HAIR TUTORIAL I.

Pekný začiatok pracovného a školského týždňa,
neviem, prečo, ale veľakrát sa stretávam s veľmi pozitívnymi reakciami na vlasové kreácie, ktoré si na hlave vytvorím. Mne prídu ako úplne obyčajné a jednoduché, no okolie ich vždy vychváli a hovoria, že vyzerajú veľmi komplikovane. Potom následne chcú, aby som ich naučila tak česať prípadne ich učesala na nejakú príležitosť. Vždy mi to veľmi lichotí. Teší ma, že sa niekomu moje nekomplikované výtvory páčia.


Mnohí z vás, čitateľov, ste mi dokonca písali pri rôznych outfitových článkoch, aby som vytvorila špeciálny účesový tutoriál a prezradila, čím natáčam vlasy a ako sa češem. Všetky vaše prosby som sa rozhodla splniť v dnešnom poste, v ktorom by som vám chcela predstaviť štyri moje najobľúbenejšie účesy. 
Ich príprava netrvá dlho. Každý z nich stíham do 5 minút. Ak, samozrejme, nerátam samotné natáčanie, ktoré sa časovo pohybuje v rozmedzí od 10 do 15 minút. Pri troche zručnosti sa vám určite podarí vytvoriť rovnaké účesy, ktoré vidíte na záberoch, ak nie lepšie. Verím, že sa vám bude vlasový špeciál páčiť a bude pre vás inšpiratívny.
Základom všetkých štyroch účesov sú natočené vlasy. Väčšinou to riešim tak, že jeden deň si vlasy navlním a na druhý deň, keď už nemám vlasy také kučeravé, ich spletám do rôznych kreácií. Predtým, ako si vlasy začnem natáčať, ich poriadne rozčešem s kefou Tangle Teezer. Následne používam špeciálny prípravok na vlny od TONI & GUY. Dostanete ho napríklad v DMke a nájdete ho vo fialovej nádobke. 
Na natáčanie vlasov používam automatickú kulmu ProCare Auto Curler od Philipsu. Od kedy ju mám, prestala som používať žehličku na vlasy či kónicku kulmu, pretože s automatickou som veľmi spokojná. Nahreje sa skutočne rýchlo, do 30 sekúnd a nemusíte sa obávať toho, že by ste sa popálili. Vôbec totiž nie je na vonkajšej časti horúca a tak sa nemusíte strachovať, kde ju budete mať položenú. Páči sa mi na nej, že si môžete nastaviť tri smery natáčania (doprava, doľava alebo striedanie oboch smerov). Na fotografiách som zvolila vlnenie doprava. Ak chcete docieliť prirodzené vlny, odporúčam posledný spomínaný – automatický smer natáčania. Na tejto kulme si taktiež viete nastaviť teplotu (170, 190 a 210 stupňov) a čas resp. rýchlosť natočenia jednej kučierky (8, 10 a 12 sekúnd). Samozrejme, voľba nastavenia je už na vás a závisí od toho, aký typ máte vlasov. Mne sa osvedčila kombinácia z fotografií – 170 stupňov a 12 sekúnd. Vlasy si natáčam vždy s cestičkou na stred a od zadnej časti vlasov dopredu. Vyberám menšie niekedy väčšie pramienky, ku ktorým tesne pri korienkoch prikladám kulmu. Tá si automaticky po stlačení tlačidla navinie celý prameň. Ak som to správne odpozorovala, tak každé dve sekundy vydáva kulma pípnutie. Po stanovenom čase (8, 10 a 12 sekúnd) začne pípať a uvoľní celý prameň, ktorý je krásne natočený. Jediné, čo by som tejto kulme vytkla, je práve tento zvuk. Pokojne by stačilo záverečné pípnutie. Po niekoľkých minutách, keď sú všetky pramene natočené, sa môžeme pustiť do vytvárania účesov. Základom každého z nich sú práve natočené vlasy.

1. ÚČES
Ide o záverečné dotvorenie účesu s natočenými vlasmi. 
Po natočení sa vždy predkloním a prstami na rukách si prejdem pomedzi pramene. Takýmto spôsobom rozdelím pramene a pôsobia potom prirodzenejšie. Následne si v stoji vytvorím cestičku nabok a vlasy prehodím podľa nej. Stranu, kde mám prehodených viac vlasov, si občas jemne stupírujem, aby vydržala pevne počas celého dňa. Druhú stranu nechávam voľne spustenú popri tvári alebo si ju dám za ucho. Na záver používam lak na vlasy od Pantene a sprej na záverečný lesk OSiS od Schwarzkopf Professional.2. ÚČES
Nasledujúci účes je inšpirovaný rokmi minulými. Jeho retro vzhľad vzbudzuje vždy veľký záujem a mnohé pochvaly. 
Vlasy si opäť rozdelím na dve časti s cestičkou v strede. Zoberiem si predný hrubší prameň vlasov a začnem ho stáčať smerom dozadu. Popritom ho jemne nadvihujem, aby sa vytvoril objemu. K prameňu pridávam ďalšie až smerom dozadu. Na úrovni ucha sa zastavím a vznikne stočená „tuba“ vlasov, ktorú pripevním pinetkou resp. pinetkami. To isté zopakujem na druhej strane. Neviem, či je to len môj problém, ale nikdy sa mi nepodarí vytvoriť rovnaké zatočené pramene na oboch stranách. Na tom ešte rozhodne musím popracovať. Na záver nechýba konečná fixácia s lakom na vlasy prípadne so sprejom na lesk vlasov.3. ÚČES
Ak bez problémov zvládnete 2. účes, tento bude pre vás malina. Pozostáva totiž z rovnakých úkonov. Vlasy si tento raz rozdelím s cestičkou na bok. Na tej strane, na ktorej zostalo viac vlasov, budem stáčať pramienky rovnakým štýlom ako pri predchádzajúcom účese. Zoberiem si však omnoho hrubší prameň, ako tomu bolo predtým a nad neho budem smerom dozadu pripájať ďalšie pramene s tým, že vlasy neustále uvoľňujem a jemne posúvam dopredu pre väčší objem. Nezastavujem pri uchu, ale pokračujem s pridávaním ďalších prameňov. Skončím až v strede zadnej časti vlasov. Vytvorím slimáčika, ku ktorému pridám zvyšok vlasov z druhej strany. Vznikne voľný drdol, ktorý upevním gumičkou. Ja používam tzv. InvisiBobble gumičky pripomínajúce zmotané kábliky. Veľmi dobre držia, pri správnom odtieni splynú s vlasmi, rozťahujú sa určite menej ako klasické a sú šetrnejšie k vlasom. Mám ich už štvrtý rok a doteraz sa mi ani jedna neroztrhla. Na záver 3. účesu som opäť zvolila lak na vlasy a lak s leskom.
TIP: Tento účes môžete vytvoriť aj z rovných vlasov, no z natočených sa vytvára omnoho jednoduchšie. 
4. ÚČES
Posledný účes z dnešného tutoriálu si zatiaľ vyslúžil najviac pochvál. Keď som ho pred pár dňami mala na hlave, zastavil ma starší sympatický pán. Chytil ma za ruku, pozrel smerom hore a hovorí mi: „slečna, vy máte teda krásny účes.“ Začala som sa smiať a slušne som sa poďakovala.
Na jeho vytvorenie je potrebná aj tzv. penová pomôcka do vlasov. Tú, keď Dominik prvý krát videl, nazval ju drátenka na riad. Najlepšie sa tento účes vytvára práve z kučeravých vlasov. Tie som vyčesala smerom dozadu a čo najvyššie na hlave. Jemne som ich stupírovala, aby som vytvorila vpredu objem. Vlasy som prichytila gumičkou a prevliekla cez ne vlasovú „drátenku na riad“. Cop som v strede rozdelila do strán a stočila do vnútra pod penovú hubku V závere som zopla pinetkami svoje zadné krátke vlasy. Nakoniec nechýbal opäť lak na vlasy či záverečný lesk.
Nech sa páči. Toto sú moje štyri rýchle účesy s kučeravými vlasmi, ktoré volím počas bežných dní. Samozrejme, berte ich s rezervou a ako inšpiráciu. Nie som totiž profesionálna kaderníčka, preto účesy určite nie sú stopercentné a ako od profesionála. Skôr som vám chcela ukázať moje najobľúbenejšie každodenné účesy, na ktoré sa ma najčastejšie pýtate a ktoré vás v outfitových postoch najviac zaujali. Čo na ne hovoríte? Chceli by ste pokračovanie?

P.S.: Na Mikuláša som vyžrebovala výhercu súťaže so ZOOT. Všetkých 5 rozdielov (vlasy, náušnice, prívesok na kabelke, opasok na veste a otočený náhrdelník) našla a 30 € poukážku získava Kánová Dominika. Gratulujem a poprosím ju, aby mi poslala svoje kontaktné údaje do správy na FB Lapkinn

FOTO: Dominik Babušík
biela blúzka - LINDEX
náhrdelník - DCSN decision (s kódom "lapkinn" 20% na výrobky na tejto stránke)


7 komentárov:

 1. Love the bun!

  Have a lovely week :)
  beautyfollower.blogspot.gr

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásny článok, budem sa inšpirovať :)
  http://twoveronicaslives.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skveé tipy na vlasové kreácie:)
  A kulma vyzerá fakt super! Nevieš za koľko by som ju zohnala?

  OdpovedaťOdstrániť