EVENTS & EXPERIENCES III.

Krásny deň,
ak by som mala charakterizovať svoje uplynulé dní, rozhodne by som použila slovné spojenie - veľa zmien. Od pondelka si totiž zvykám na svoj nový pracovný harmonogram a musím sa priznať, že mi to ide celkom ťažko. Za predchádzajúce mesiace som mala nastavený úplne iný denný režim a súčasný nový je oproti tomu diametrálne odlišný. Každopádne, upokojujem sa myšlienkou, že každým dňom je to lepšie a lepšie. Veď, ako sa zvyknem smiať, čím viac toho človek má, tým viac toho stíha. 
Počas všetkých zmien som si veľmi rada zaspomínala na letné dni a akcie, ktoré sme si s Dominikom vychutnali. Preto som sa rozhodla podeliť sa spoločne s vami o všetky tieto spomienky v treťom pokračovaní EVENTS & EXPRIENCES.

PRVÝ FASHION WORKSHOP
Prvou akciou, ktorou som (dá sa povedať/napísať) začala leto, bol práve workshop organizovaný tímom Slovak & Czech Fashion Awards. Konal sa v hoteli Bratislava a stretli sa na ňom mnohí odborníci z módnej oblasti - hairstylisti, make up artisti, stylisti a mnohé zaujímavé módne značky a butiky. Dokonca tu prebehlo aj niekoľko zmenárni a účastnici dostali pri rôznych prednáškach cenné rady a tipy. Išlo o prvý ročník takéhoto podujatia, preto som očakávala, že sa pravdepodobne nezaobíde bez chýb a ich "vychytávania". No, zostala som milo prekvapená, že organizácia podujatia bola hneď na prvý krát na výbornú. Klobúk dole, Janka Jankovičová! Celým workshopom nás sprevádzala sympatická Mária Bernáthová, majiteľka kozmetického salónu ProLook v bratislavskom Auparku, ktorá ma počas dňa vyspovedala aj na pódiu. Teším sa, že som si mohla túto akciu vychutnať s mojimi dvoma zlatíčkami - Svetlankou z Wanyfer Fashion a Dominikom. Ďakujem ešte raz za pozvanie. Veľmi si cením, že som v rámci programu bola zaradená medzi stylistami.
NOVÝ SHOWROOM A ATELIÉR LENKY SRŠŇOVEJ
Táto módna návrhárka je nepochybne známa svojou láskou k farebným a netradičným kúskom. Myslím, že v rámci jej nového showroomu a ateliéru som nebola jediná, komu padala sánka pri jednotlivých modeloch. S Dominikom sme si našli hneď niekoľko favoritov (najmä z kolekcie BonBon), ktoré by sme si okamžite vzali domov. Jednoznačným víťazom bola však u mňa nádherná farebná sukňa, ktorú môžete vidieť na ďalších záberoch.


MAGENTA ONE BY MIKLOSKO
Počas posledného júnového dňa sme si okrem fashion workshopu a nového showroomu Lenky Sršňovej užili ešte jednu zaujímavú akciu. MAGENTA ONE by MIKLOSKO bola jednoducho záverečnou čerešničkou celého náročného dňa. Myslím, že najlepšie ju vystihujú tieto slová - wow, wow, wow. Fero Mikloško opäť prekvapil originálnou módnou show v spolupráci so spoločnosťou Telekom. V priestoroch Istrochemu sme si prezreli nápadité a extravagantné modely inšpirované najmodernejšími technológiami v oblasti komunikácie. Veľmi ma zaujalo, ako Fero zakomponoval ružovú farbu príznačnú aj pre samotného operátora do jednotlivých lookov. Kombinoval ju nielen s denimom, ale i lesklými materiálmi. Nechýbal ani dôraz na doplnky či bižutériu. Páčili sa mi najmä kabelky zo striebristo metalickej či magentovej kože alebo lodičky s ostrou špičkou v tmavej striebornej a ružovej pripomínajú štýl energickej módy 80 rokov. Zaujímavosťou tiež bolo, že modelky a modelovia kráčali a tancovali na móle či skôr barovom pulte, na ktorom predviedli dokonalé tanečné kreácie. Za doprovodu skvelej a energickej hudby sme si tak obzreli kúsky s flitrovanými aplikáciami, prepracovanými detailami či športovými logami a látkami pretkávanými lurexom. 
Keďže išlo o spoluprácu s Telekom, prítomní hostia mohli prostredníctvom okuliararov Samsung Gear VR nahliadnuť vo videu do procesu tvorby samotnej kolekcie MAGENTA ONE by MIKLOSKO. Navyše, celý večer som si užila aj vďaka milej spoločnosti - skvelým kolegyniam blogerkám a to najmä Ivet a Mirky a tiež kamarátky Svetlanky s manželom a mojím Dominikom. 
MAGISTERSKÉ PROMÓCIE
Pôvodne som si myslela, že práve promócie budú jednou z najemotívnejších sobôt v mojom živote. No, keď sa 2. júla stretla Dominikova a naša rodina, uvedomila som si, že tá svadobná bude minimálne tak krásna a dojímavá ako promočná. S mojím snúbencom sme od promócií oficiálne magistri, z čoho sme sa vytešili spoločne s našimi drahými rodinkami - Adamčíkovcami a Babušíkovcami. Ďakujem za nádherné šaty Svetlanke z Wanyfer Fashion, vďaka ktorým som sa cítila ako princezná. 


MISS DOMAŠA 2016
Až pri dnešnom súhrne som si uvedomila, že viaceré letné akcie sme si užili spoločne s našou Svetlankou a jej manželom. Inak tomu nebolo ani počas Miss Domaša, kde som jej pomáhala so stylingom finalistiek. Pre mňa to bola rozhodne ďalšia výborná skúsenosť. Navyše, som na tejto akcií spoznala príjemnú Ivanku Christovú a jej dcéru Danielu, milého Ľuboša Sarnovského a šikovnú kaderníčku a hairstylistku Lucku Barilovú.


POHODA 2016
Musím sa priznať, že pre mňa bol práve dvadsiaty ročník tohto festivalu prvým a rozhodne nie posledným. Užili sme si ho s Dominikom do sýtosti a minimálne tak sa chceme zabaviť, oddýchnuť si a užiť si i ďalší rok Pohody. Vychutnali sme si dokonalú pohodu, zatancovali a zaspievali si s Korben Dallas či Parov Stelar, stretli starých ale aj nových známych a stanovali ako praví festivaloví účastníci. Bolo dokonale a to aj napriek preplneným sprchám a hrôzostrašným toaletám. Veľkú časť Pohody sme strávili v ZOOT CITY, kde prebiehali zaujímavé workshopy (vyrobila som si skvelý choker a Dominikovi farebné tričko), diskusia a dokonca ste si sem mohli objednať veci (ktoré ste napríklad zabudli doma). Ďakujeme za pozvanie, milý Zootik!

PLAVBA PO DUNAJI
Do Viedne sme doteraz cestovali len autom či vlakom, preto sme si počas jedného augustového dňa maximálne užili cestu z Bratislavy do rakúskeho hlavného mesta. Po Dunaji sme sa preplavili rýchloloďou do nášho cieľa - Viedne za približne hodinu a 45 minút. Počas plavby sme obdivovali nádherné pamiatky ako hrad Devín či Bratislavský hrad (pohľad na nich, jednoducho, nikdy neomrzí) či nádherné domčeky na vode. Pre mňa to bol veľmi zaujímavý zážitok, aj keď trochu náročný, keďže cestou tam ani späť sa nám neušlo miesto na sedenie. Každopádne, takáto zmena v cestovaní stála napriek tomu za to.


RÁDIO REGINA DOKORÁN 
Keď sa spoja moje dve obľúbené oblasti - rozhlas a móda, nemôže vzniknúť nič zlé. Práve naopak! Z tohto prepojenia vzišli v uplynulý pondelok skvelé chvíle v relácií Na vichodze taka moda počas akcie RÁDIO REGINA DOKORÁN. Ďakujem, milé kolegyne a kolegovia z Rádia Regina Východ. Je pre mňa potešením, že s vami pracujem a môžem sa od vás každým dňom niečo nové naučiť. V rámci tejto relácie sme si 5. septembra nielen pekne zaspievali ale i absolvovali menšiu módnu prehliadku. Fotografie sú preto dôkazom, že ľudové prvky sa skvele kombinujú a dopĺňajú aj so súčasnou módnou tvorbou. Na sebe som mala krásny model od šikovnej košickej návrhárky Idy Sándor NOVÝ ÚČES
Keď už prišiel nový mesiac a nové ročné obdobie, rozhodla som sa (spočiatku celkom neplánovane) pre menšiu zmenu imagu. Zverila som sa do rúk šikovného holandského kaderníka Maurica a čakala, čo vykúzli na mojej hlave. Nepýtal sa na moju predstavu, len jednoducho strihal a farbil. Akonáhle som sa v pondelok uvidela v zrkadle, zostala som v šoku. Avšak, keď som to po čase rozdýchala, zamilovala som sa do nového účesu. Ako  najnovšie vyzerám, uvidíte v najbližšom outfitovom článku :)). Ďakujem za túto zmenu nielen Mauricovi, ale i Lucke Barilovej a ďalším, ktorí sa na mojej zmene podieľali. 2 komentárov:

 1. Super, zažila si teda dosť eventov, je to super.. keď si pomyslím na to, že len nedávno si sa pohrávla s myšlienkou skončiť s blogovaním, tak som rada, že ťa to tak spontánne nakoplo naspäť. Mne by tvoj blog chýbal, lebo si jedna z tých blogeriek, ktorá má cit pre módu a kombinovanie a zároveň ťa vidíme presne na takýchto eventoch a podujatiach, kde sa nehanbíš ísť a prezentovať. Tento blog proste nie je len o outfitoch, ale vždy tam zahrnieš aj príbeh alebo niečo spojené s módou. Si skvelá..Ja som ešte len začínajúca blogerka, ale snáď sa raz stretnem aj s tebou.. :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Simona, ďakujem ti veľmi krásne za milý komentár. Neskutočne nádherne si to napísala a veľmi si cením tvoje slová. Po pravde aj toto je skvelý impulz do ďalšieho blogovania. Verím, že sa stretneme, možno aj na nejakom evente. Želám veľa šťastia pri blogovaní ;))

   Odstrániť