EVENTS & EXPERIENCES IV.

Krásnu nedeľu,
pôvodne som dnes plánovala outfitový článok, no nakoniec som sa rozhodla o menšiu zmenu. Pripravila som si pre vás súhrn akcií a postrehov za uplynulé týždne. Keďže jeseň je najmä o množstve zaujímavých módnych podujatí, štvrté pokračovanie EVENTS & EXPERIENCES bude obsahovo nabité podobne ako to predchádzajúce.CCC + AVON EVENT
Pred približne mesiacom sme si spoločne s Dominikom boli pozrieť aktuálne trendy v obuvi z dielne značky CCC. Okrem trendových topánok nechýbala na akcií ani ukážka správnej starostlivosti o naše chodidlá v spolupráci s Avonom. V najväčšej predajni na Obchodnej ulici v Bratislave ma najviac zaujala značka QUAZI. Je zosobnením kvality a trendovosti zároveň. Spolu s LASOCKI patria medzi moje najobľúbenejšie v rámci CCC. Jeden z modelov z línie QUAZI už mám doma a mohli ste ho vidieť aj na mojom Instagrame. Po evente CCC sme v ten deň pokračovali do Viedne...

 FOTO: Dominik BabušíkVIENNA FASHION WEEK
Som veľmi rada, že aj tento rok sme dostali pozvanie na viedenský týždeň módy. Po minulom ročníku prišli pozvánky hneď z dvoch strán a od dvoch šikovných návrhárov. Prvé  z nich dorazilo od Zuzky Hakovej
Na MQ VFW mala svoju premiéru a v rámci nej predstavila kúsky z viacerých kolekcií. Svoje zastúpenie mala aj návrhárkina obľúbená kolekcia Futurmetria a nechýbali ani modely na bežné nosenie. Pre tvorbu Zuzany Hakovej je typická geometria, čoho dôkazom boli viaceré modely. Tie zvýrazňovali nielen ženskú siluetu, ale boli príjemným a originálnym oživením celého dňa na viedenskom fashion weeku. V elegantnej kolekcií s dôrazom na kombináciu zaujímavých tvarov dominovali z materiálov – brokát, čipka a úplet. Na móle sa objavila široká paleta farieb – od žltej, červenej cez bielu a púdrovo ružovú v kombinácií so sivou až po čiernu, ktorú si po obrovskom potlesku a záverečnom defilé obliekla aj samotná návrhárka Zuzana Haková. 
Po prvkoch v čiernej farbe som siahla na túto prestížnu módnu udalosť aj ja. Obliekla som si trendovú plisovanú maxi sukňu v kombinácií s topom vo vínovej farbe. Oba kúsky sú z jesennej kolekcie Lindexu. Dôraz som kládla na detail v podobe čipky na spodnom prádle z H&M. Z doplnkov som zvolila dva čierne náhrdelníky, čiapku, lodičky so zaujímavým zapínaním, menšiu kabelku, opäť z Lindexu a opasok na zvýraznenie pásu.


Sukňa, kabelka, top – LINDEX // opasok – SHATY.SK // lodičky – CCC // náhrdelníky, čiapka – ALIEXPRESS // spodné prádlo – H&M

BIELA NOC V KOŠICIACH
Toto podujatie mám veľmi rada, najmä pre jeho atmosféru. Hoci pri viacerých ročníkoch sa nám stalo, že sa nám jednotlivé inštalácie viac páčili na fotkách ako naživo, vždy máme počas prechádzok perfektnú náladu. Veľa sa s našou rodinou alebo známymi nasmejeme, zabavíme a porozprávame. Na 7. ročníku Bielej noci v Košiciach tomu nebolo inak. Vybrali sme sa naň s naším drahým Peťom, Katkou a jej priateľom Marekom. Počas našich večerných potuliek mestom som dokonca našla výbornú kávu od COFFEE BROTHERS. Rozhodne odporúčam! Napriek tomu, že pri tomto podujatí sa ozýva čoraz viac negatívnych hodnotení, mne sa vždy páči. Má špecifickú atmosféru, na ktorú sa každý rok teším. Oceňujem aj to, že Biela noc sa rozšírila od minulého roka okrem Košíc aj do Bratislavy. Jednotlivé inštalácie podľa môjho názoru vyniknú v každom meste úplne inak a dostanú vďaka zmene miesta "novú tvár". Jediná škoda je, že v hlavnom meste sa tento rok objavili diela, ktoré sme v Košiciach videli pred troma rokmi.


 krásne vysvietený Dóm sv. Alžbety počas Bielej noci v Košiciach


FOTENIE PRE KOŠICE:DNES
Aj keď s Dominikom pravidelne fotíme na blog a máme kopu vydarených (samozrejme, aj nevydarených) záberov, fotky, na ktorých sme len my dvaja, máme žalostne málo. Preto som sa veľmi tešila na „šúting“ pre košice:dnes. Spoločne s Dominikom sme pózovali na nové vizuály pre ranné vysielanie a tiež pre našu blogovú reláciu Móda podľa Lapkinn. Pred pár týždňami sme videli hneď niekoľko záberov a sme z nich s mojím drahým maximálne nadšený. Určite vám ich neskôr ukážeme. Zatiaľ si vychutnajte backstage foto z fotenia s Katarínou Petrášovou.


jedna z momentiek počas fotenia, ktorú mám veľmi rada


RANNÉ VYSIELANIA
S Dominikom nám od októbra pribudli nové milé povinnosti. Začali sme totiž vysielať ranné relácie na TV košice:dnes. Pre Dominika je to nová skúsenosť, pre mňa sčasti. Doteraz som totiž väčšinou vysielala sama a hlavne v rádiu. Telka je pre mňa novým prostredím, v ktorom sa však cítim veľmi dobre. Moje obavy neboli naplnené a teším sa, že mi televízne prostredie vyhovuje. Je skvelé pozorovať, ako sa každým vysielaním naučíme niečo nové a hlavne, ako sa Dominik postupne zlepšuje. Z toho mám najväčšiu radosť. Skutočne, klobúk dole pred jeho vystupovaním. Zatiaľ máme za sebou päť vysielaní a užívame si to stále viac a viac. Ak by ste nás chceli vidieť, máte možnosť cez internet počas pracovných dní od 7mej do 8mej. Najbližšie sa vidíme v pondelok, stredu a štvrtok, keďže sa striedame s druhou moderátorskou dvojicou.

 tím Brigitte a Alain v našom krásno televíznom štúdiu

TATRATEA EVENT 
Na túto akciu som sa veľmi tešila. TATRATEA patrí medzi naše srdcovky a spoločne s Dominikom sme sa už nevedeli dočkať, kedy nazrieme do výrobne tohto nápoja. Hneď po príchode do Popradu sme sa ubytovali v krásnom hoteli Europa. Na izbe nás privítali plné tašky prekvapení od TATRATEA. Po rýchlom ubytovaní sme pokračovali do likérky v Kežmarku. Spolu s Bekou zo Style of becca a našimi partnermi sme sa cítili ako v seriáli Búrlivé víno. V tomto prípade by to však mohol byť Búrlivý čaj. Degustovali sme rôzne prísady, spoznávali zákutia a postupy pri výrobe TATRATEA za doprovodu generálneho riaditeľa Jána Semaňáka. Teším sa, že sme spoznali aj nové príchute tohto alkoholického a dizajnového skvostu. Po likérke nás čakala cesta do Tatranskej galérie. Náš deň sme zavŕšili pri dobrom jedle, koktejloch a shotoch a tiež vo výbornej spoločnosti skupiny Fallgrapp, DJ ThomasaDextera a rovnako aj šikovného barmana Mariána Bekeho.  Ďakujem ešte raz za pozvanie Lucke z TATRATEA. Poriadne sme si to užili a už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu.

ZLEPŠOVAČ NÁLADY
....keď to tričko povie za teba alebo spomeň si na túto vetu, keď ťa najbližšie niekto prekvapí či nahnevá. Pre mňa je tento kúsok od Artgine pravidelným zlepšovačom nálady.TITULKA V MAGAZÍNE
Okrem prechádzajúceho trička mi naposledy spravil veľkú radosť aj článok v novej prílohe denníka KOŠICE:DNES s názvom Magazín. Úplne som sa zamilovala do jeho grafického spracovania. No, najväčšiu radosť mi spravila titulka, na ktorej som. Ďakujem krásne. Je to pre mňa veľká pocta.  


FOTENIE SVADBA
Tento týždeň bol poriadne nabitý. V utorok večer sme cestovali do Žiliny a odtiaľ v stredu do Bratislavy. Dôvodom bolo fotenie pre časopis Svadba. Spoločne s Dominikom nás od skorého rána čakali prípravy. Najskôr líčenie a vlasy s Ľubkou Orolínovou a neskôr ďalšie úpravy. Možno ste postrehli na FB našu svadobnú fotku s Dominikom, ktorá vznikla práve počas tohto fotenia v nádhernom kaštieli v Tomášove. Mala som pocit, že máme našu skutočnú svadbu. Počas fotenia bolo totiž k dispozícií všetko – od svadobného stola od PONK Rentals cez tortu, šampanské až po svadobné a popolnočné šaty zo salónov Wem a Zoya. Tieto záležitosti spolu s vašimi gratuláciami vytvorili dojem, že sme svoji. Aj keď skutočná svadba nás čaká až v máji, teraz občas váham, či Dominik už náhodou nie je môj manžel. :)) Všetko na fotení bolo tak skutočné, nádherné a neopakovateľné, že sa neviem dočkať nášho veľkého dňa. Ďakujeme celému skvelému tímu, najmä dievčatám Majke a Nike z časopisu Svadba. Tešíme sa na výsledné fotky od Juraja Gottharda. Mimochodom, ďakujeme za milé želania a svadobné darčeky. Veľmi ste nás potešili.
F&F EVENT #NOTONLYBLACK
Z nášho svadobného fotenia sme si v stredu odškočili na event F&F. Samozrejme, nám na ňom viacerí gratulovali k svadbe, na čom sme sa dobre s Dominikom zabávali. Celkom sme sa smiali na tom, že svadobnú cestu máme na akcií tejto značky. Veľmi pekný interiér lode River´s club a atmosféru dotvárali jednotlivé modely kolekcie jeseň – zima 2016. Potešila som sa, že som ich mohla vidieť po Londýne opäť na Slovensku. Spoločne s Dominikom sme si ich obzreli rovnako ako zábery a video zo špeciálneho fotenia so šikovnými slovenskými stylistami. Som rada, že na prehliadke som stretla aj moje milé blogerské kolegyne - Ivet z Donnaiveh.com a Veronikou zo Specialeditionlife.com. A ako prezrádza názov eventu, len v čiernej sme rozhodne neboli.
Ďalšie zábery z aktuálnej kolekcie F&F A/W nájdete v článku z Londýna.


ASOCIÁCIA BLOGEROV – ELITE BLOGGER SK
Teším sa, že na Slovensku vzniká od dnešného dňa Asociácia blogerov. Za svoj vznik si vybrali veľmi pekný dátum – 16. október známy ako Blog Action Day. Podobné zoskúpenia sú v zahraničí bežnou záležitosťou a som rada, že ju máme už aj na Slovensku. Ich fungovanie by sa dalo krásne prirovnať k tzv. odborom, teda budú chrániť, zastupovať záujmy blogerov ako aj vzdelávať. Práve edukáciu považujem za veľmi dôležitú, keďže v každej oblasti sa treba neustále a každodenne učiť. Navyše, je pre mňa veľkým potešením, že okrem Asociácie blogerov som sa stala spolu s ďalšími štyrmi fashion blogerkami členkou ELITE BLOGGER. Jej súčasťou sú TOP slovenské blogerky z oblasti módy, krásy a jedla.4. NARODENINY WANYFER FASHION
Ako som písala na Instagrame, tak sobota bola u mňa nabitá. Večerný program som začala na finále pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad a nasledovala narodeninová párty. Moja výborná kamarátka Svetlanka oslavovala 4. narodeniny jej krásneho a trendového butiku Wanyfer fashion. Oslava sa konala vo veľkom štýle. Nechýbala živá hudba, trendové balóny, škrabošky, špicaté čiapky a ďalšie doplnky, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou každej párty. Som rada, že som si počas večera mohla pokecať nielen so Svetlankou, ale krásnou Luckou z Fashionvisionsss.

V ďalšej časti EVENTS & EXPERIENCES sa k Vienna Fashion Week ešte vrátim. Tento raz sa zameriam na prehliadku Richarda Rozboru, od ktorého sme dostali druhé pozvanie na túto prestížnu módnu udalosť a vrátim sa aj k foteniu pre časopis Svadba.


1 komentárov:

  1. jeej v Košiciach bola Biela noc už aj skôr nie len je minulý rok? :) to som ani nevedela, že to je už dlhodobejšia akcia... ja som bola v tom, že minulý rok bol vlastne celkovo 1. ročník aj pre Košice aj pre Bratislavu, dobre vedieť ;) ZuZu

    OdpovedaťOdstrániť