JITKA KLETT FASHION SHOW S/S 2016

Želám krásny prvý jún,
od návratu z Turecka mám pocit, že defintívne prišlo leto. Neustále je mi horúco, ako keby teplomer ukazoval 40 stupňov a na zastávke pozerám výhradne stĺpec s odchodom autobusov cez letné prázdniny. Napriek tomu tu máme ešte stále oficiálne jar a my s Dominikom začneme mať leto definitívne až po štátniciach.
Atmosféru dovoleniek, sviežosť a horúce počasie so sebou priniesla aj prehliadka Jitky Klett jar/leto 2016. Hoci sa konala ešte v strede mája, mysľou ma bezprostredne po jej skončení preniesla k moru a na pláž. Pritom nádherne rozkvitnuté kvety sú nie vždy symbolom najhorúcejšieho ročného obdobia. Módna prehliadka Brella však bola jednoznačne udalosťou tejto jari v Košiciach. Jitka Klett priniesla spolu s Kvetinárstvom Garomi záplavu kvetov, jemnosti a elegancie na jednom móle v Kulturparku. Inšpiráciou pre názov tejto prehliadky bola pre česko-slovenskú módnu návrhárku pocta zosnulej svetoznámej tanečnej choreografke Bobe Brelle pochádzajúcej z Košíc. 
Modelky predviedli počas trištvrte hodinovej módnej šou elegantné odevy zo vzdušných materiálov so športovými prvkami. Dominoval pohodlný vzhľad a najmä silueta do X. Na modeloch ma veľmi zaujala kombinácia romantických kvetov a geometrických tvarov. Jednotlivé kúsky veľmi zaujímavo dotvorila Jitka Klett v spolupráci s Róbertom Sotákom a kvetinárstvom Garomi. Kvetinové a jemné modely pôsobili priam dokonale s maskami, čelenkami a náramkami zo živých kvetín. V závere prehliadky nezabudla československá návrhárka ani na nás, budúce nevesty. Podobne ako na Košice Fashion Week aj tento raz navrhla elegantné a jemné svadobné šaty s kvetinovým závojom. 
Zaujímavosťou štvrtkovej módnej prehliadky bolo, že predstavená bola nielen jarná a letná kolekcia, ale i línia pre jeseň a zima 2016/2017. Hneď po odchode som sa "pokochala" jesennými a zimnými modelmi. Najviac sa mi z línie ESPIRITI páčila autorská kolekcia džínsov Jitky Klett.
V dnešnej fotogalérií si vychutnajte (myslím, že nielen pre mňa, ale i ostatných) TOP modely z celej prehliadky a kolekcie Brella. Aj ja som počas večera mala na sebe jeden návrhársky skvost od tejto návrhárky. Cítila som sa v ňom famózne a vďaka vlečke a čipke trochu ako princezná. Ďakujem ešte raz Jitke za úžasný zážitok z prehliadky a neprehliadnuteľné modré šaty.
Ktoré šaty a modely zaujali najviac vás?
PHOTO: DOMINIK BABUŠÍK
2 komentárov:

 1. such a gorgeous collection
  keep in touch
  www.beingbeaurifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. yes, Klett´s collection is so gorgeous and amazing!

   Odstrániť