OUR HOME

Želám krásny deň,
keď som včera na FB zverejnila fotku s mojou prvou titulkou, z ktorej sa veľmi teším, hneď ste mi viacerí začali písať. Niekto do súkromných správ, ale našli sa aj dva komentáre priamo pod postom. Mnohých zaujal titulok "Košičania radia v móde" a z neho vyplynula otázka: Od kedy si Košičanka? Po pravde, ak by ste ma na to neupozornili, ani by som si to nevšimla resp. by som to neriešila. Preto som vám odpisovala, že som stále rodená Žilinčanka žijúca v Košiciach. Ako lokálpatriotka, na Žilinu nikdy nezanevriem, keďže je to môj rodný domov. Ak by ste sa ma však opýtali, kde mám svoj aktuálny domov, sú to jednoznačne Košice. Spoločne s Dominikom sme si tu vytvorili "naše miesto", kam sa vždy s radosťou vraciame a spolunažívame. Dnes by som vám z neho chcela ukázať niekoľko mojich obľúbených zákutí a vecí. Verím, že sa vám tento druh článku bude páčiť, keďže ja mám takéto "inšpiračky" na iných blogoch veľmi rada.
Spoločne s mojím drahým sme sa zhodli na tom, že už sa nevieme dočkať, kedy budeme zariaďovať náš nový byt. Už dlhšie sa obzeráme po novom, ktorý by bol oficiálne náš a nemuseli by sme každý mesiac vyhadzovať peniaze za nájom. Predsa len, radšej začať platiť hypotéku hneď od "mlada", ako platiť niečo, čo nie je naše.
V našom bytíku však nájdete viacero vecí, ktoré raz s nami pôjdu do nového. Rozhodne som zástancom minimalizmu pri zariaďovaní a nasledujúce kúsky sa budú v minimalistickom zariadení dokonale vynikať. Prvým naším obľúbeným a najnovším kusom je biela komoda. Napriek tomu, že sme čakali, že zásuvky budú o pár centimetrov väčšie, sme do nej bez problémov zmestili bielizeň, dôležité dokumenty ako aj ďalšie drobnosti. Máme ju zo stránky novynabytok.sk, odkiaľ by som si najradšej hneď teraz objednala ďalšie veci.
Medzi obľúbencov v našom byte patrí aj sklenený šach (je to najmä Dominikova srdcovka), obrovská priehľadná váza, krásny rám s ešte krajškou fotkou od Maťky Cimermanovej či minimalistická stolová lampa. Mám veľmi rada aj nové biele vankúše z Ikea (ktoré držia svoj tvar aj po vypratí) a voňavú sviečku, ktorú som si odniesla z poslednej návštevy ateliéru Fera Mikloška. Obľúbila som si i biely huňatý koberec, tiež z Ikea. Aj keď pri ňom neviem, či ho má radšej naša mica Jackie, alebo ja.
Každopádne najväčšou srdcovkou je jednoznačne nový Mac. Už teraz si ho predstavujem, ako bude raz perfektne vyzerať v našej minimalistickej kancelárií. Teším sa, že sa nám Apple rodinka rozrastá. Aj keď peňaženka vždy po takejto investícií zaplače, stojí to za zjednodušenie práce a ešte krajšie fotky na blogu ako doteraz. 
Dúfam, že sa vám dnešný článok bude páčiť, pretože keď raz nájdeme svoje nové miesto na bývanie, bude takýchto postov pribúdať stále viac. 
Užívajte dnešnú slnečnú nedeľu. 

 PHOTO: Canon G7X
4 komentárov: