HAIR TUTORIAL III.

Krásny deň prajem.
Vymýšľať rôzne účesy - to bolo vždy moje. Odmalička ma bavilo rôzne si zapletať vlasy a skúšať nové kreácie. Mojim jediným problémom bolo a dodnes stále je, že žiadny účes neviem učesať dva krát po sebe rovnako. Za každým na ňom niečo zmením alebo sa nevydarí tak, ako by mal. Určite aj z toho dôvodu dnes nerobím kaderníčku a nechávam to na šikovnejších. Jednoducho, seba a niekoľkých blízkych češem len tak pre radosť. :))
Keďže pravidelne mi píšete, aby som spravila ďalšie vlasové tutoriály z účesov, ktoré nosím, opäť som vybrala hneď štyri. Spadajú do kategórie letné, a preto sa hodia nielen na pláž, dovolenku ale i na festival či len tak do práce. Pri ich česaní som dnes použila prípravky z rady OSiS+ SOFT GLAM.
Hoci spočiatku som si myslela, že ich použitie sa pri vytváraní účesov nijako neprejaví, nakoniec mi veľmi uľahčili celý postup. Dovtedy som väčšinou používala len penu alebo lak a netušila som, že takéto výrobky by mi mohli dopomôcť k ešte lepšiemu efektu. Pri každom účese nájdete preto vždy dva produkty, ktoré som aplikovala.
Verím, že v poradí tretí tutorial bude inšpiratívny a možno niektorý z účesov si osvojíte počas letných dní aj vy.

PHOTO: Dominik Babušík
1. ÚČES
Najskôr som si na hlave spravila cestičku s tým, že na jednej strane som nechala väčšiu časť vlasov. Následne som do nich aplikovala penu OSiS+ Soft Glam Plumping Shine Mousse a natočila vlasy pomocou natáčok.
Na strane, kde bolo viac vlasov, som si z prednej časti vybrala tenký prameň vlasov. Ten som začala postupne zapletať. Zastavila som sa v polovici, kedy som pramienok dozapletala klasickým spôsobom.
Nezapletenú časť vlasov som prehodila do zadu a zapletený prameň som pripevnila sponkami v zadnej časti hlavy. 
Potom som vlasy prehodila dopredu tak, aby zapletený prameň bolo jemne vidieť.
Na záver som na vlasy použila sérum OSiS+ Soft Glam Smooth Polish Elixir
...a prvý účes je hotový. :)
2. ÚČES
Pri druhom účese som si vo vlasoch vytvorila cestičku na stred. Z prednej časti hlavy som si vybrala prameň, ktorý som zapletala trochu netradične. Spodnú časť prameňa klasickým spôsobom a vrchnú postupne priberaným štýlom.
Rovnakým spôsobom som zaplietla vlasy aj na druhej strane. Na záver som pramene upevnila v zadnej časti hlavy sponkami. 
Do nezapletenej a jemne zvlnenej časti vlasov som naniesla OSiS+ Soft Glam Heatless Wave Gelee.
Za pomoci tohto prípravku som vytvorila plážové vlny.
Na záver druhého účesu som vlasy zafixovala pomocou OSiS+ Soft Glam Strong Glossy Holdspray. Mimochodom, podobný účes, len bez plážových vĺn a s tenšími pramienkami nájdete v predchádzajúcom outfitovom poste so zelenou sukňou
3. ÚČES
V prvom kroku som opäť vo vlasoch vytvorila cestičku, tento raz išla trištvrtina vlasov na jednu stranu. Aby sa mi účes lepšie vytváral použila som OSiS+ Soft Glam Air-Dry Salt Mist. Tento produkt navyše vlasom dodal aj väčší lesk.
Celú časť vlasov som si zobrala na jednu strana a začala klasickým spôsobom zapletať vlasy.
Vytvorila som vrkoč a na konci ho pripevnila gumičkou. Končeky vlasov som jemne rozstrapkala.
Následne som jemne povyťahovala jednotlivé pramienky vo vrkoči. Na záver som opäť na vlasy použila lak na vlasy OSiS+ Soft Glam Strong Glossy Holdspray.
4. ÚČES
Ešte predtým, ako som sa pustila do zapletania prameňov, som použila pre lepší styling OSiS+ Soft Glam Prime Prep Spray, ktorý okrem tejto funkcie ochraňuje vlasy pre UV žiarením a pred teplom. Preto je užitočný nielen pri tomto účese.
Pri štvrtom účese som cestičku už nevytvárala, ale všetky vlasy prehodila na jednu stranu aj pomocou  Tangle Teezera. Postupným spôsobom som začala zapletať prameň vlasov.
V polovici som ho doplietla klasickým štýlom a na konci priprevnila tenkou gumičkou.
Podobne ako pri prvom účese aj teraz som priprevnila prameň v zadnej časti hlavy pod vlasy.
Zvyšné vlasy som zaplietla do vrkoča klasickým spôsobom.
Celý účes som dozdobila nádhernou čelenkou od Le Quaria. Opäť som použila OSiS+ Soft Glam Strong Glossy Holdspray. Pokojne môžete použiť i väčšiu čelenku alebo ozdobu do vlasov.
 Ktorý účes sa vám páčia najviac a vyskúšate ho doma? 

P.S.1.: Nezabudnite si pozrieť aj prvú a druhú časť HAIR TUTORIAL.
P.S.2.: Tričko je z Luxury Mall Slovakia

2 komentárov:

  1. Uplne mam pocit ze tieto ucesy idu najviac k rysavym vlasom. ja si ich cesem rovnako uz roky :) Len nemam tolke stastie na huste vlasy tak nie vzdy tie velke vrkoce na mne tak vyniknu. Tebe to rpistane velmi :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. jééj, to je milý komentár, ďakujem zaň veľmi krásne ;)

      Odstrániť