LAPKINN SVADOBNÝ DENNÍK I.

Milý svadobný denník, 
je zvláštne písať ti sem moje pocity a dojmy. Denník so zamykaním na čísla som mala totiž naposledy vo svojich ôsmich rokoch. Odvtedy ubehlo veľa rokov. Síce sa mnoho zmenilo,  no jedna vec zostala. Predstava o nádhernej a dokonalej svadbe. O perfektnom, štýlovom a romantickom ženíchovi milujúcom svoju nevestu, o niekoľkoposchodovej torte, o dobre naladených hosťoch a hlavne o krásnych šatách. Nie typických tortových, ale krásne padnúcich, ženských a trochu netradičných....
Hoci svoju približnú predstavu o šatách som mala od okamihu, keď mi Dominik navliekol na prst krásny minimalistický prsteň s briliantom uprostred, (ak si chceš, milý denníček, pripomenúť naše zásnuby, prečítaš si ich v tomto článku) definitívna sa mi ustálila až po dnešnom dni. Veľmi sa teším, že som skúšanie šiat zahájila práve v Trenčíne. Spolu s dievčatami Majkou a Nikou sme navštívili dva krásne salóny. Prvou zastávkou bol ZOYA Wedding Center a potom sme sa zastavili v svadobnom salóne WEM.
Musím sa priznať, že skúšky šiat som dlho odkladala. Obávala som sa, že mi žiadne nebudú strihovo sedieť a nebudú sa mi ani páčiť. Absolvovala som totiž už niekoľko vyberaní svadobných šiat, vypočula si tiež mnoho skúseností kamarátiek a viem, že je to beh na veľmi veľmi dlhú trať. "Prvé nesedia, tamtie tiež nie, ďalším niečo chýba a tretie mi deformujú postavu. Presne týchto viet, ktoré som počas skúšiek svadobných šiat najčastejšie počúvala od mojich znáych, som sa najviac bála. Mala som strach, že dnes si ich v duchu budem rozprávať aj ja a budem rovnako sebakritická ako moje už vydaté kamarátky. Na moje prekvapenie sa to však nestalo.
Predstav si, milý denník, že som počas celého dňa vyskúšala približne osem šiat (vrátane "popolnočných") a ani pri jedných som si nemohla povedať, že vyzerali zle alebo že by som si ich na seba už nikdy nezobrala. Pri niektorých by sa síce zišla väčšia úprava, pri iných len doladenie dorbných detailov. Napriek tomu však boli nádherné a skvele sedeli.
V svadobnom salóne ZOYA som si vyskúšala niekoľko šiat so širokou sukňou - jedny úzke obtiahnuté a druhé nádherné mikado. Som fanúšikom posledných dvoch spomínaných a presne tie patria medzi moje vysnívané svadobné. Buď by som volila krásne obopínajúce, aby zvýraznili krivky či môj pás alebo mikado s praktickými vreckami a nádherným lodičkovým strihom. Pri nich som dúfala, že mi budú sedieť a lichotiť postave tak, ako som si predstavovala. Áno, moja predstava sa naplnila a bola som neskutočne šťastná. Sadli ako uliate. Avšak prekvapil ma aj jeden strih, ktorý by som si predtým na fotke vôbec nevybrala, no prekvapil ma na vešiaku. Bol taký atypicko typický. Klasický pre tylovú sukňu a korzet a netradičný vďaka chic strihu a zaujímavému a trochu netradičnému prevedeniu (najmä ramienok). Pripomínali mi baletkovské predĺžené šaty ušité do svadobného štýlu. Boli nádherné, no ďalším favoritom sú mikado. To je láska na prvé, druhé aj tretie videnie a vyskúšanie. Chcem ešte prejsť viacero salónov, pretože by bolo nelogické rozhodnúť sa hneď pre prvé, ktoré nájdem.
Milý denníček, vieš čo bol najkrajší okamih dnešného skúšania? Samozrejme okrem radosti, že mi sedeli strihy. Keď mi nasadila majiteľka v ZOYA nádherný závoj. Dovtedy som mala pocit, že si skúšam rôzne nádherné šaty, no s ním som sa cítila ako skutočná nevesta. Zrazu, ako keby sa mi detstvo vrátilo. Áno, aj tie dni, keď som si ešte písala infantilný denník (taký, ktorý nikto nečítal - aspoň dúfam a teraz, hádam, aj aj niekto iný).  Spomenula som si na svoje bábiky Barbie, ktorým som vždy šila dlhé predlhé závoje. Na časy, keď som sa tvárila, že záclona nie je záclonou, ale mojím svadobným závojom. Krásne detstvo) Až ma všetky tieto spomienky takmer dojali. Normálne som cítila, že sa mi hrnuli slzy do očí. Upokojovala som sa tým - "Linda, neblázni, však sú to len šaty!" Viem, že sú. No, nielen samotná svadba má neskutočnú emóciu, ale i samotné prípravy. Veľmi si ich užívam. Dnešný deň ma nabil množstvom energie. Som veľmi vďačná, že som ho strávila v milej spoločnosti. Už teraz viem, že do Trenčína a týchto dvoch salónov sa určite vrátim. Aj za cenu toho, že budem vstávať ako dnes o štvrtej ráno. Určite ešte prídem do WEMu, kde sme boli najkratšie kvôli skorému odchodu vlaku. Najviac ma tam zaujali prekrásne červené "popolnočné" šaty, ktoré mi spravili úžasnú postavu. Vytvarovali zadok, podčiarkli pás a predĺžili. Určite sa sem musím vrátiť, pretože keď som videla všetky Pronovias šaty naživo, bolo mi ľúto, že si nemôžem minimálne desať z nich vyskúšať. Vyzerali dokonale, najmä niekoľko obtiahnutých a mikado šiat. Jáj, milý denníček, boli famózne! Rovnako ako v ZOYA aj tu bola pani majiteľka neskutočne milá, ochotná a nápomocná. A to sa počas príprav veľmi cení.
Už sa neviem dočkať ďalších skúšaní. Rozhodne si najbližšie na skúšanie beriem svoju maminu, tetu Helu a aj budúcu švagrinku. Presne, ako vo všetkých amerických filmoch budú ony sedieť na gauči, ja budem vychádzať z kabínky a oni budú kriticky spolu so mnou hodnotiť. Mám radosť, že nasledujúce skúšačky už nebudú plné neistoty, ale radosti. Preto dúfam, milý denník, že nie som jediná budúca nevesta, ktorá si prípravy užíva. Dokonca sa mi ani nechce spať, toľko mám endorfínov po dnešnom dni. 
Verím, že mi dnešné moje superlatívy a sladké resp. entuziazmom naplnené vety odpustíš a budeš mi ich tolerovať v rámci predsvadobného ošiaľu. Však, ako sa hovorí, vydávame sa len raz v živote. A preto si žijem svoj sen o dokonalej a krásnej svadbe, ako každá z nás. Čaká ma s Dominikom ešte veľa príprav, určite aj hádok, možno aj stresu. Ale teším sa. Dúfam, že nebudeš len mojím súkromným diárom, ale pomôžeš a dodáš energiu či rady ďalším budúcim nevestám. Nezabudni im odkázať, že sa nemajú báť skúšania ako ja a majú si skúšky svadobných šiat užívať. Byť trpezlivé, pretože svoje vysnívané určite skôr či neskôr nájdu. A najmä nech myslia pozitívne!  Myslím si, milý denník, že rady a názory skrz teba, dostanem od mojich milých čitateliek aj ja. Už sa teším.
Najbližšie ti napíšem o našej sále a prvých zabookovaných veciach. Môj snúbenec bol taký šikovný, že kým ja som vyberala šaty, on stihol vyplatiť zálohu za miestnosť. Ale o tom nabudúce!

Lúčim sa s tebou. Čoskoro som opäť pri tebe, milý denník, keď už vznikla táto denníková rubrika.

S pozdravom

optimisticky a svadobne naladená LAPKINN

P.S.1: Aby som nezabudla, pripájam šaty, ktoré sa mi dnes najviac páčili - prvé sú baletkovské tylové, druhé mikado a tretie popolnočné. Čo na ne hovoríš?
P.S.2: Nezabudni si prečítať, milý denník, reakcie na pri fotke na FB Lapkinn na to, či ti mám pravidelne písať. Neskutočne ma potešili a ďakujem za ne.
 vlečka a závoj sú TOP
5 komentárov:

 1. tie popolnočné ti úžasne pristanú :-) a čo sa svadobných týka, mne sa k tebe hodia viac tie mikado ;-) ale výber je naa tebe, teším sa i na iné :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. tie popolnočné sú skvelé! Mne sa práveže páčia viac na tebe tie baletkovké. Skvelý strih korzetu. Som zvedavá, aké nakoniec budú tie pravé :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jednoznacne mikado. Aj farba siat ti viac sedi k pleti.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ja mam slabost na mikado suknu, podobne som si asi tyzden dozadu zarezervovala ako svoje svadobne :-)
  tesim sa na dalsi diel dennika, tiez mam svadbu na buduci rok :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. za mna jednoznacne druhe... krasne, elegantne a slavnostne. Stvorene na dokonaly svadobny den :)

  OdpovedaťOdstrániť