok v podobe srdiečok. 

Dôkazom toho, že biela a strieborná sa skvele dopĺňajú s drevom môže byť aj adventný veniec. Stačí jednoduchý drevený veniec dozdobiť štyrmi mohutnými bielymi sviečkami. Do stredu môžete umiestniť vianočné gule, ktoré sa vám zvýšili z vianočného stromčeka. 
Alternatívou adventného venca môže byť aj vianočná dekorácia vytvorená v minimalistickom košíku. Jeho jednoduché línie vyniknú najlepšie v kombinácií dvoch prvkov – trblietavých borovicových šišiek a vianočných gulí opäť v dvoch farbách, bielej a striebornej.


 Svetielka nemusia byť len súčasťou vianočného stromčeka. Výborne vyzerajú nielen na štedrovečernom stole, ale i na parapetnej doske alebo priamo na nábytku. Môžete ich nadekorovať s ďalšou drevenou dekoráciou a prírodnými prvkami priamo na okne alebo jednoducho prostredníctvom lepiacej pásky zavesiť na poličku.  Ak by vám pri farebnej kombinácií bielej a striebornej predsa len chýbala tradičná a vianočná červená, doplniť si ju môžete prostredníctvom rôznych postavičiek. V móde sú nielen trpaslíkovia ale i snehuliaci, ktorí rozveselia každý kút alebo roh v byte. Vianočnú atmosféru môžu vášmu interiéru dodať aj drevené dekorácie. Na skrinke sa vám k najkrajším sviatkom v roku hodí sob, ktorý pre dámy môže poslúžiť aj ako efektný odkladač náramkov alebo stromček s milým želaním. Pri vianočnom zdobení interiéru nezabúdajte ani na ďalšie detaily ako vianočné gule, kovové ozdoby alebo drevené dekorácie v tvare sobov alebo stromčekov.
  
všetky dekorácie - KIK
Ako sa vám páčia vianočné dekorácie?

4 komentárov:

 1. Kráááásne, aj ja chcem mať taký cit na dekoráciu... :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. oo, ďakujem, aj keď si úplne nemyslím, že mám cit pre dekoráciu

   Odstrániť