THE GIVER

Želám vám krásny piatok,
hoci väčšinou v kolónke vzdelanie uvádzame základnú, strednú prípadne vysokú školu, v podstate sa vzdelávame celý život. Každý deň študujeme a učíme sa na vlastných prešľapoch či chybách iných. O necelý mesiac ma čakajú štátnice a obhajoby, ktoré ukončia mojich päť rokov vysokoškolského vzdelávania. Asi som v tomto zvláštna, ale už teraz premýšľam nad tým, čo by som študovala ďalej. Nemusí to byť hneď druhá vysoká škola, ale možno nejaký kurz alebo ďalšie možnosti vzdelávania. Už dlho sa pohrávam s myšlienkou, že by som sa chcela viac vzdelávať práve v oblasti módy. Doma mám hneď niekoľko edukatívnych módnych knižiek, ktoré s nadšením čítam. Teším sa aj na historické časopisy o móde a outfitoch z čias pred 2. svetovou vojnou. Milujem práve kombináciu módy a histórie. Zastávam názor, že v každej oblasti by sme sa mali učiť a získavať nové vedomosti, aby sme nestagnovali. A neplatí to len o škole, ale rozhodne aj o živote. Stále sa vzdelávať a posúvať sa ďalej.
Pred niekoľkými mesiacmi ma veľmi zaujalo otvorenie francúzskej fashion univerzity MOD´SPE PARIS v Bratislave. Ide o vysokú školu obchodu a módy zároveň, ktorá spája duálne vzdelávanie. Myslím si, že práve prepojenie teórie a praxe je v dnešnej dobe veľmi dôležité. Však, kto by netúžil po tom, aby ho učil Bruno Benedic z módneho domu Chanel a aby mohol raz stážovať priamo u Diora. Našiel by sa niekto, kto by sa pridal na takéto štúdium? Ak áno, tak prihlášky treba poslať do 20. júna a ďalšie kolá prijímačiek budú 23. a 24. júna a tiež 23. a 24. augusta. Jeden zo záujemcov môže dokonca získať aj štipendium. Ja som aj celkom nalomená podujať sa na takéto štúdium, ale obávam sa, že popri všetkých povinnostiach by som to časovo nestíhala. Avšak MOD´SPE PARIS v Bratislave plánuje do budúcnosti aj tzv. kapsulové programy, v ktorých bude možné si vybrať jeden predmet a absolvovať ho samostatne. A na to by som sa veru dala. Dovtedy však budem hľadať nejaký ďalší kurz alebo vzdelávanie, nech po štátniciach nevýjdem z cviku.
V dnešnom outfite som vytiahla pastelovú náladu a moje obľúbené "pastelky" v móde. Kombinácia bledoružovej a bielej ma i naďalej baví, čo si môžete všimnúť aj v tomto outfite. Na top a sukňu som si zobrala ešte tenší kabát s mentolovým nádychom. Jednoducho, dokonalé zmrzlinové farby. :))
Želám vám krásny piatok a víkend. 

P.S.: Ak by ste chceli vedieť viac o našich nabitých dňoch, tak sledujte FB, Instagram a aj Snapchat. Nájdete ma ako lapkinn. Nájdete tam videá a outfity z prehliadky Jitky Klett a naše zážitky z hotela Sheraton v Bratislave. Ďakujeme ešte raz za pozvanie a za to, že môžeme byť váženými hosťami.
 PHOTO: Dominik Babušík


top, sukňa, kabátik, kabelka - RESERVED // loafers – DEICHMANN
fotili sme v nádherných priestoroch Shopping Palace v Bratislave7 komentárov:

 1. Ja by som do toho šla, škoda len, že je to také drahé...

  Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 2. elegant as always :)
  love the light colors of the outfit
  keep in touch
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. jééééj no keď som videla že takúto školu otvorili,prišlo mi ľúto že to nebolo v čase keď som si vyberala kam na výšku :) veru rozhodnutie by bolo jasné i keď by to stálo zrejme dosť nie len peňazí ale aj energie :) Btw outfit je fakt krásny :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ďakujem za komentáre nielen k outfitu, ale i ku štúdiu a škole :)

  OdpovedaťOdstrániť