PRAGUE

Krásny piatok,
až dnes som si uvedomila, že vianočné sviatky sú definitívne preč. Preto si ešte užívam posledné pozostatky sobíkovských, stromčekových a guličkových dekorácií v Zell am See a v Kaprune, kde trávime zimnú dovolenku. Vianoce a Advent mám veľmi rada. Niekedy by som si želala, aby trvali tieto sviatočné dni ešte dlhšie. Možno aj preto trvám každý rok na tom, aby sme vianočný stromček mali až do 31. januára. Do predvianočných dní by som sa na chvíľu chcela vrátiť spoločne s vami. Pripravila som si pre vás post z decembrovej Prahy.
Stovežatú sme navštívili spoločne so ZlavaDna.sk pár dní pred Vianocami. Z Košíc sme s Dominikom a jeho sestrou Simonkou vyrazili okolo 21. hodiny nočným Regiojetom. Takýto spôsob cestovania v komfortných ležadlových vozňoch s raňajkami mi maximálne vyhovoval. Do Prahy sme pricestovali svieži a vyspatí. Okolo 7. hodiny sme sa ubytovali v štvorhviezdičkovom hoteli Meda, ktorý sa nachádza vo veľmi dobrej lokalite. Bez problémov sa odtiaľ dostanete na letisko, do centra či kaviarní a obchodov. Navyše, rovno cez cestu sme mali náš obľúbený Starbucks. S ubytovaním, raňajkami, prístupom a servisom sme boli nadmieru spokojní. Zhodou okolností boli v tomto hoteli pred niekoľkými mesiacmi ubytovaní aj Dominikovi rodičia a tí si ho taktiež pochvaľovali. Preto sme vedeli, že sa pri ubytovaní nemusíme ničoho obávať.
Počas troch dní v Prahe sme si užili rôzne zákutia - od turisticky vyhľadávaných po menej známe, ktoré nám predstavil Simonkin najlepší kamarát Lukáš. Ten sa o nás príkladne staral. Navyše pomohol spolu so Simonkou Dominikovi pri príprave špeciálneho prekvapenia - žiadosti o ruku. Tento príbeh pravdepodobne už poznáte. Ak nie, tak v článku Will you marry me? ho nájdete. :)
Mimochodom, ďakujem vám za prenádherné komentáre pod zásnubným článkom. Teším sa, že sa vám post páčil a niektorých aj dojal. Mňa skoro rozplakal komentár od Michaely, ktorá napísala, že to je najkrajší článok, aký kedy čítala na sk blogerskej scéne. Ďakujem nielen jej, ale aj vám všetkým. Veľmi si to vážim.
Vďaka zásnubám bude výlet z vianočnej Prahy pre mňa nezabudnuteľný. 
 najkrajšie chvíle v Prahe alebo ako ma Dominik nečakane požiadal o ruku a prekvapil
(prvá fotka zľava v štýle - čumím ako teľa na nové vráta :D )

 cesta nočným Regiojetom z Košíc do Prahy a Dominik sa šplhá po vlasoch Zlatovlásky :))
 veľmi pekné ubytovanie v hoteli Meda a raňajky
 vianočné trhy v Prahe - nazdravie! :))
 západ slnka z Karlovho mosta
 prechádzka večernou Prahou až na Petřín

 najlepšie štyri chody v reštaurácií Nebozízek
 v Prahe na Pařížskej
(nečakala som, že keď túto fotku pridám na sociálne siete, tak niektorí na nej zaostríte zásnubný prsteň:))
 najkrajší vianočný výklad v Prahe - samozrejme u Diora
 milé prekvapenie od Simonky a Starbucksu 
 na Vyšehrade 
 budúca Babušíková a súčasná Babušíková na Pražskom hradePHOTO: ASUS ZenFone Selfie & iphones

2 komentárov:

 1. Krásne fotky, dýcha z nich super atmoška, Praha je krásna :))

  Dominika Makarová fashion blog

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásne fotky a Praha si ma naozaj učarovala:) rada by som tam išla pozrieť, dúfam, že sa mi to podarí!
  Pozývam ťa na moju giveaway:
  http://vsetko-co-mam-rada-by-vaja.blogspot.sk/2016/01/novorocna-giweavay.html?m=1

  OdpovedaťOdstrániť