ŽENY vs. MUŽI

Pekný deň,
keď začínate so svojou polovičkou bývať, každým dňom sa o nej dozviete niečo nové. A nie vždy sú všetky záležitosti len pozitívne. Zrazu to už nie sú len kávičky, na ktorých sme vedeli schovať naše nedostatky, ale každodenné strasti a slasti. Svojho drahého alebo drahú veľmi rýchlo spoznáte a zažijete s ňou nielen idylické chvíle, ale i tie napäté. Preto sa teším, že s Dominikom sme približne pred troma rokmi začali spolu bývať. Bolo to po dvoch týždňoch odo dňa, kedy sme začali spolu chodiť. Áno, uznávam, bol to risk, ale dodnes ho nebanujem. Keď som toto rozhodnutie oznámila mojim známym, nenašla som u nikoho podporu. Každý sa na mňa pozeral veľmi nechápavo a považovali ma za blázna. Okrem mojej drahej maminy. Jedine ona mi v tom čase povedala pamätnú vetu: "radšej bývajte spolu, ako chodiť na rande a po šiestich rokoch zistiť, že nie ste tí praví." Mala pravdu. Veď, mamy ju majú vždy. 
S úsmevom na tvári spomínam na naše začiatky v bývaní. Každý z nás si priniesol svoje zvyky a zladiť ich v spoločnej domácnosti bolo občas náročné. Energiu nám nepridávali ani problémy v pracovnej a školskej oblasti. Práve naopak, všetko to komplikovali. Ale prekonali sme to všetko a som za to vďačná. Rýchlo sme totiž prišli na to, že k sebe patríme a že po týchto strastiach zvládneme všetko. 
Na čom sme sa vždy vedeli v našej domácnosti s Dominikom pohnevať, bolo delenie na mužské a ženské domáce práce. Nenávidím toto stereotypné nazeranie. Nepovažujem za správne, ak sa umývanie riadu, žehlenie alebo pranie prideľuje k ženským domácim prácam. V domácnosti je dôležité pomáhať si a nerozdeľovať si činnosti podľa pohlavia. Toto sme si s mojím budúcim manželom veľmi rýchlo vydiskutovali. Preto som rada, že tak, ako Dominik dokáže povysávať a umyť riad, tak ani mne nerobí problém pribiť klinec, opraviť mixér či preniesť ťažké veci. Dominik zvláda celú domácnosť v konečnom dôsledku aj bezo mňa. Vie navariť, oprať, vyčistiť kúpeľňu, ožehliť oblečenie a poumývať okná. Skutočne, klobúk dole. Som veľmi vďačná za to, že keď prídem z práce domov, čaká ma čistá domácnosť a niekedy ešte aj navarené. Čo viac si žena môže priať.
Avšak, niektoré činnosti sú skutočne predurčené na to, aby ich vykonávalo len jedno pohlavie. Napríklad rúžovanie bude vždy devízou žien a naopak len muži si vždy budú holiť tvár. Napriek všetkým článkom o tom, že ženám holenie tváre prospieva k dokonalému vzhľadu pokožky, pri tejto činnosti by radšej mali zostať len muži. 
Pri týchto dvoch činnostiach sme si s Dominikom povedali, že si ich skúsime vymeniť. Ja som testovala na jeho tvári holiaci strojček od Philipsu a on na mne nové rúže a lesky od Bell.
Za oboch môžem napísať, že sme si obrátené testovanie veľmi užili a dobre sme sa zabavili. Navyše, sme sa naučili nové veci, ktoré jednoznačne (so všetkou iróniou) v budúcnosti využijeme. Popritom sme, samozrejme, nezabudli ani prísnym okom hodnotiť. Pri holiacom strojčeku, rúžoch a leskoch preto nájdete recenziu nielen z môjho, ale i Dominikovho pohľadu. Začali sme najskôr pri holení...
 FOTO: canon g7x
LINDUŠIN POHĽAD 
Holenie tváre som si vyskúšala po prvý krát. Bola som milo prekvapená, ako ľahko sa s elektrickým holiacim strojčekom Shaver series 7000 pracuje. Jednotlivé hlavy sa pekne prispôsobovali brade, lícam a časti nad perami a miestami sa až hladko kĺzali. Oceňujem aj jednoduché ovládanie a intiutívny displej. Ako nevýhodu hodnotím najmä fakt, že je určený pre citlivú pokožku, no napriek tomu sa Dominik po holení kompletne vyhádzal a sčervenel (čo je jeho pravidelná reakcia pri holení dohladka). Ak si však, milí páni, potrpíte na hladkej pokožke bez chĺpkov a nemáte citlivú pokožku, v konečnom dôsledku ho odporúčam. Za najväčšie plusy určite považujem jednoduchú manipuláciu a ľahké čistenie.

DOMINIKOV POHĽAD
Linduš si prvý krát vyskúšala holenie tváre, ja zase holenie v ležatej polohe. S výsledkom som bol spokojný, i keď celý proces trval dlho. Určite za to mohla prvá skúsenosť Linduš s holením brady a ďalších častí tváre. Vďaka elektrickému holiacemu strojčeku a dvojčepeľovému systému som bol oholený skutočne dohladka. Škoda, že sa potvrdilo to, čo som očakával a to je to, že som po holení sčervenel a objavili sa mi n tvári červené fľaky. Toto sa mi stáva pri každom holení do hladka a aj preto radšej používam vákuový zastrihávač od Philipsu. Potešila ma ale ľahká manipulácia a možnosť suchého a mokrého holenia. 
DOMINIKOV POHĽAD
Z rúžov a leskov mám maximálne skúsenosti s balzamami na pery.  Napriek tomu, že niektoré z nich boli v obaloch podobných rúžom, som mal problém s nanášaním. Na spodnej pere s tým nebol problém, na vrchnej celkom áno. S výsledkom pri všetkých aplikáciách som však spokojný. Najlepšie sa mi nanášali lesky. Najviac sa mi páčil Royal MAT Lipstick, odtieň 5 (telový), pretože tento matný rúž otláčal pri bozku najmenej a aspoň si po ňom nemusím dávať dole z pier zvyšnú farbu. :)) Linduš sa hodí farba a podľa mňa jej zväčšuje opticky pery. Zo všetkých sa mi najviac nepáčil Lipstick Classic, odtieň 5. Pozdával sa mi aj HYPOAllergenic Creamy Lipstick, odtieň 7 (červený) a z leskov SECRETALE Shiny Lip Gloss, číslo 2 (ružový).

LINDUŠIN POHĽAD
Veľmi som sa zabávala, keď mi Dominik nanášal rúže a lesky. Keby som si predstavila, že každé ráno by ma rúžoval môj drahý, tak zmeškám všetky cesty do práce a na autobus. Aj keď mu to trvalo dlhšie, aplikoval ich rovnomerne a len sem tam mu "ušlo" mimo línie. No, na prvý krát to bolo super. Najlepšie mu to išlo s leskami vďaka aplikátorom. 
Ak by som mala zhodnotiť používanie týchto rúžov, tak som s nimi veľmi spokojná. Nielen s konzistenciou, výdržou ale aj pigmentáciou. Oceňujem tiež ich čiastočnú hydratáciu, najmä pri matnom rúži. Lesky používam po menej, keďže celkovo mám rúže omnoho radšej. Z ponuky rúžov Bell sa mi najviac pozdávali HYPOAllergenic Creamy Lipstick, odtieň 7 (červený) a Royal MAT Lipstick, odtieň 5 (telový). Z leskom som si obľúbila SECRETALE Shiny Lip Gloss, číslo 2 (ružový) a SECRETALE Deep Colour Lip Lacquer, odtieň 2 (oranžový). Zo všetkých vyskúšaných produktov sa mi najmenej páčil Lipstick Classic, odtieň 5. Nepotešil ma ani farbou, ani výdržou. Veľmi milo som však bola prekvapená z ceruzky. Skvele sa s ňou pracuje.
Pri každej fotke z našej testovačky nájdete aj názov rúžu či lesku s odtieňom a prelinkom.

mám aj odtieň 1, ktorý je veľmi pekný telový
ten istý ako predchádzajúci, len iný odtieň


Čo hovoríte na takúto rozsiahlu recenziu vo dvojici? 

P.S.: Tmavomodré rolákové šaty sú z LUXURY FASHION CONCEPT

0 komentárov:

Zverejnenie komentára