ABOUT COSMETICS VI.

Krásny piatok,
po necelom mesiaci mám pre vás pokračovanie rubriky About cosmetics. S novým článkom je tu však aj povinnosť vyžrebovať výhercov z predchádzajúcej súťaže.  Tými šťastnými sú Kristína Horvatová, Peter Kaločai a Barbora Perháčová. Každý z nich získava kozmetický balíček od  ELNINO.SK. Ak ste nevyhrali, nezúfajte, pretože na FB Lapkinn prebieha ďalšia súťaž o tri skvelé suché šampóny Batiste, o ktorých som vám písala v 4. časti tejto rubriky
Dnes mám pre vás krátke recenzie a moje postrehy na nasledujúce produkty, ktoré som počas uplynulých dní vyskúšala. Verím, že vám uľahčia vaše rozhodovanie pri výbere vlasovej či telovej kozmetiky prípadne inšpirujú k vyskúšaniu niektorého z nich.

 PHOTO, EDIT: me

Dokonalá mňamka pre pokožku a zmysly! Tak by som mohla charakterizovať prvý dnešný produkt s výstižným názvom - Čokoládová fantázia. Bio balzam využívam na celé telo a občas aj na pery. Hlavne vtedy, keď neodolám jeho prenikavej vôni a dostanem chuť na sladkú dobrotu. Obsahuje čisté kakao a jeho konzistencia je tuhá. Postupne sa pri aplikácií na pokožku rozpúšťa, preto je obzvlášť ideálny na masáže. Skvele sa mi hodí počas zimných dní, keď je moja pokožka suchšia ako po iné dni. Preto si ho s Dominikom poctivo nanášame v tenkých vrstvách a popritom občas ochutnáme pravú chutnú čokoládu. 
Pred pár dňami mi prišla domov úžasná zásielka od značky Wella. Preto som sa hneď pustila do skúšania, keďže voňali úplne fantasticky. Prvým produktom bola práve novinka PERFECT ME z rady Wella Professionals Styling EIMI. V rámci nej sú jednotlivé prípravky rozdelené do piatich skupín - určené na objem, štruktúru, lesk, fixáciu a tvarovanie účesu a na vyhladenie, kam patrí aj tento balzam. Použila som ho pred žehlením vlasov, keďže chráni pred teplom pri použití či už kulmy, alebo samotnej žehličky. Bola som veľmi milo prekvapená výsledkom. Skutočne krásne vyhladil vlasy (aj moje drobné poletujúce). Dokonca som mala pocit, že mi vlasy ožili a viac sa leskli. Výhodou bolo, že lesk mi vo vlasoch zostal aj na druhý deň, čo ma opäť potešilo. Ak by som mala napísať niečo negatívne k tomuto produktu, nemám čo, pretože za mňa maximálna spokojnosť a veľmi príjemné prekvapenie.
Napriek tomu, že tieto produkty nepatria k "čisto" kozmetickým, rozhodla som sa ich tu zaradiť, keďže pranie vecí a móda idú ruka v ruke. 
K zázračným prípravkom, ktoré vám sľubujú okamžité odstránenie škvŕn či prinavrátenie dokonalých farieb, som veľmi skeptická. Možno to bude tým, že sa mi raz odstraňovačom škvŕn podarilo odstrániť nielen samotnú škvrnu, ale tiež celé tričko (ktoré zostalo s veľkou dierou nepoužiteľné). Preto som sa spočiatku veľmi kriticky pozerala na novinku od Henkel. Avšak svoje negatívne myšlienky som nakoniec zahnala tým, že predsa len jej dám šancu a v konečnom dôsledku som sa tešila na testovanie. Niekedy je skutočne lepšie ísť do skúšania nového bez očakávaní, pretože výsledok vás potom milo prekvapí. Tak tomu bolo aj pri pracích obrúskoch Colour Catcher, ktoré ochraňujú bielizeň pred neželaným zafarbením. S jedným z obrúskov som vyprala svoje nové pyžamko z New Yorkera, pri ktorom som mala veľké obavy, čo sa s ním po vypratí stane. Keďže oba diely ú pásikavé a majú na sebe modrú, bielu a ružovú farbu, bála som sa toho, že biela trocha zmodrie a ružová tiež. Nakoniec po vypratí pyžamka s farebnými vecami k ničomu takému nedošlo. Všetky farby zostali úplne rovnaké a jediné, čo zostalo zafarbené, bol prací obrúsok. Ten sa zmenil z čisto bielej na tmavomodrú. A to nepreháňam! 
Henkel predstavil okrem tejto novinky aj ďalšie. Medzi nimi sú i pracie vrecúška Colour Catcher + Stain Remover, ktoré okrem ochrany pred zafarbením umožňujú tiež odstraňovanie škvŕn. Vrecko som odskúšala na druhej várke oblečenia, na ktorej som mala veci zafarbené trocha od rúžu a ešte od paradajky. Rúžové stopy sa pekne vyprali, nič z farebných kúskov sa nezafarbilo, no paradajkové fľaky zostali (hoci som tipovala, že tie sa určite vyperú). Takže, za mňa 100% spokojnosť zatiaľ s pracími obrúskami. Rozhodne ich odporúčam najmä pri nových veciach, pri ktorých neviete, ako sa budú "správať" v práčke.
 Tento mesiac som si po niekoľkých rokoch poležala s chorobou dlhšie v posteli. Potrápila ma strata hlasu, kašeľ a nádcha. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré, aspoň som si odskúšala liečivú soľ do kúpeľa Tetesept. Určená je najmä pri prechladnutiu, pretože uvoľňuje dýchacie cesty. Keďže som sa počas choroby bála kúpať, namočila som si do vody s touto soľou len nohy. Bol to skvelý pocit.  Okrem hladších nôh sa mi po kúpeli o čosi lepšie dýchalo. Dominik dokonca skonštatoval, že po kúpeli rozvoniaval po liečivých a sviežich bylinkách aj náš byt. To už však neviem potvrdiť, keďže som mala ešte stále mierne upchatý nos. :)
Z balzamov na pery mám osvedčené hojivé zázraky z Oriflame. S nimi som nadmieru spokojná. No, keď mi došli, rozhodla som sa otestovať toľko ospevované EOSky. Za mňa však veľké sklamanie! Spočiatku som s nimi bola spokojná, no časom som mala pocit, že mi vysušujú pery ešte viac. Navyše, keď mi pomaly dochádzali, zistila som, že "vajíčko" je naplnené balzamom len do polovice. Preto som hľadala nové balzamy na pery, ktoré nevyhnutne v zime potrebujem. Natrafila som na liečivé lesky na pery Blistex. Sú omnoho lepšie od EOSiek a pre mňa o čosi lepšie ako tie z Oriflame. Plusové body im dávam za skvelú vôňu a chladivý pocit, ktorý zanechávajú na perách.
Od Wella Professionals som vyskúšala ešte tieto dva produkty zo stylingovej rady určenej na objem. Išlo o stylingovú penu ROOT SHOOT a sprej SUGAR LIFT. Druhý spomínaný produkt som využila pri vytvorení môjho obľúbeného účesu, ktorý ste mohli vidieť na Instagrame. Cukrový sprej mi skvele spevnil tento účes a vlasy dokonale držali celý čas vyčesané dozadu. Penu som si aplikovala po umytí do vlhkých vlasov a nakoniec pekne vyfúkala. Z výsledku som bola nadšená (môžete si ho pozrieť na Instagrame).
Teším sa, ako vám ukážem ďalšie účesy v marci v pokračovaní článku HAIR TUTORIAL, kde uvidíte všetky tieto prípravky v akcií. Tešíte sa?

Poznáte niektoré z dnešných prípravkoch? Ak áno, aké sú vaše skúsenosti?

5 komentárov:

 1. mňa by zaujímalo odkiaľ je tá krásna modrá kabelka ? :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Miška, z Deichmannu ;) jedna z mojich najobľúbenejších

   Odstrániť
 2. Odpovede
  1. sú skvelé, neviem si ich vynachváliť :))
   daj vedieť, keď ich vyskúšaš, čo na ne hovoríš ;)

   Odstrániť