ISKRA

Krásny deň všetkým, 
keď som si pred pár dňami zapla rádio, akurát moderátorka riešila tému o počasí. Týkala sa definitívneho konca leta a toho, ako všetci momentálne píšu a hovoria o tom, že už bude len a len chladno. Pri pohľade von oknom a na intenzívny dážď ma na chvíľu chytila panika, no vzápätí som sa zamyslela. Ako tak padali kvapky na okno, uvedomila som si, ako rýchlo plynú dni. Popri premýšľaní som sa vrátila aj k mojej "staršej" dileme ohľadom blogu. 
Vždy bolo pre mňa blogovanie akýmsi únikom od každodenených aktivít a relaxom. Venovala som sa mu najmä preto, že ma táto aktivita stopercentne napĺňala. No, v posledných týždňoch som mala pocit, že som blog robila skôr z istej zotrvačnosti a vytrácala sa postupne z neho radosť a kreativita. Neviem, či ste to aj vy tak vnímali alebo to bol len môj subjektívny feeling. Musím sa priznať, že počas trojročného blogovania som už mala niekoľko slabých chvíľ, kedy som chcela skončiť s blogom. Pri takýchto negatívnych myšlienkach som si vždy po rozhovore s mojou polovičkou povedala, že to nechám voľne plynúť a budem myslieť opäť pozitívne. Ak mám v blogu pokračovať, príde impulz, ktorý ma opäť naštartuje. Ak nemám, nedostaví sa a bude to tak správne... V takýchto momentoch sa mi toto zmýšľanie osvedčilo. Verte či nie, vždy sa takéto veci vykrištalizovali bez toho, aby som nad nimi nejako dlhšie polemizovala. 
Aj teraz sa to "nakopnutie" dostavilo a prinavrátilo mi stopercentné (ak nie stopäťdesiatpercentné) nadšenie z blogu (bez radosti z blogovania to podľa mňa jednoducho nejde a ak to ide, tak veľmi veľmi ťažko). Som rada, že táto iskra prišla a nič som nemusela prehnane "riešiť či siliť". Preto sa teším, že vám čoskoro predstavím novú formu blogu, o ktorej som vám písala ešte na prelome rokov 2015 - 2016. Mám radosť, že sa moje sny a predstavy naplnili, pretože som ich dlho najmä kvôli všetkým povinnostiam odkladala. Avšak, teraz sa naplnili a pretavili do takej skvelej a dokonalejšej podoby, o ktorej som ani nesnívala. Vlastne, to budú dve nové "tváre" blogu s tým, že táto pôvodná sa zachová. Držte palce, aby sa všetko podarilo tak, ako má a na jeseň vám prinesiem všetky informácie. 
Už som sa išla s vami rozlúčiť a uvedomila som si, že je tu ešte to najpodstatnejšie - dnešný outfit. Značku Alchymi na Zoote mám zo všetkých najradšej. Každé dva týždne si ju prezerám a vždy v nej nájdem nové zaujímavé a originálne kúsky. Podobne tomu bolo aj pri dvoch kúskoch z OOTD na fotkách. Alchymi sukňu a top som si okamžite zamilovala. Nosím ich rada oddelene alebo takto spolu. Doplnila som ich ešte o široký klobúk, okuliare, opasok a kabelku, ktoré majú spoločnú čiernu farbu. Nechýbajú ani sandálky v staroružovom odtieni a úplne nádherné náušnice. Pochádzajú od šikovnej šperkárky z Košíc - Lujzy Marko. Jej tvorbu som registrovala a obdivovala už dlhšie. Najbližšie som sa však k jej kúskom dostala až na prehliadke Jitky Klett, kde ich mali modelky na sebe. Vtedy som si povedala: "wow, mať aspoň jedny náušnice od Lujzy v mojej šperkovnici, bola by som veľmi rada." Preto som sa potešila, keď mi po niekoľkých týždňoch resp. mesiacoch táto šikovná dáma napísala a oslovila na spoluprácu. Ihneď som prikývla a mám radosť z týchto skvostných náušnic od nej. Sú neskutočne ľahučké, do detailu prepracované a navyše aj odolné. Prežili si už nejednu náročnú cestu a stále sú ako nové. Mimochodom, ak sa vám tvorba šikovnej Lujzy Marko páči, v najbližších dňoch môžete od nej získať náušnice podľa vlastného výberu. Ale o tom viac čoskoro na FB Lapkinn.   

 FOTO: Dominik Babušík
sukňa - ALCHYMI via ZOOT // top - ALCHYMI via ZOOT // opasok - SHATY.sk // kabelka - LINDEX // klobúk, sandále - F&F // náušnice - LUJZA MARKO

16 komentárov:

 1. Bez chuti to ozaj nejde a je super, že si ju aj s tou iskrou opäť našla :) Dúfam, že ti to vydrží čo najdlhšie :)
  A outfit super, predtým než som si prečítala text sa mi tie "šaty" strašne páčili a potom pozerám, že to ani nie sú šaty :D Ale nič to nemení na tom, že sú super aj ako celok :)

  Domka Domková

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Domka, ďakujem za milé slová :) áno, to si väčšina myslí, že sú to šaty a až potom zistia, že je to top a sukňa :)

   Odstrániť
 2. takto ti to veľmi pristane :) farby, strih, doplnky ... úplne top!
  ... veru, každý potrebuje občas nakopnúť, motivovať, určiť si cieľ ... niekedy pomôže dlhšia pauza a tak zistíš či napr. blogovanie chýba alebo nie :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ivana, si milá, ďakujem veľmi veľmi krásne :)
   myslím, že pri každej práci a činnosti je to tak, že občas prídu dni, kedy treba človeka opäť nakopnúť, pauza je tiež riešenie, ale ja by som to bez blogu už nevydržala, takže som rada, že nová iskra a nápady prišli :))

   Odstrániť
 3. the dress is just so cool,perfect for summer
  keep in touch
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pooja, thank you, but it's top and skirt, not dress :))

   Odstrániť
 4. Krásný barevný vzor, perfektní pro teplé letní dny. Moc ti to sluší:)

  http://www.blogerky.cz/blogy/prispevek/232568

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Odpovede
  1. jéééj, ďakujem ti veľmi pekne ;) cením si tvoj názor

   Odstrániť
 6. fotky naozaj skvelééé! :) a tie "šaty" obdivujem moc moc!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. haha, presne aj ja ich nazývam šatami v úvodzovkách, oddelene sa totiž nosia skvele a ďakujem za pochvalu ;)

   Odstrániť