HAIR TUTORIAL II.

Ahojte,
v poslednej dobe mi čoraz častejšie píšete, aby som pre vás pripravila ďalšie vlasové tutoriály. Keďže so strihaním videí stále nie som veľká kamarátka, rozhodli sme sa s Dominikom postupy pri česaní detailne nafotiť, podobne ako pri prvej časti. V dnešnom pokračovaní nájdete tri (od vás) najžiadanejšie účesy.
PHOTO: Dominik Babušík
Základom pri tvorbe rôznych zapletaných alebo vypnutých účesov u mňa sú natočené vlasy prípadne vlasy, ktoré nie sú čerstvo umyté. S nimi sa mi pracuje najlepšie. Dnes som zvolila prvý variant. Samozrejme, pred vytváraním týchto účesov nemusíte mať vždy natočené vlasy. Avšak overilo sa mi, že najlepší efekt som dosiahla práve pri vlnách.
1.ÚČES Z TELKY
Na tento účes sa ma pýtali viaceré z vás odvtedy, keď ste ho uvideli na mne v Nákupných maniačkach. Veľmi ma to potešilo, že sa vám páčil a tu je jeho krátka príprava. 
V natočených vlasoch som si vytvorila cestičku v strede. 
Najskôr som si zobrala z mojej pravej strany hlavy predný užší prameň vlasov. Ten som jemne natupírovala zo strany, ktorá je bližšie k cestičke. 
Následne som prameň stočila opäť smerom k cestičke tak, aby sa vytvorila "rolka". K nej som postupne pridávala ďalšie a ďalšie pramene. 
Pokračovala som so stáčaním dovnútra až do zadnej časti hlavy. Tam som následne celý prameň zopla dvoma sponkami. 

To isté som zopakovala na druhej strane. 
Keď som mala zopnuté obe "rolky", spojila som vlasy do jedného copu.
 Ten som následne opäť začala stáčať. Pri stáčaní som po malej chvíľke vytvorila vo vlasoch "slimáka", ktorého som v závere prichytila mojimi obľúbenými gumičkami a sponkami. 

Na záver môžete vlasy zalakovať prípadne im dodať trocha lesku v spreji.
2. INŠPIRÁCIA Z UKRAJINY
Áno, presne na tento účes sa ma pýtate najčastejšie. Tu je postup, ktorý pri troche šikovnosti zvládnete veľmi rýchlo.
Opäť som rozdelila vlasy cestičkou uprostred. Tento raz som cestičku vytvorila nielen v prednej, ale i zadnej časti hlavy. 
Vznikli dva copy. 

Najskôr som pravý cop začala klasickým spôsobom zapletať. 
Keď bol vrkoč celý zapletený, zopla som ho na jeho konci sponkami tesne za cestičkou (na ktorom mieste ho zopnete závisí od vašej dĺžky vlasov). 

Takým istým spôsobom som zaplietla ľavý cop. Ten som umiestnila popod pravý vrkoč.
Opäť som ho pripla sponkami. Na záver som ešte upravila náhodne odstávajúce vlasy. Na hotový účes som aplikovala lak a opäť lesk v spreji.
3. DVA POSTUPNE ZAPLETENÉ
Dva copíky sa vám páčili od vypublikovania tohto outfitu. Z dnešných účesov si práve na tento vyhraďte najviac času. Opäť som zvolila cestičku na stred(trochu krivú:)). 
 Z prednej časti na pravej strane som si vzala jeden tenší prameň. Ten som rozdelila na tri časti a tieto tri som preložila akoby som začínala pliecť klasický zapletaný vrkoč. 
Následne som k prvému z troch prameňov (najskôr tomu vrchnému) priložila ďalší prameň z rozpustených vlasov a preplietla opäť klasickým spôsobom. Potom som zobrala spodný prameň a pridala k nemu ďalší prameň, ktorý som opäť preplietla. Jednoducho napísané, postupujete, ako pri priberanom vrkoči. Avšak pri týchto copíkoch sa snažte pliesť vrkoč čo najbližšie k cestičke (mne sa to až tak nedari, vám možno áno:)).  
Pokračovala som pri pletení, až kým som sa nedostala tesne ku končekom.
Na záver som vrkoč pripevnila stužkou, keďže gumičku som po ruke nemala. 
To isté som zopakovala na ľavej strane (v prípade týchto fotiek a vášho pohľadu napravo). Na záver som vlasy zalakovala a dodala im lesk.
Nech sa páči! Takto vznikajú tri účesy, na ktoré sa najčastejšie pýtate. Verím, že som vám aspoň trochu pomohla a inšpirovala pri česaní. Už teraz mám pre vás pripravený HAIR TUTORIAL III. Jeho súčasťou bude postup na vytvorenie môjho štátnicového účesu
P.S.: Pri tomto fotení som mala na sebe ružové tričko, ktoré v sobotu 18. júna uvidíte pri Eurovea vo veľmi veľa kusoch. Je totiž súčasťou AVON pochodu proti rakovine prsníka. Hoci by som sa mile rada zúčastnila tejto akcie, nestihnem za ňou pricestovať kvôli pracovným povinnostiam. Preto som sa aspoň takouto formou, prostredníctvom ružového trička, rozhodla podporiť skvelú myšlienku AVON pochodu. Mimochodom, ak si pred pochodom toto tričko zakúpite, dostanete k nemu aj šikovné washi pásky. Vďaka nim si môžete tričko upraviť podľa vašich predstáv.

2 komentárov:

  1. jóóój krásne ja keď sa o niečo také pokúšam vždy to skončí fiaskom :D aj ten venček z vrkočov som už niekoľko krát skúšala ale furt mi tamn niečo odstávalo :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. ja to potom riešim rôznymi stylingovými prípravkami a sponkami, aby nič neodstávalo :D treba skúšať, ja som sa vďaka neustálemu česaniu naučila :)

      Odstrániť