ENERGYLANDIA

Želám krásny deň!
S Dominikom patríme k milovníkom adrenalínu. Od minuloročného skoku z najvyššieho komína na Slovensku mi už chýbala poriadna adrenalínová zábava. Preto sme sa spoločne s mojím najdrahším potešili, keď nám prišla zo Zlavadna.sk ponuka na otestovanie nového zábavného parku v Poľsku. Načasovanie bolo viac ako dobré - necelý týždeň po štátniciach, teda v najideálnejší čas na odbúranie nazbieraného stresu. 
Do EnergyLandie sme dorazili po približne dvojhodinovej ceste zo Žiliny. Ešte predtým, ako sme sa pustili do testovania atrakcií, sme sa ubytovali v neďalekom a útulnom Karpiku v meste Zator. Rýchlo sme si na izbe zložili veci, aby sme počas dňa vyskúšali čo najväčší počet lákadiel v zábavnom parku. Bolo si, veru, z čoho vyberať, keďže v EnergyLandii sa celkovo nachádza 60 rôznych atrakcií rozdelených do farebných zón - rodinnej, extrémnej a sekcie pre najmenších. My sme, pochopiteľne, začali v adrenalínovej sekcií. Dominik ma okamžite začal nahovárať na tie najodvážnejšie atrakcie. Musím sa priznať, že vždy pred takýmito bláznovstvami mám spočiatku rešpekt. Avšak, akonáhle "okúsim" aspoň kúsok adrenalínu, prestávam sa postupne báť. Zatiaľ čo môj snúbenec chcel ísť najskôr na Aztec Swing, ja som hľadala niečo menej strašidelné. Nakoniec som vybrala Roller Coaster Mayan. Zdal sa mi na začiatok veľmi prijateľný. No, to som netušila, že to je zrejme najadrenalínovejšia a najhrôzostrašnejšia atrakcia v celom parku. Vagóniky na dráhe totiž dosahujú rýchlosť až 80 km/h a miestami stúpa preťaženie až do takmer 5g. Skutočne som sa na tomto kolotoči cítila (presne tak, ako píšu v letáčiku, ktorý som si, samozrejme, prečítala až po prvej jazde) ako pri extrémnych obratoch stíhačky F-16. Bola to parádna jazda. Najskôr sa mi zakrútila hlava, ale potom som si už užívala všetky obraty a kričala o stošesť. Okrem tejto atrakcie sme si vyskúšali i ďalšie z kategórie extrémne - Tsunami Drop (na spôsob voľného pádu), Viking Rollercoaster (menšia horská dráha s vozíkmi obrácajúcimi sa aj okolo vlastnej osi), Apocalipto (veľká lavica, ktorá sa nekontrolovateľne otáča) či Dragon Roller Coaster z rodinnej sekcie (menšia horská dráha). Okrem nich sme otestovali aj mnohé iné, no tieto nás zaujali úplne najviac. Hlavne vďaka adrenalínovému zážitku.
Veľmi príjemným osviežením boli taktiež vodné atrakcie. Po absolvovaní Atlantisu tzv. vodnej dráhy s nafukovacími člnmi sme boli mokrí do poslednej nitky. V tom momente som bola veľmi nadšená, že som mala na sebe moje obľúbené a vzdušné púdrovo ružové šaty, ktoré sa raz dva vyschli. Takéto lákadlo padne vhod najmä počas horúcich letných dní. Navyše, ak by vám náhodou bola zima, môžete sa usušiť vo veľkom "sušiči" hneď vedľa tejto zábavky. Takmer pri každej atrakcií tiež nájdete stánok s občerstvením alebo reštaurácie. Niektoré sú dokonca tématicky ladené, napr. škandinávska, talianska alebo aztécka. My sme navštívili prvú spomínanú a boli sme veľmi spokojní. Vybrať sme si mohli zo širokej ponuky polievok, šalátov alebo rýb a pokojne zaplatiť kartou. 
Veľkým plusom EnergyLandie je, že si stačí kúpiť len jeden lístok a môžete celodenne skúšať a užívať si všetky atrakcie. Oproti takému Pratru je to obrovská výhoda. Navyše, v poľskom zábavnom parku si na svoje prídu všetci - nielen my, milovníci adrenalínu, ale i rodinky s deťmi či dospelí, ktorí milujú zábavu,
Napriek tomu, že sme tu otestovali takmer všetky atrakcie, najradšej by som sa tu hneď zajtra vrátila. Dominikovi sa v najväčšom zábavnom parku v Poľsku páčilo natoľko, že na tomto mieste chce zorganizovať svoju rozlúčku so slobodou. V dobrom mu závidím, keďže ja by som väčšinu svojich kamarátok na takýto nápad neukecala. Ale pokúsiť sa o to môžem, lebo by to bola parádna a najadrenalínovejšia rozlúčka pred svadbou. 

P.S.: Nezabudnite sa na horských dráhach neustále usmievať, pretože v tom najhrôzostrašnejšom momente vás odfotia a fotku si následne môžete zákupiť. A verte mi, fotku, kde budete mať kričiaci a kyslý výraz si na pamiatku nebudete chcieť zaobstarať. :)) 


PHOTO: Dominik Babušíkperfektná atrakcia, ktorú som si hneď niekoľkokrát užila :) dala zabrať nielen mne, ale i mojím šatám, ktoré sa neustále pri otáčkach zdvíhali
OOTD: šaty, náhrdelník - LUXURY MALL SLOVAKIA // slip ony - CCC // kabelka - DEICHMANN // prívesok na kabelku - MIKLOSKO FASHION DESIGN // okuliare - F&F


2 komentárov:

 1. it must be so much fun
  keep in touch
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. yes, it was fun, it´s an amazing place :)

   Odstrániť