WILL YOU MARRY ME?

...kráčali sme dole kopcom po Petříne. V dobrej nálade sme sa po 10 kilometrovej prechádzke večernou Prahou približovali spoločne s Dominikom, Simonkou a Lukym k cieľovému miestu. Simonkin najlepší kamarát nám totiž zarezervoval večeru v luxusnej reštaurácií Nebozízek.
Privítal nás milý čašník, zložil nám kabáty, usadil nás a doniesol jedálne a nápojové lístky. Pri výbere jedál som si pri občasnom prehrabnutí rukou uvedomila, že moje bohaté kučery sa po Tour de "každá pražská ulička a kopec" zmenili na splasnuté rovné vlasy. Celkom som si to začala vyčítať, pretože do pekného interiéru reštaurácie s výhľadom na Pražský hrad by sa skôr hodili kučeravé vlasy a šaty namiesto jemne spoteného svetra.
Po našom nerozhodnom výbere, čo si dáme, sme sa rozhodli pre prosecco ako prípitok a ďalšími chodmi. Predo mnou sa vystriedali taniere so skvelou polievkou v štýle Orientu, šalátom s hruškou, prosciuttom a parmezánom a lahodnou pana cottou. Pekne som si jedno z jedál nafotila na Instagram. Boli to gurmánske lahôdky. Vtedy som však netušila, že táto večera bude viac ako gurmánsky výborná...
Po všetkých chodoch priniesol zrazu čašník ďalší podnos so zvonom. V tom momente som si myslela, že Simonkin najlepší kamarát Luky, ktorý bol v Prahe naším hostiteľom, nám všetkým pripravil ďalšie skvelé prekvapko. Neriešila som, prečo to dal čašník práve predo mňa. V duchu som si povedala: "odokryme zvon a pozrime sa, z akej ingrediencie budeme variť dnes!" Áno, uznávam, zaspávanie pri popolnočnom opakovaní show Moja mama varí lepšie ako tvoja ma značne zdefermovalo. Na tanieri nebolo žiadne bravčové karé ani ryba, ale veľká krabička s logom "KLIMI - ručne vyrobený šperk." Žeby sa mi splnilo to, po čom som vždy túžila a Dominik ma chce požiadať o ruku? Po tejto otázke som sa upokojila. Začala som sa totiž obávať, či v tej obrovskej krabičke nebude náhrdelník, pretože veľkostne by to skutočne sedelo. Spomenula som si na všetky filmové a seriálové scény zo žiadostí o ruku od tej v Macíkovi, kde boli náušnice až po Mr. Beana, keď jej venoval v škatuľke od prsteňa klinček. 
Keď sa Dominik na mňa nádherne pozrel, usmial, následne predo mňa pokľakol a vyslovil otázku: "zlatinko, vezmeš si ma?", stratila som všetky slová. A to už je čo povedať resp. napísať, keďže reč skoro vôbec nestrácam! Bola som dojatá, prekvapená, no neskutočne šťastná. Naklonila som sa k Dominikovi a pošepkala do ucha: "jasné, že áno." V tom momente by som ho len neustále objímala a bozkávala. 
Druhý príjemný šok prišiel, keď môj Dominik otvoril krabičku na stole a z nej vykukol neskutočne nádherný minimalistický prsteň s diamantom resp. briliantom uprostred. Vtedy som onemela. Úplne som zabudla na to, na ktorej ruke a prste sa nosí zásnubák. Preto som si ho nechala najskôr na pravej ruke (vo Francúzsku a ďalších západných štátoch sa vraj na tejto strane nosí). No, nakoniec som ho umiestnila na správny prst. 
Vnútorne som žiadosť o ruku v dohľadnej dobe čakala, no neodhadovala som, že to príde práve v Prahe, 21. 12. 2015. Dominik to perfektne naplánoval. Prsteň dal do Simonkinej tašky (pretože náš kufor s Dominikom som zbalila ja) a organizáciu večere pripravil spoločne s Lukym a potom to "zvalil" na Lukyho (vedel, že keby sme sa šli sami navečerať, začala by som ho trochu podozrievať).
Po najromantickejšom a najkrajšom prekvapení som pochopila, že scény z hollywoodských filmov a rozprávok nie sú vymyslené. Naživo sú ešte elektrizujúcejšie, očarujúcejšie a dojímavejšie. Najmä, keď mám pri sebe... 
... partnera, s ktorým žijem v spoločnej domácnosti pomaly hneď od našej prvej kávy resp. po pár dňoch od prvej kávy už viac ako 2 roky a 2 mesiace
... človeka, ktorý stál pri mne a bol mi oporou v tých najťažších a najhorších chvíľach počas prvých troch mesiacov nášho vzťahu
... muža, ktorý tak, ako ma dokáže rozosmiať, ma vie aj nahnevať
... osobu, ktorá mi je nielen úžasným partnerom, ale i najlepším kamarátom, milencom, manažérom, fotografom a je z neho skvelý BOND (Budúci Otec Našich Detí) 
... snúbenca, vďaka aj ktorému sa berieme pre to, že chceme a nie, že musím
... parťáka, ktorý spolu so mnou tvorí blog LAPKINN
... Dominika Babušíka, ktorého nadovšetko milujem.
 PHOTO: Peter Šeteščák
EDIT: Dominik Babušík


P.S.: Fotky vznikli v deň nášho plesu - 10. decembra a nie je na nich snubný prsteň. Chceli sme vám túto radostnú novinu oznámiť hneď, no najskôr sme to chceli povedať našim rodičom a blízkym. Nepriame oznámenie sme dali hneď na druhý deň na FB a Instagram. Niektorí ste ho veru odhalili a horlivo písali správy. Z diaľky vidíte na fotke z týchto sociálnych sietí aj zásnubák, ktorý vám zblízka ukážem nabudúce. :)

ONA - šaty - RICHARD ROZBORA, náušnice - PETRA TÓTH (KLENOTY AURUM), účes - LUKÁŠ OČENÁŠ
ON - drevený motýlik - LOMBARDI, topánky - RENO, oblek, košeľa - OBCHOD na Hlavnej ulici v Košiciach

11 komentárov:

 1. u look super pretty,love your dress
  Keep In Touch
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. som dojatá !!!! nádherne napísané, ten moment musel byť neskutočný :) z celého srdca vám GRATULUJEM! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. to je ten najkrajší článok, aký som kedy čítala na sk blogerskej scéne :) vidieť, že si to písala zo srdca a na konci ma to veľmi dojalo ♥ Lindi gratulujem

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Dozvěděla jsem se tuto radostnou novinu z instagramu, tak jsem si hned šla otevřít článek a úplně mne to dojalo! Musela to být kouzelná chvíle, a oběma vám přeji hodně štěstí! :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. wooow, ďakujem za neskutočne nádherné komentáre! ani neviete, ako ste ma potešili :-*

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já vás oba zbožňuji ♥ a strašně vám to přeji, hlavně ať jste šťastní a plní se vám všechny sny! :*

  OdpovedaťOdstrániť