ABOUT COSMETICS IX.

Krásny deň,
po niekoľkých týždňoch mám pre vás pokračovanie rubriky About cosmetics. V dnešnom článku by som sa s vami chcela podeliť o skúsenosti s produktami, ktoré som vyskúšala. Tento raz som sa zamerala nielen na kozmetické prípravky, ale i ďalšiu drogériu. 
Príjemné čítanie, prezeranie a možno aj inšpiráciu!

FOTO: Dominik Babušík Ak sledujete blog na Instagrame alebo na Facebooku, určite ste postrehli výrobky od Drogerka.sk. Teším sa, že po novom nemusím merať ďalekú cestu až k západným susedom, aby som si mohla nakúpiť rakúsku drogériu, ale stačí mi objednať to, čo potrebujem z tejto stránky. Navyše, doprava je veľmi rýchla a je možné si ju zarezervovať kamkoľvek na Slovensko. Ja som si nákup objednala vo štvrtok doobeda a v piatok som ho mala už v Košiciach. Veľmi ma to v pozitívnom slovazmysle prekvapilo a potešilo. Akonáhle mi prišla zásielka domov, hneď som začala testovať. Bola som zvedavá najmä na porovnanie pracích prostriedkov zo Slovenska s tými rakúskymi. Nechcem zatracovať slovenské produkty a znížiť sa na známe tvrdenie „na Slovensku je všetko zlé“ (pretože aj u nás nájdeme mnoho kvalitných a výborných výrobkov), ale čo sa týka pracích prostriedkov, musím sa prikloniť na stranu tých z Rakúska. Keďže z minulosti som mala odskúšaný napríklad prací prášok Ariel alebo aviváž Silan zakúpenú na Slovensku, vedela som ju porovnať s baleniami od západných susedov. Skutočne je bielizeň belšia po praniach s rakúskymi prostriedkami. Po niekoľkých praniach dokonca zmizli škvrny (ktoré ma už dlhodobo hnevali) a vôňa prádla je intenzívnejšia. Veľmi ma prekvapili najmä výrobky Frosch. Na FB ste mi viacerí písali, že s ňou máte pozitívne skúsenosti. To isté môžem potvrdiť pri všetkých produktoch tejto značky. S avivážou, pracím gélom, čističom toaliet a octovým prostriedkom (ten obzvlášť odporúčam, pretože nezapácha tak výrazne ako klasický ocot, no čistí rovnako výborne kachličky a hlavne sprchové kúty) som bola nadmieru spokojná. O niečo menej som bola nadšená z rakytníkového prostriedku na umývanie riadu. Častejšie som ho totiž musela pridávať na hubku. Avšak krásne vonia, pekne umýva a rovnako ako ostatné produkty Frosch má označenie Bio a je šetrný k životnému prostrediu. Z ďalších výrobkov z Drogerka.sk som veľmi spokojná s čistiacim prostriedkom na odtoky a so sprejom na osvieženie bielizne (využívam ho najmä po návšteve zafajčených priestorov). Keďže pomaly dochádzajú zásoby výrobkov na upratovanie a čistenie, tak rozhodne si ďalšiu várku budem objednávať z tejto stránky. Mimochodom, ako som vám písala na sociálnych sieťach, že naša mačička Jackie je inšpektorkou pier, milou psychologičkou, precíznou kontrolórkou kvality jedál a škatúľ, tak asistuje mi pravidelne aj pri upratovaní a praní.

Počas roka je neodmysliteľnou súčasťou mojej kozmetickej taštičky balzam na pery. Značka Blistex sa mi v tomto smere osvedčila. Už niekoľko mesiacov používam pri popraskaných perách modré balenie. Keď si natieram tento druh na pery, vždy mi ich pekne vylieči, hydratuje a aj jemne chladí. Hnedý a červený Blistex dokonca jemne farbí. Takže počas dní, keď nemám na perách rúž, používam túto alternatívu. Okrem balzamov si užívam aj nosenie nádhernej kvetinovej čelenky od LeQuaria.
O paletke The Balm som snívala už veľmi dlho. Na Slovensku som ju nevedela zohnať, preto som ju hľadala pri každej návšteve Česka a Rakúska. Keď už som hľadanie vzdala, náhodou som na ňu natrafila na Elnino.sk. Ani neviete, ako som sa jej potešila. Nesklamala ma ani počas používania. Tiene dlho vydržia a vďaka aplikátoru sa výborne nanášajú. Pridanou hodnotou je aj vtipný obal a k tomu ladený názov.
Počas leta som testovala aj kozmetiku Jolen. Veľmi ma potešil milý ručne písaný odkaz, ktorý mi prišiel po štátniciach s gratuláciou. Hneď, ako som ho dočítala, som sa pustila do testovania. Na „mušku“ som si ako prvý vzala balzam na pery. Spočiatku ma prekvapila kombinácia príchute lemon & honey (keďže som sa s ňou pri iných produktoch tohto typu nestretla), no musím uznať, že na perách funguje fantasticky. Výborne hydratuje a obnovuje popraskané či inak poškodené pery. Oceňujem hlavne nadstavec na aplikáciu, ktorým sa výborne balzam nanáša. Je to veľké plus oproti balzamom v tvare vajíčka či iných nádob, z ktorých hmotu musíte vyškrabávať (čo nie je veľmi hygienické, no na druhej strane účinky pri „vajíčkových“ balzamoch sú viac ako výborné). Spolu s Blistexom nosím oba v kabelke a pravidelne ich počas dňa striedam.
Z balíčka Jolen som po balzame vyskúšala depilačný krém. Keďže mám z tejto kategórie vyskúšané mnohé značky, vedela som ich medzi sebou hneď porovnať. Depilačný krém sú spolu so svojou konzistenciu a tzv. škrabkou na odstraňovanie chĺpkov veľmi podobné konkurenčným produktom. Avšak, má jedno veľké plus. Nezapácha tak výrazne ako ostatné depilačné krémy, ktoré ma pre túto svoju vlastnosť odradili od ich používania. Takúto formu depilácie však uprednostňujem najmä pre jej rýchlosť, veľmi hebký pocit a dlhotrvajúci účinok. 
Okrem balzamu a depilačného krému som otestovala aj masku na tvár a opaľovací krém. Oba produkty mi konzistenciou veľmi vyhovujú a pekne voňajú. Zaujímavosťou je, že táto maska sa z tváre neodstraňuje vodou, ale vstrebáva sa, čo zabezpečuje hladkú pokožku. Čo sa týka opaľovacieho krému, tak ten som v lete používala hlavne na tvár a dekolt. Práve tieto dve časti tela mi opaľuje najrýchlejšie a najintenzívnejšie, preto si ich chránim vyšším faktorom. Pri kréme Jolen to bola 50tka.
Ak pravidelne čítate túto rubriku, viete, že v predchádzajúcich článkoch som neraz písala o kozmetike Mary Kay. Spočiatku som bola voči nej skeptická, no neskôr som prehodnotila názor. V súčasnosti sú viaceré produkty neodmysliteľnou súčasťou mojej kozmetickej taštičky. Inak tomu nie je ani pri týchto výrobkoch. Vzhľadom na to, že sa mi staré zásoby líceniek postupne minuli, rozhodla som sa ich doplniť o nové odtiene. Farebne sa mi veľmi páčia a myslím, že mi aj sedia. Avšak, trochu ma sklamali, lebo nemajú celodennú výdrž. Napriek tomu oceňujem najmä ich praktické balenie. Doň si môžete vložiť akékoľvek farebné odtiene. S ďalšími dvoma produktami Mary Kay som nanajvýš spokojná. Ceruzky na pery sú u mňa spolu s rúžmi must – have. Preto mám veľkú radosť z jednotlivých odtieňov, ktoré mám najnovšie doma. Skutočne zaujímavý je priesvitný určený k rôznym rúžom a leskom. Z Mary Kay mám doma starší a novší typ ceruziek z ponuky. Aktuálnejšia verzia sa mi páči o niečo viac, keďže mám pocit, že dlhšie vydrží a hlavne je príjemnejšia a krémovejšia na perách. Mimochodom, odtieň Soft Blush dokonale ladí s novým gélovým polomatným rúžom MK.
Poslednými novinkami medzi kozmetikou, ktorú som v súčasnosti vyskúšala, sú produkty z DM. Dva z nich by som chcela špeciálne vyzdvihnúť, pretože sú značky Alverde. S ňou mám dodnes najlepšie skúsenosti. Potvrdila to aj čistiaca pena spolu so sprchovým gél sorbetom. Zamilovala som si nielen ich vôňu (sorbet má rebarborovo pomarančovú arómu), ale aj účinky. Najmä na Alverde čistiacej pene oceňujem široké využitie. Dá sa použiť ako odstraňovač make upu, na čistenie alebo tonizovanie. Masky na tvár od Balea si ma v prvom momente získali hlavne obalom. Vďaka nemu sú praktické a ideálne na cestovanie. S účinkami som bola spokojná. Medzi maskami by som ich zaradila k lepšiemu priemeru.

Máte skúsenosti s dnešnými výrobkami prípadne by ste ich chceli vyskúšať?

0 komentárov:

Zverejnenie komentára