ROZBORA COUTURE

Želám pekný deň,
v módnom priemysle či na módnych prehliadkach ma vždy najviac fascinuje backstage. Práve prípravy a plánovanie sú väčšinou tým najzaujímavejším a zároveň najnáročnejším. Rovnako tomu je i pri blogovaní. Málokto si uvedomuje, koľko času, námahy a niekedy cestovania stojí za jedným článkom. Napríklad aj za týmto postom, ktorý práve čítate, sa skrýva skvelá práca viacerých talentovaných ľudí. A to momentálne nepíšem o sebe...
V dnešnom článku by som vám chcela predstaviť výsledok práce šikovného módneho návrhára Richarda Rozboru a jeho rodinnej firmy, talentovanej fotografky Maťky Cimermanovej, zohratého tímu Najkrajších modeliek a blogerky, ktorá sa na chvíľu zahrala na modelku. Fotografie, ktoré sú súčasťou postu, vznikli pre magazín Najkrajšie modelky, kde si môžete prečítať aj kompletný rozhovor s týmto módnym návrhárom. Som veľmi nadšená a poctená, že som mohla vyspovedať Richarda a zároveň sa vďaka nemu ocitnúť v úlohe modelky a mať na sebe skutočne jedinečné modely.
S Richardom Rozborom som mala tú česť sa po prvý krát stretnúť na detskom tábore, na ktorom sme obaja rozprávali v rámci prednášky o svojej práci v módnej oblasti. Hoci jeho tvorbu som poznala už predtým, bola som veľmi milo prekvapená všetkými jeho skúsenosťami. Absolvoval prestížnu a najlepšiu vysokú školu módneho návrhárstva Central St. Martin's - University  of the Arts London, ktorú oprávnene nazývajú ako „Harvad módnych škôl“. Cenné a nové poznatky zbieral po celom svete. Viedol ateliér Roberta Carry Williamsa pre  London Fashion Week, spolupracoval s modistom  Nickom Smithom, ktorého klobúkové kreácie nosí aj speváčka Madonna a dokonca navrhoval  oblečenie pre americkú hudobnú skupinu Fisher Spooner pre jej turné v USA a vo Veľkej Británii. O šikovnosti a kreativite tohto návrhára svedčia aj mnohé úspechy, ktoré so svojou rodinnou značkou dosiahol. Od júna 2015 sa môže popýšiť exkluzívnym a veľmi hodnotným ocenením – THE AUSTRIAN QUALITY STORE CHECK. Počas svojej kariéry pôsobil nielen vo Veľkej Británií, v Čechách, ale i v susednom Rakúsku. Napriek tomu výrobu a ateliér má práve v Bratislave.
Okrem všetkých skúsenosti z módnej praxe či vzdelávania je mi na značke Rozbora veľmi sympatické, že ju tvorí celá rodina. Okrem Richarda Rozboru za ňou stojí dlhoročná novinárka Lucia Rozborová, fotograf a podnikateľ Robert Rozbora a kariérny diplomat a viacnásobný veľvyslanec Dušan Rozbora. Tento rodinný duch je v pozitívnom slova zmysle veľmi cítiť a určite aj vďaka nemu je značka Rozbora Couture taká úspešná.
Som veľmi rada, že som sa s Richardom a Luciou Rozborovcami mohla stretnúť práve v ich ateliéri, kde som mohla mať na sebe nádherné modely. Medzi nimi boli aj tie z prehliadky na Vienna Fashion Week, na ktoré som sa pozerala v septembri priamo z prvej rady. Práve na fotení pre Najkrajšie modelky som ich po prvý krát mala možnosť držať v rukách a mať na sebe. Bolo úplne neuveriteľné, čo so mnou urobili každé šaty či kabátik, ktoré som mala na sebe. Cítila som sa ako princezná. Rozhodne takýto pocit želám každej žene. Je obrovský rozdiel nosiť vaše každodenné oblečenie a mať na sebe šaty od návrhára Richarda Rozboru, ktorý si látky pre svoje kolekcie vyberá s dvojročným predstihom od svetových výrobcov. O to väčšiu mám radosť, že si jedny z vyskúšaných šiat obliekam na náš politologický ples. Určite to bude najvzácnejší a najdrahší kúsok, ktoré som mala doteraz na sebe. Už sa neviem dočkať.
Ďakujem za tento úžasný a jedinečný deň všetkým zúčastneným. Teším sa na ďalšie stretnutie.
Na záver som si pre vás pripravila koláž so všetkými modelmi vhodnými na ples. Tipnite si, ktoré z nich si obliekam na ples?

Tipnite si, ktoré šaty si obliekam na ples? 3 komentárov:

 1. totally in love with the beige outfit
  Keep in touch
  www.beingbeautifulandpretty.com
  www.indianbeautydiary.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. I fall in love with the green dress!
   It´s amazing :)

   Odstrániť
 2. Mne sa najviac páčia tie 4té s kapucou, ale myslím si, že si si vybrala tie tretie, je tak? :D

  www.UntilYouHateMe.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť