NOVÝ MÓDNY TREND?

Pekný deň želám,
veľmi často sa pri blogovaní stretávam s otázkou, aký je môj vzťah k módnym trendom. Najvýstižnejšie by to opísalo slovo - komplikované. Napriek tomu, že ich pravidelne sledujem, mám v nich prehľad, nie všetky trendové vychytávky nájdete v mojej skrini. Nosím len to, v čom sa cítim výborne a o čom si myslím, že mi to pristane. Preto som po väčšine veľmi vyberavá medzi módnymi trendami. Každú sezónu si niektoré, ktoré sa mi páčia a hodia, zamilujem, potom ich niekoľko mesiacov hľadám a googlim, až kým ich nenájdem a nemám ich v skrini. Iné naopak u mňa nemajú šancu, pretože mi podľa môjho názoru nepristanú a nepáčia sa mi. No musím sa priznať, že občas sa stane, že názor k nim prehodnotím. Nakoniec sa mi po niekoľkých mesiacoch niektoré módne vychytávky zapáčia, prispôsobím si ich k môjmu štýlu a zadovážim si ich. Preto sa v móde riadim slovným spojením - nikdy nehovor nikdy. Aktuálne neprijateľný módny trend môže byť u mňa budúcou obľúbenou módnou vychytávkou. Podobne tomu bolo aj pri tomto outfite, konkrétne tričku.
Keď som uvidela prehliadku francúzskej módnej značky VETEMENTS SS 2016 povedala som si, že jednotlivé kúsky by som si na seba nedala. Najmä mnohé neforemné oversized kabáty alebo neprimerane dlhé rukávy košiel boli v roku 2015 pre mňa neprijateľné. Rok sa však s rokom zišiel a ja som aj pri týchto veciach prehodnotila názor. Oversized kabáty si na seba obliekam aj ja, no nie v kombinácií s nadrozmernými nohavicami, ale skôr s obtiahnutými nohavicami alebo topom. Dokonca aj nekonečne dlhé rukávy si našli v mojom šatníku miesto, konkrétne na blúzkach so zvonmi na rukávoch, ktoré vyzerajú spolu s netradičnou sukňou alebo šatami veľmi dobre (ale to vám ukážem až v ďalších outfitoch).
Nakoniec sa u mňa stalo aj DHL tričko akceptovateľným. Práve logo tejto prapravnej spoločnosti si Vetements zobralo na "mušku" podobne ako sa Jeremy Scott inšpiroval bábikou Barbie v kolekcií Moschino. Vznikol z toho kúsok s nápisom DHL za približne 220 eur, pričom cena bežného kuriérskeho trička sa pohybuje okolo 8 eur. Trendový kúsok sa v západoeurópsckyh štátoch stal must have záležitosťou a nosia ho mnohí módni trensetteri v rôznych variáciách. Napriek tomu, že spočiatku som tomuto počinu nerozumela, neskôr som mu podľahla aj ja. Preto keď mi prišla ponuka priamo od DHL zakomponovať tento kúsok do bežného outfitu, povedala som si, prečo nie. Síce to nebude originál tričko od VETEMENTS, ale minimálne za zábavu to bude stáť.  Som totiž typ človeka, ktorý je za každú zábavu, recesiu alebo výzvu. Navyše, módu považujem za jednu veľkú hru kombinácií, farieb, možností a vyjadrenia.
Som veľmi rada, že v tejto "challenge" som nezostala sama, ale pridali sa aj moje obľúbené slovenské blogerky Mirka z Theblondezebras a Lenka z Thestylemon. Každá z dievčat zakomponovala tričká inak a vždy príznačne pre svoj štýl obliekania. Lenka dokonca zapojila aj svoje DIY zručnosti a výsledok bol dokonalý. Ja som sa rozhodla pre čisto žlto - červenú kombináciu. Tričko DHL som doladila k širokej áčkovej sukni, obľúbenej bunde (celkom sa mi pozdáva aj netradičné kombo výraznej žltej a horčicovej) a vysokým lodičkám. Celý outfit sme nafotili v nádhernom prostredí neďaleko nášho bytu. Musím sa priznať, že tieto zábery patria u nás s Dominikom medzi najobľúbenejšie.
Kto vie, možno sa raz stane tričko DHL módnym trendom aj u nás podobne ako v západnej Európe a najmä vo Francúzsku. Mňa zatiaľ jeho nosenie veľmi baví a skvele sa mi kombinuje.
Budem rada, keď mi napíšete váš názor na značku VETEMENTS, ich módne počiny a dnešnú OOTD kombináciu. Majte krásne dni!  :)
FOTO: Dominik Babušík


sukňa - SHEIN - strihovo podobná TU // bunda - ZARA - dostupná aj TU // lodičky - TOPANKOVO // okuliare - F&F // tričko - DHL 


2 komentárov:

  1. Ein toller Glockenrock sehr sexy geil....traum....und eine süsse lady....du siehst toll aus...mega sehr sexy gefällt mir/geil)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Super duper look!

    https://beautyfollower.blogspot.gr/

    OdpovedaťOdstrániť