JESENNÉ LÍSTIE

Pozdravujem vás,
prechodné obdobia mám veľmi rada, no občas vedia byť zvláštne. Neviem, či ste si to všimli, ale mám pocit, že každý počas jesene alebo jari vníma teploty vonku inak. Zatiaľ čo v lete sa mi stačilo pozrieť cez okno a vedela som, čo si približne mám obliecť na seba, aby mi nebola ani zima, ani teplo, počas jesene to také ľahké nie je. Ulicami sa totiž prechádzajú dámy v sukniach, krátkom tričku a lodičkách, ale aj tie, ktoré majú hrubé vrstvy svetrov, šál a k tomu ešte aj kotníkové čižmy v rovnakom počasí. Je celkom zábavné pozorovať z auta čakajúcich cestujúcich na zastávkach, pretože polovica je ako „vystrihnutá“ z príjemného letného dňa a druhá pripravená na chladné jesenné teploty. Myslím, že najvýstižnejšie opísal túto situáciu jeden obrázok, ktorý koloval na FB. Boli na ňom dve postavy. Jedna bola pod nápisom jar a teplomerom s 18 stupňami. Táto postava mala na sebe šľapky, krátke nohavice a tričko. Druhá, ktorá stála pod teplomerom s 18 stupňami ale ročným obdobím jeseň, mala čiapku, šál, čižmy a teplé oblečenie. Možno je to až príliš zveličené, no mňa to v tom momente veľmi pobavilo, keďže som si hneď spomenula na situáciu z našich zastávok.
Počasie nás skutočne v obliekaní ovplyvňuje vo viacerých smeroch. Okrem toho, že nám október už nedovolí nosiť krátke rukávy a nohy bez punčoch, na nás jeseň vplýva aj pri výbere farieb. Keď som sa počas uplynulých dní prechádzala po meste, všimla som si, že sa do ulíc vrátila okrem tmavých tónov aj bordová, horčicová alebo hnedá. Naposledy som tieto odtiene na oblečení videla vo väčšej koncentrácií ešte minulý rok prípadne na jar. Práve farby prvého padajúceho lístia nás začali podvedome vplývať aj pri obliekaní. A možno sme si to ani nevšimli. 
U mňa je to tiež tak. Pred pár dňami som zo šatníka vyložila letné veci a nahradila ich rolákmi, kardiganmi a bundami práve vo farbách lístiach. Od tmavozelenej cez horčicovú až po bordovú. Vytiahla som aj o čosi väčšie kabelky (nech mám kde schovať všetky jesenné vrstvy oblečenia), zásobu klobúkov (vo veterných Košiciach je občas s nimi veľký problém) a všetky páry lodičiek. 
Keďže už na v auguste a septembri som sa začala pripravovať na príchod jesene, v týchto dňoch sa veľmi teším zo všetkých nových vecí. Jednou z nich je aj nová čierna kožená bunda zo spartoo.sk. Už od jari som hľadala vhodnú bundu, ktorá by nahradila moju obľúbenú predchádzajúcu. Nakoniec som ju našla práve na tomto e-shope, čomu som sa veľmi potešila. Síce mi dalo zabrať vybrať si z krásnej a širokej ponuky dámskych bundičiek len jednu, no v záverečnom rozhodovaní vyhrala čierna "krásavica" od Betty London.
Okrem bundy v outfite nechýbajú ani nohavice a top s netradičnými, no pre mňa veľmi originálnymi a modernými rukávmi. Oba kúsky sú práve vo farbách jesenného lístia. Z doplnkov som zvolila klobúk a kabelku v rovnakom odtieni spolu s lodičkami so zaujímavým zapínaním.
Čo hovoríte na dnešný outfit? Tiež vás ovplyvňujú v obliekaní farby jesenného lístia?

FOTO: Dominik Babušík
kožená bunda – SPARTOO.SK // nohavice, top – LINDEX // kabelka – PRIMARK // klobúk – ALIEXPRESS // lodičky - CCC

2 komentárov:

 1. love the color combo
  keep in touch
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydairy.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Great top!

  https://beautyfollower.blogspot.gr/

  OdpovedaťOdstrániť