WITH F&F IN LONDON

Krásny deň,
konečne som pre vás vytriedila asi 400 fotiek z londýnskeho tripu. Podarilo sa mi ich po týždni zredukovať na približne 60 záberov. Preto dúfam, že z nich budete aspoň trochu cítiť skvelú atmosféru a inšpiráciu, ktorú sme načerpali priamo v Londýne. Ešte predtým, ako sa pustite do čítania, vás chcem upozorniť, že tento článok a fotky obsahujú veľmi veľa superlatívov a pozitívnych slov. Inak sa totiž skutočne o tomto výlete nedalo napísať, keďže všetko bolo skvelé a výlet nemal ani jedno negatívum. Vlastne možno jedno...že trval tak krátko...
Náš skvelý výlet so značkou F&F sa začal minulý týždeň v stredu približne o štvrtej ráno v Bratislave. V polospánku sme sa autobusom premiestnili na viedenské letisko, kde sme stihli ešte rannú kávu a menšie raňajky. Musím sa priznať, že krátke lety veľmi nemusím a oveľa radšej letím na dlhšiu vzdialenosť a užívam si celý pobyt v lietadle. Avšak s British Airways sa letelo v oboch prípadoch výborne. Samozrejme, môžu za to čiastočne aj skvelí spolucestujúci. 
Do Londýna sme prileteli okolo deviatej ráno, čo bolo veľmi dobré, keďže pred sebou sme mali ešte celý deň. Ten sme pokračovali úžasným brunchom v londýnskom hoteli Rubens, v ktorom sme boli ubytovaní. V tom momente by som najradšej zjedla úplne všetko, no nedalo sa. Zvládla som len pár kúskov, čo ma doteraz mrzí, ale bol to skutočný gurmánsky zážitok. 
Po ňom sme sa v rámci nášho dňa vydali na výstavu pri príležitosti 100. výročia časopisu Vogue. Hneď, ako som sa dozvedela program, ktorý nás čaká v Londýne, som sa tešila na tento bod. Jednoznačne naplnil moje očakávania a dodnes z neho čerpám inširáciu. Výstava bola famózna. Ak by bolo možné na nej fotiť, tak mám asi dvojnásobne viac fotografií. Tá kompozícia, nápad, myšlienka a v neposlednom ráde to oblečenie, vizáž a celý styling na fotkách z Vogue (niektorých dokonca dodnes nepublikovateľných) by sa dal opísať len jediným slovo - WOW! Pri niektorých záberoch som stála veľmi dlho, pretože boli neskutočne zaujímavé a inšpiratívne. Obdivovala som najmä prepojenie módy a politického diania na fashion fotografiách z Vogue. Spojenie týchto dvoch oblastí milujem. Keď som ho videla na záberoch napríklad z obdobiach 2. svetovej vojny, doslova som miestami nedýchala. Veľmi silný zážitok. Samozrejme po vzhliadnutí výstavy sme mnohí neváhali kúpiť si suveníry z tejto výstavy a pofotiť sa aspoň pri stene s názvom exhibície, keďže inde sme nemohli. 
Počas prvého dňa sme ešte stihli prezrieť si Londýn a čo to nakúpiť. Mala som skvelú sprievodkyňu - Mirku z The Blond Zebras, ktorá toto mesto pozná ako svoje vlastné. Spoločne s ňou som zavítala aj do mnohých obchodoch. Najdlhší čas sme strávili v Primarku, kde som si kúpila aj minimalistické zlaté náhrdelníky, ktoré som následne prevetrala hneď počas večera. 
Ten sme strávili v úžasnej reštaurácií, kde sme si pochutnali na štvorchodovej večeri (možno bola aj menej alebo viac chodová, ale skutočne si nepamätám, keďže pri druhej som fučala a nevládala jesť ďalej). Jedlo bolo fantastické, najmä steak. Na ten spolu s koláčom spomínam so zbiehajúcimi slinkami doteraz. Úžasný večer sme ukončili s výhľadom na nočný Londýn a so skvelými zážitkami a značne unavený sme sa pobrali naspäť do hotela.
Jeho samotné zariadenie dokonale vystihovalo typický britský štýl. Výnimkou nebola ani moja izba či preslávené anglické raňajky. Hoci slaninu nezvyknem jesť práve ráno, tentoraz som neodolala. Urobila som veľmi dobre, keďže bola skvele pripravená. Po chutných a výdatných raňajkách sme druhý deň začali na prehliadke kolekcie F&F jeseň/zima 2016. Ak ma sledujete na Facebooku či Instagrame, prvé zábery z nej ste už mohli zhliadnuť. Napríklad v dvoch live videách, pri ktorých ma trocha zradilo wifi pripojenie. V prípade, že ste ich nevideli, môžete si ich pozrieť na FB Lapkinn
Celá kolekcia bola uvedená v štvrti Belgravia v nádherných priestoroch, pri ktorých som mala pocit, že som preskočila jedno ročné obdobie. Všade kvety a javorové stromy, ktoré dokonale dotvárali dámsku, pánsku a detskú líniu oblečenia. Mám pocit (a to teraz nepreháňam), že takmer pri každom kúsku, po ktorom som siahla, moje srdce zaplesalo. Skvelé materiály, dobre padnúce strihy, návraty inšpiratívnych období ale aj prepracované detaily. Aj tak by sa dala charakterizovať kolekcia jeseň - zima F&F, pod ktorú sa podpísali noví dizajnéri. A bolo to skutočne cítiť. Preto sa neviem dočkať, kedy v lete zavíta do našich obchodoch. Na predstavení kolekcie v Londýne nám sľúbili, že všetky veci by mali prísť aj k nám na Slovensko, z čoho mám veľkú radosť.
Detská kolekcia sa u mňa dá charakterizovať infantilnými slovami "ňuňu." Nádherné džínsy, košeľové šaty, bundy a vetrovky ma z tejto časti zaujali úplne najviac. Pri viacerých modeloch som si v duchu povedala, že presne takto budem raz obliekať svoje dieťa. Teda budem dbať na to, aby vecičky boli pohodlné, praktické a trendové rovnako ako tieto v F&F kolekcií. Úžasné boli aj tričká a body pre najmenších s motívom pandy.
Pri pánskej kolekcií som si povedala, že tento štýl by rozhodne zaujal môjho Dominika. Viaceré kúsky úplne zapadali do uhladeného štýlu môjho drahého - zaujímavé košele, kabáty, pletené svetre či minimalistické mikiny. Veľmi ma zaujali aj pánske doplnky ako šály, čiapky a obuv.
Samozrejme, najviac sa mi páčila dámska línia. Niektoré stojany by som okamžite transportovala a adoptovala si k sebe do šatníka. Dominovala čipka, vyšívané detaily či midi dĺžky. Okrem bomber búnd v zamatovom, saténovom a vyšívanom prevedení u mňa na plnej čiare zvíťazili kúsky inšpirované viktoriánskou érou. Skutočne neodolateľné boli blúzky s vysokým golierom či čipkované šaty. 70. roky sa nevytratili ani z kolekcie F&F jeseň/zima a boli zastúpené nielen širokými nohavicami ale aj mašľami na krku. Veľmi sa mi páčili aj rôzne biele košele či sukňošaty, na ktoré si brúsim zuby v ďalšej sezóne. Z farieb sa na jeseň môžeme tešiť na opäť bielu či tmavo fialovú.
Po prehliadke kolekcie F&F, ktorá bola pre mňa skutočnou TOPKOU z celého londýnskeho výletu, sme sa vybrali opäť spoznávať zákutia mesta. Okrem must - see londýnskych lokalít ma Silvia zobrala aj na zaujímavé a turisticky menej známe miesta. Skvelým oživením bola návšteva reštaurácie Jamesa Oliviera, kde sme si pochutnali na výbornom popoludňajšom snacku. 
Ak by to bolo možné, v Londýne by som zostala aj na viac dní, no povinnosti na Slovensku to nedovoľovali. Napriek tomu sa už teraz teším na ďalšiu návštevu Londýna, kde som sa cítila skutočne ako "doma". Ešte raz ďakujem za tento nezabudnuteľný a inšpiratívny výlet celému tímu F&F. Už sa neviem dočkať jesennej a zimnej kolekcie tejto značky. 

 PHOTO: me & Geoff Pugh/F&F
6 komentárov:

 1. WAW! perfektne zachytená atmosféra, krásny článok a foto :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. cool pics! love london!

  www.bstylevoyage.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ďakujem vám za pozitívne komentáre, hneď by som sa ešte vrátila do Londýna :)

  OdpovedaťOdstrániť